Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ґендерні особливості статевого дозрівання та психосексуального розвитку особистості

Ґендерні особливості статевого дозрівання та психосексуального розвитку особистості

Назва:
Ґендерні особливості статевого дозрівання та психосексуального розвитку особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Ґендерні особливості статевого дозрівання та психосексуального розвитку особистості


Статевий розвиток – процес формування статевих ознак людини, що визначають її статеву належність. Статеві ознаки поділяються на первинні і вторинні. До первинних ознак належать: статеві залози (яєчки та яйники), провідні шляхи (насіннепроводи і яйцеводи), матка; копулятивні органи (пеніс, піхва). До вторинних ознак відповідно: особливості пропорцій тіла; ступінь розвитку молочних залоз; характер оволосіння, тембр голосу. Вторинні статеві ознаки з’являються на певному етапі розвитку організму і свідчать про досягнення ним здатності до здійснення репродуктивної функції. Цей період, коли статевий розвиток дитини різко прискорюється, називається періодом статевого дозрівання. Впродовж нього людина досягає найбільшого вираження своєї біологічної належності до чоловічої чи жіночої статі, у неї формується репродуктивна функція: відбувається підвищення активності нервових центрів; підвищується активність гіпоталамусу і гіпофізу (тестостерон, естроген, прогестерон); підвищуєтся активність статевих залоз, структурно змінюється статева система, з’являється лібідо (статевий потяг), відбувається перебудова діяльності окремих органів і систем організму – дихальної, серцево-судинної, травної, нервової, ендокринної.
Д. В. Колесов і Н. Б. Сельверова (1978) виділяють п’ять стадій статевого розвитку. Перша стадія – дитинство (інфантилізм); для неї характерний повільний, практично непомітний розвиток репродуктивної системи при поступовому, але неухильному соматичному розвитку організму. Першою ознакою початку статевого дозрівання дівчаток є округлення стегон і сідниць. Стадія завершується у 8–10 років. У хлопчиків ця стадія триваліша (до 10–13 років) і за рахунок тривалості впливу соматотропіну прискорений темп росту зберігається довше.
Друга стадія – гіпофізарна. Вона відповідає початку статевого дозрівання і починається у дівчат з 9–10 років, у хлопчиків – з 10–13 років. Спостерігається різка активація гіпофізу. Посилення секреції соматотропіну більш виражено у дівчаток, у хлопчиків він лише починається. В обох статей інтенсивно виділяється фоллітропін, що приводить у хлопчиків до швидкого збільшення розмірів тестикул (яєчок), а в дівчат телархе (молочних залоз). Продовжується активація функції наднирників, надниркові андрогени можуть приводити до початку оволосіння геніталій; можливе невелике збільшення зовнішніх статевих органів. Стадія завершується, зазвичай, у дівчаток у 9–12 років, у хлопчиків у 12–14 років.
Третя стадія – активізація гонад (починається у дівчаток у 9–12 р., у хлопчиків – у 12–14 років). Вона характеризується тим, що під впливом статевих гормонів настає активізація інкреторної діяльності гонад, що супроводжується у дітей обох статей ростом геніталій і прогресуючим оволосінням на лобку. Ця стадія проявляється у хлопчиків інтенсивним прискоренням росту в результаті впливу андрогенів і соматотропіну. У хлопчиків гіпоталамус починає продукувати гормони, що стимулюють яєчки до виділення сперми, а також чоловічого гормону – тестостерону, який відповідає за формування вторинних статевих ознак. У дівчаток продукування жіночих статевих гормонів – естрогенів, що виробляються фолікулами яєчників, плацентою та частково корою надниркових залоз, спричинює ріст грудних залоз, оволосіння, підготовку репродуктивної системи до вагітності, забезпечує вихід яйцеклітини до статевих шляхів і можливість її запліднення після овуляції, викликає структурні зміни статевої системи.
Розрізняють два види жіночих гормонів: естроген (гормон жіночості) і прогестерон (гормон материнства). Гормон жіночості є активнішим у першій частині циклу, а досягає вершини під час овуляції. А гормон материнства стає активнішим під час другої частини циклу. Він готує жіночий організм до можливого зачаття дитини та пов’язаного з цим процесу лактації, сприяє зростанню грудних залоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Ґендерні особливості статевого дозрівання та психосексуального розвитку особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок