Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дослідження готовності майбутніх викладачів економіки до педагогічного спілкування

Дослідження готовності майбутніх викладачів економіки до педагогічного спілкування

Назва:
Дослідження готовності майбутніх викладачів економіки до педагогічного спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,07 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему :
Дослідження готовності майбутніх викладачів економіки до педагогічного спілкування


Сьогодні по-новому осмислюються психолого-педагогічні засади навчання як процесу взаємодії та спілкування його суб’єктів. Дана тенденція виразно позначилась у розвитку дидактичної системи вищої школи, яка поступово набирає ролі рішучого фактора суспільного прогресу. Вища школа і наука в Україні сьогодні не можуть розвіватися поза глобальними процесами і потребами світового ринку праці.
Процеси європейської інтеграції поширюються і на вищі навчальні заклади, які зараз знаходяться у стані реформування, модернізації та інтенсифікації системи підготовки сучасного спеціаліста згідно з Болонською конвенцією.
В цьому напрямку вже зроблені перші кроки, спрямовані на покращення підготовки майбутнього викладача економіки: створені змістові модулі з кожної психолого-педагогічної дисципліни; впроваджена Європейська кредитно-трансферна система виміру трудомісткості й оцінки знань студентів з основ педагогіки і психології; навчальними планами передбачено вивчення нових синтетичних курсів з основ педагогіки та психології, психології діяльності та навчального менеджменту, комунікаційних процесів навчання, які становлять основу інтегрованої програми підготовки викладача економіки.
Серед визначальних критеріїв освіти в рамках Болонського процесу [2], [5], – відповідність європейському ринку праці, якість підготовки фахівців, посилення конкурентоспроможності європейської системи освіти, – важливого пріоритету набуває зміцнення довіри між суб’єктами освіти.
Цей критерій віддзеркалює стан і реалізацію провідної ідеї – гуманітаризації і гуманізації сучасної освіти і школи. Протягом багатьох десятиріч і по сьогодні гуманістично-гуманітарні ідеї залишаються прекрасними загальнолюдськими лозунгами. Внаслідок чого людина не є метою, а є засобом. Виправити таке викривлення здатна розбудова освіти на дієвих засадах і механізмах гуманізму, в системі якого людина є найвищою цінністю, передбачається захист її свободи та всебічний розвиток.
Слід відзначити, що поняття гуманізму пов’язують передовсім із підсиленням виховної функції навчання . Саме виховання як основна складова навчально-виховного процесу передбачає гуманізацію взаємин між вихователями та вихованцями, повагу до особистості, розуміння її запитів, інтересів, гідності, довіру до неї.
При цьому гуманізація педагогічного процесу неможлива без пізнання себе як людини, особистості, індивідуальності. Її здійснення передбачає створення таких умов, які б допомагали кожному мати цілісне уявлення про себе, про свої можливості і здібності, перспективи розвитку. І саме вивчення психолого –педагогічних дисциплін спрямоване на забезпечення таких умов.
Звернімо увагу на той факт, що вирішення завдань, пов’язаних з подальшим удосконаленням підготовки викладача економіки, перебуває у прямій залежності не тільки від орієнтації студентів на дану спеціальність, а й від адаптації їх і до педагогічної діяльності, і до економічної.
Окрім того, сама професійна підготовка студента здійснюється в специфічній формі навчально-пізнавальної діяльності і підкоряється всім її закономірностям, маючи свій предмет, мотиви, цілі, засоби, способи дій, результати. Попри все, навчальна діяльність розпочинається не заради неї самої, а для досягнення якісно іншої мети – для опанування майбутньою професійною діяльністю. Як бачимо, за таких умов активність студента має трійчасту природу. Це складає проблему і для викладача, і для студента, і для системи професійної підготовки.
Справа в тому, що, незважаючи на принципову спільність загальної структури навчально-пізнавальної, економічної і педагогічної діяльності [4], вони є різними типами діяльності і різняться несхожим за змістом наповненням кожного з функціональних блоків цієї структури.
Можна сказати, що діяльність учіння і майбутня професійна діяльність співвідносяться між собою як модель і прототип цієї моделі, як деяка штучна і природна системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Дослідження готовності майбутніх викладачів економіки до педагогічного спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок