Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Моральне і національне виховання творчості і діяльності М. Коцюбинського, Л.Українки, Г.Лубинця, С.Русової, Г. Сковороди, В.Сухомлинського

Моральне і національне виховання творчості і діяльності М. Коцюбинського, Л.Українки, Г.Лубинця, С.Русової, Г. Сковороди, В.Сухомлинського

Назва:
Моральне і національне виховання творчості і діяльності М. Коцюбинського, Л.Українки, Г.Лубинця, С.Русової, Г. Сковороди, В.Сухомлинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,87 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Моральне і національне виховання творчості і діяльності М. Коцюбинського, Л.Українки, Г.Лубинця, С.Русової, Г. Сковороди, В.Сухомлинського


Михайло Михайлович Коцюбинський (1864—1913) — видатний український письменник і педагог. Протягом 11 років працював учителем на Вінничині.
Займаючись педагогічною діяльністю, ретельно вив-чав педагогічну літературу. Вів систематичні спостере-ження за учнями, враховував у роботі їх індивідуальні особливості, не допускав механічного заучування нав-чального матеріалу. На заняттях використовував наочні посібники, проводив екскурсії до лісу, річки. Велико-го значення надавав трудовому вихованню дітей і мо-лоді, вважав за необхідне привчати їх до трудової ді-яльності на користь суспільства.
Значну увагу М.Коцюбинський приділяв народним учителям. У статті "Шкільна справа" виступав за по-ліпшення складу вчителів, за створення належних умов для їхньої праці. Вважав що, в педагогічних навчаль-них закладах треба розширити загальноосвітню і спе-ціальну педагогічну підготовку майбутніх учителів, створити умови для самоосвіти, відкрити педагогічні бібліотеки.
Твори М.Коцюбинського для дітей сповнені глибо-кого соціального змісту і мають велике виховне значен-ня. Тематика їх різноманітна: невтішні наслідки непра-вильного сімейного виховання ("Подарунок на імени-ни"), сила і значення розумної поведінки людей ("Дві кізочки", "Івасик і Тарасик"), любов дітей до праці ("Де-сять робітників"), негативний вплив на дітей поганого оточення ("Маленький грішник") та ін.
Творчість М.Коцюбинського і нині має велике освітнє і виховне значення.
Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) (1871—1913) — видатна українська поетеса, пропаган-дист передових педагогічних ідей.
У низці своїх статей гостро критикувала систему народної освіти в царській Росії ("Голос однієї російської ув'язненої"), вважаючи, що ця країна нагадує необмежену за розмірами Бастилію, де панують "голод, неос-віченість, злодійство, лицемірство". Тогочасна школа переважно мала такий вигляд: невеличке приміщення без елементарних умов, низький рівень підручників, не-великий термін навчання, тяжкі умови праці вчителів (нарис "Школа").
У 19 років Леся Українка написала для своїх мо-лодших сестер підручник "Стародавня історія східних народів", який було опубліковано вже після її смерті, уклала збірники "Дитячі ігри, пісні та казки Ковель-ського, Луцького та Новоград-Волинського повітів", "Народні мелодії". Вона навчала своїх молодших бра-тів і сестер, а також дорослих людей Волині та дітей у Єгипті, коли перебувала там на лікуванні.
Видатна поетеса обстоювала право на навчання ді-тей українців рідною мовою, виступала за поліпшення політичних прав і матеріально-побутових умов народ-них учителів, водночас висуваючи високі вимоги до них: "Якщо вчитель... добрий, освічений, то й учні знають те, що потрібно знати... "Ідеал кращого вчителя вона змалювала в образі героя-патріота Антея ("Оргія"), який говорив своїм учням, що після закінчення школи тре-ба ще багато вчитися, багато читати, торувати шлях у науку, ніколи не зазнаватися, не зупинятися на досяг-нутих успіхах, удосконалювати себе.
Тимофій Григорович Лубенець (1855—1936) — ві-домий український педагог, методист, громадський ді-яч. Закінчив Чернігівську учительську семінарію, три-валий час працював народним учителем у сільських школах, викладав у Київській гімназії, 12 років був ди-ректором народних училищ Київської губернії. Обирався головою правління Спілки допомоги нужденним учням початкових шкіл, став засновником єдиного в Росії То-вариства дитячих садків. Читав лекції на учительських курсах у містах України. Працював викладачем педа-гогіки і методики, був деканом педагогічного факуль-тету на Київських вищих жіночих курсах.
Ще в дореволюційний період Т. Лубенець написав і видав до ЗО підручників і книг для учнів початкових шкіл та методичних посібників для вчителів ("Книга для первоначального чтения в школе и дома", "Хрестоматия для первоначального чтения и письменных упражнений", "Письменные самостоятельные работы в начальной шко-ле" та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моральне і національне виховання творчості і діяльності М. Коцюбинського, Л.Українки, Г.Лубинця, С.Русової, Г. Сковороди, В.Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок