Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виникнення і перші роки діяльності школи

Виникнення і перші роки діяльності школи

Назва:
Виникнення і перші роки діяльності школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,01 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Виникнення і перші роки діяльності школи
Працюючи в 70-х роках учителем малювання в Київському реальному училищі, М. 1. Мурашко звернув увагу на те, що в місті з кожним poком збільшувалась кількість осіб, які бажали дістати художню освіту, але в зв’язку з відсутністю тут художнього учбового закладу змушені були брати приватні уроки.
Багато приватних уроків доводилося давати і самому Мурашку. В 1874 р. наштовхнула його на думку створити у Києві школу. Він уявляв її собі спочатку у вигляді невеликого гуртка аматорів мистецтва, з якими можна було б, крім практичних занять по малюванню, вести бесіди з різних питань образотворчого мистецтва, вивчати твори великих майстрів минулого і видатних сучасних художників.
Проте минув деякий час перш ніж Мурашко перейшов до здійснення свого задуму. Цьому сприяло, зокрема, бажання кількох місцевих аматорів образотворчого мистецтва створити рисувальний гурток, керувати яким було запрошено М.І.Мурашка.
У 1875 p. Мурашко перестав давати приватні уроки і відкрив рису-вальну школу у себе вдома. Серед перших його учнів були дорослі, юнаки й діти; одні з них мріяли присвятити себе мистецтву, інші прийшли до школи з метою підготуватись до іспиту з рисування, який необхідно було складати при вступі до загальноосвітніх і технічних учбових закладів. [9]11 [9] Турчанко Ю., Київська рисувальна школа. К.: 1956. – С.9.
Мурашкові вдалося подолати труднощі, зумовлені різницею у віці, осві-ті, ступені підготовленості і здібностях учнів. Цікаво побудоване викладання з кожним днем залучало до школи все більше і більше учнів. Незабаром квартира, де Мурашко проводив заняття ставала тісною. Для дальшої успішної діяльності школи необхідно було більш просторе приміщення, меблі, наочне приладдя, але коштів для цього у Мурашка не було. [9]22 [9] Так само, - С.10.
У вересні 1876 р. завдяки „настійному клопотанню Мурашка Київська міська дума надала в розпорядження рисувальної школи приміщення однієї з крамниць. З переходом у нове приміщення характер занять в школі змінився — замість однієї загальної групи було ство-рено три.
В першій — початковій — групі учні малювали узори і орнаменти, переважно з естампів; в другій — середній — нескладні геометричні фігури з дроту і дерева, з гіпсових орнаментів та інших моделей; в третій — старшій — учні малювали гіпсові зліпки частин тіла (ніг, кистей рук, частин обличчя, масок і, нарешті, всієї голови). У цій же групі ліпили з глини. Для учнів старшої і середньої груп Мурашко почав читати один раз на тиждень курс теорії перспективи.
Ці зміни були обумовлені як метою школи — «навчити кожного з її відвідувачів свідомо, точно і ясно рисувати з естампів і моделей», так і тим, що в школу прийшли учні, які або десь вчились раніше, або готувались до вступу в учбові заклади, де на вступних екзаменах необхідно було вміти намалювати гіпсовий бюст.
М. І. Мурашко позичив на деякий час бюст в іконописній майстерні при Києво-Печерській лаврі, і 22 жовтня 1876 р. учні старшої групи вперше малювали з бюста. Цей лень бути знаменною подією в житті школи. Згодом він щорічно відзначався як свято.
Школа вже настільки виросла, що виникла необхідність в помічниках.
Першим таким помічником Мурашка був київський художник П. М. По-пов. Мурашкові допомагали також деякі з старших учнів, яких звали репе-титорами. Це були найбільш підготовлені вихованці, переважно з бідняків. Вони жили при школі і були на її повному утриманні. В обов'язки їх вхо-дили заняття з учнями молодшої групи і підготовка приміщення до занять. Першим учнем-репетитором був М. Котляревський, М. Пимоненко, та ін.
Діяльність Київської рисувальної школи, завдання, які вона ставила перед собою, привернули до неї увагу громадськості.
Діяльність М. І. Мурашка, який прагнув організувати в Києві художній учбовий заклад, була співчутливо зустрінута і підтримана також багатьма передовими діячами російської культури. 1. Ю. Рєпін. І. М. Крамськой, Г.Г. Мясоєдов, В.Є. Маковський, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Виникнення і перші роки діяльності школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок