Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Готовність майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів

Готовність майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів

Назва:
Готовність майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Готовність майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів


Стратегія співпраці України з Європейським Союзом передбачає поступове впровадження європейських норм і освітніх стандартів, інтеграцію національної системи вищої освіти в Європейський освітній простір для підготовки професійно-компетентних фахівців. Професійна компетентність має сформуватися в процесі навчання і містити знання, вміння, ставлення, досвід діяльності й поведінкові моделі особистості, зосереджує увагу О.І.Пометун [2, 64]. Сучасна професійна діяльність майбутнього вчителя початкових класів базується на його підготовці як високопрофесійного фахівця, який ознайомлений з сучасними світовими вимогами до навчально-виховного процесу школи першого ступеня, підготовлений до організації навчальної діяльності молодших школярів як педагогічної взаємодії, що спрямована на розвиток кожної особистості, її підготовку до розв'язання завдань життєтворчості.
У педагогіці та психології вищої школи неперервно досліджується професійно-педагогічна підготовка майбутнього вчителя початкових класів як компетентного, здатного до саморозвитку: підготовка майбутнього вчителя початкових класів до роботи в умовах нової структури і змісту початкової освіти (Н.М.Бібік, О.Я.Савченко), загальні принципи організації педагогічного процесу та основні напрями конструювання змісту психолого-педагогічної підготовки, що забезпечують формування вчителя-дослідника, який перебуває у постійному пошуку ефективних і раціональних методів навчання і виховання (Л.О.Хомич), формування творчої особистості майбутнього вчителя (Н.В.Кічук, С.О.Сисоєва), організація професійного самовиховання майбутніх вчителів початкових класів (О.Г.Кучерявий), формування етичної компетентності майбутніх вчителів початкових класів (Л.Л.Хоружа) та ін..
Відзначаючи важливі результати досліджень стосовно застосуванню групової навчальної діяльності учнів в практиці початкової школи на розвиток особистості молодшого школяра маємо визначити, що ґрунтовних досліджень з предмету підготовки майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів не отримано.
Зосереджуючи увагу на визначенні та обґрунтуванні поняття „готовність вчителя до організації групової навчальної діяльності учнів", ми ґрунтовно проаналізували дослідження Н.В.Кузьміної, А.Ф.Линенко, О.М.Пєхоти, В.О.Сластьоніна та ін. стосовно готовності вчителя у майбутній професійній діяльності взагалі.
Проведення теоретичного аналізу основних дефініцій з проблеми дослідження дало нам змогу узагальнити поняття „організація групової навчальної діяльності молодших школярів" і визначити його як взаємодію учнів та вчителя, яка направлена на стимуляцію й опосередковане керівництво навчальною діяльністю школярів згідно з цілями навчання в початковій школі та відбувається у відповідному режимі - при об'єднанні учнів в малі навчальні групи -, що дозволяє забезпечити становлення кожного учня як суб'єкта навчання для успішного формування системи його знань та оволодіння досвідом репродуктивної або частково пошукової та творчої діяльності. Ефективне впровадження групової навчальної діяльності в навчально-виховний процес початкової школи вимагає від педагога готовності до її організації.
Готовність майбутнього вчителя до професійної діяльності трактується вченими (А.Й.Капська, А.Ф.Линенко, О.М.Пєхота та ін.) як особистісне утворення, що забезпечує внутрішні мотиви діяльності, педагогічну самосвідомість, педагогічні здібності, знання, вміння та навички, здатність до інтегрування знань, професійно значущі якості особистості.  Воно включає особистісну складову (педагогічної самосвідомості, інтересу до діяльності, потреби в ній, мотивів діяльності) та  процесуальну (педагогічні здібності, знання про предмет і способи діяльності, навички й уміння, професійно значущі якості) [1] і мобілізує особистість на включення у професійну діяльність.
Готовність майбутнього вчителя початкових класів до педагогічної діяльності базується на психологічній, педагогічній і предметній підготовці, що передбачає насамперед сформованість особистісних якостей педагога (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Готовність майбутнього вчителя початкових класів до організації групової навчальної діяльності учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок