Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ЯПОНСЬКІ ПРИКЛАДНІ МИСТЕЦТВА ЯК МЕХАНІЗМ ГАРМОНІЗАЦІЇ СВІТУ І ОСОБИСТОСТІ

ЯПОНСЬКІ ПРИКЛАДНІ МИСТЕЦТВА ЯК МЕХАНІЗМ ГАРМОНІЗАЦІЇ СВІТУ І ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ЯПОНСЬКІ ПРИКЛАДНІ МИСТЕЦТВА ЯК МЕХАНІЗМ ГАРМОНІЗАЦІЇ СВІТУ І ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,65 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 159.98:7(52) 
Зінов'єва Г.Ю. 
ЯПОНСЬКІ ПРИКЛАДНІ МИСТЕЦТВА ЯК МЕХАНІЗМ ГАРМОНІЗАЦІЇ СВІТУ І ОСОБИСТОСТІ
У статті розглянуті аспекти використання каліграфії і орігамі в арт- терапії, наведений аналіз досвіду роботи в соціальних закладах і закладах освіти із лікувально-корекційно-просвітньоми цілями.
Ключові слова: арт-терапія, каліграфія, орігамі.
В статье рассмотрены аспекты использования каллиграфии и оригами в арт-терапии, приведен анализ опыта работы в социальных учреждениях и учреждениях образования с лечебно-коррекционно-просветительскими целями.
Ключевые слова: арт-терапия, каллиграфия, оригами.
Modern art-therapy uses the wide spectrum of various methods and technologies. Report purpose is to tell about using in the art-therapy such kinds of Japanese arts as calligraphy and origami.
Key words: art-therapy, calligraphy, origami. Терапія мистецтвом є одним із методів психотерапії. Термін «арт-терапія» був вперше використаний Адріаном Хіллом у 1938 р. при опису роботи з хворими і незабаром набув розголосу. В даний час термін означає всі види занять мистецтвом, які проводяться у школах, лікарнях, центрах здоров'я.
Малювання, живопис, ліплення та інші види мистецьких занять є безпечними способами для зняття напруги, болю, агресії невербальним шляхом, прискорюють процес у терапії. Підсвідомі конфлікти і внутрішні переживання легше виявляються за допомогою зорових образів, ніж у розмові під час вербальної психотерапії. Акцент робиться на виході внутрішньої енергії через творчість.
Сучасна арт-терапія використовує широкий спектр різноманітних методик та технологій у залежності від конкретної ситуації, цільової групи, можливостей персоналу освітніх, медичних, соціальних закладів. З розвитком арт-терапії зв' язують надії на створення такої гуманної, «синтетичної» методології, котра рівною мірою враховувала б досягнення наукової думки і досвід мистецтва, інтелект людини і його почуття, бажання самореалізації.
Мета доповіді: обґрунтувати ефективне використання в арт-терапії таких японських прикладних мистецтв, як каліграфія і орігамі. Досвід спеціалістів доводить, що арт-терапія в якості самостійного і достатньо впливового напряму в лікувально-корегійній, педагогічній, соціальній практиці може бути ефективної тоді, коли досвід художньої роботи буде об'єднаний із медичною моделлю і психотерапевтичними уявленнями.
Культура - продукт духовного і матеріального виробництва кожної конкретної нації, що відрізняє її від інших. В основі національної культури лежать традиції народу, однак, національну культуру не можна обмежувати лише рамками традиційного, тому що в ній постійно відбувається взаємодія старого і нового, поряд із національними, специфічними особливостями в ній існують і розвиваються загальнолюдські поняття, які стають надбанням інших народів.
Найбільша особливість японського мистецтва і культури взагалі полягає у філософії гармонії. В Японії надзвичайно поширеною є ідея гармонійного, дружнього, багатого співіснування природи з людиною і людини з людиною, пошуку і досягнення гармонії в самому собі. У зв'язку з цим цілком логічним є застосування в арт-терапії і таких широко відомих в усьому світі японських мистецтв, як каліграфія і орігамі, які викликають на Україні чималий інтерес у різних аспектах.
Через мистецтво людина пізнає себе і навколишній світ, через мистецтво людина знаходить в собі сили жити далі, рухатися вперед у скрутні, важкі, болісні для неї часи.
Японська каліграфія, «сьо» (SHO) - красиве гармонійне зображення писемних знаків японської абетки та ієрогліфів має на меті, окрім візуальної складової, відтворити стан душі митця за допомогою виразності та ритмічності кожної лінії.
В Японії каліграфія має багатошаровий контекст. Її розглядають як шлях пізнання, можливість духовного самовдосконалення, механізм гармонізації світу і вважають каліграфію мистецтвом навіть «вищим» за живопис, адже художник малює те, що він бачить, а каліграф утворює абстрактну «квітку своєї душі» на папері чи іншому матеріалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЯПОНСЬКІ ПРИКЛАДНІ МИСТЕЦТВА ЯК МЕХАНІЗМ ГАРМОНІЗАЦІЇ СВІТУ І ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок