Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Модельний підхід у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища

Модельний підхід у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища

Назва:
Модельний підхід у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Модельний підхід у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища


Постановка проблеми. Ключовою фігурою у складі комп’ютерно-орієнтованого середовища є учень або студент. Виявляється, що проблема дійсно ефективного навчання полягає у використанні дійсно ефективної моделі як діяльності учня, так і середовища. Тому виявлення типів та характеру головних комп’ютерних моделей репрезентації середовища в цілому, а також найважливіших його компонентів стають ключовим у методологічному плані питанням.
Ступінь розробки проблеми. У галузі комп’ютерних систем навчального призначення, зокрема, на базі штучного інтелекту, розроблені моделі учня, експерта, вчителя, процесу самонавчання, набування майстерності та інші [4, 5, 7, 8, 10]. Постає питання аналізу структури цих моделей та їх взаємозв’язків в аспекті тої ролі, яку вони відіграють при побудові цілісної системи – комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища.
Мета і завдання дослідження. Виявити та проаналізувати систему моделей комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища та його компонентів, визначити об’єкт моделювання, тип вказаних моделей, роль та місце у складі середовища.
1. Роль модельного підходу у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища.
З точки зору модельного підходу під моделлю можна розуміти деякий об’єкт, який ставиться у відповідність тому об’єкту, що моделюється, таким чином, що властивості моделі певним чином відтворюють (наприклад, зберігають) властивості об’єкта, що моделюється [1].
Перший етап моделювання такої складної системи, якою є комп’ютерно-орієнтоване навчальне середовище, - побудова її змістовної моделі. Змістовна модель може мати структурний або функціональний характер. У першому випадку за допомогою моделі відтворюється внутрішній склад системи та відношення між її елементами. У другому випадку відображаються функції, які виконує об’єкт, що моделюється, або його складові, характерні риси діяльності системи, її розвитку.
Наступним етапом після побудови змістовної моделі є відображення властивостей та відношень, що виявлені в ході моделювання, за допомогою точних математичних або логічних методів. Результатом даного етапу буде логіко-математична модель системи.
Присутність у складі комп’ютерно-орієнтованого середовища засобів інформаційних технологій дає підстави говорити про наявність комп’ютерних (імітаційних) моделей середовища. Комп’ютерні (імітаційні) моделі слугують для відображення функціонування системи не лише за результатом, а й за процесом її діяльності. Тому і виник термін “імітація”, що передбачає відтворення поведінки системи, послідовності етапів її розвитку.
2. Головні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища та його компонентів.
Модель учня. У галузі штучного інтелекту мається на увазі моделювання інтелектуальної діяльності учня [5, 7]. Подібного роду модель ґрунтується на використанні бази знань, яка пов’язана з моделлю предметних знань. З погляду згаданої моделі учень - це суб’єкт діяльності, на початку роботи якого база знань пуста або недосконала, а у результаті діяльності він поповнює свою базу знань і робить її такою, якою володіє експерт або вчитель. Тип моделі - імітаційна [3].
Модель експерта. Модель даного типу також реалізується засобами штучного інтелекту. Під експертом розуміють людину, що володіє необхідним обсягом знань у предметній галузі [6, 9]. Предметом моделювання виступає інтелектуальна діяльність експерта, яка виявляється в обробці знань із відповідної бази знань. Це може бути вчитель, але якщо вчитель – це обов’язково експерт, то експерт – це ще не обов’язково вчитель. Модель також має імітаційний характер.
Модель вчителя. У складі комп’ютерної системи навчального призначення цю модель реалізує, як правило, педагогічний модуль [5], який визначає, як реагувати системі на дії учня. Для цього вказаний модуль консультується з базою знань, яка є в учня, з базою знань, що є в експерта, з’ясовує, чого не вистачає, але цього мало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Модельний підхід у побудові комп’ютерно-орієнтованого навчального середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок