Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Досвід Канади в навчанні дітей з вадами 

Досвід Канади в навчанні дітей з вадами 

Назва:
Досвід Канади в навчанні дітей з вадами 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Досвід Канади в навчанні дітей з вадами 


Хочу подякувати за можливість поділитися досвідом провінції Альберта стосовно інклюзії. Це велика честь обговорювати з вами переваги і проблеми включення дітей з різними вадами в масову школу. У своїй доповіді я розповім про успішну програму, яку ми розробили у коледжі імені Грента МакЮена за останні 20 років. Це програма з підготовки помічників вчителя, який працює з інклюзивними дітьми. Випускники нашої програми надають значну щоденну допомогу вчителю, на якого покладено додаткові обов’язки по роботі з дітьми з різними вадами
Філософія інклюзії базується на вірі в те, що кожна людина з вадою має отримати освіту і житлові умови, які б якомога ближче відповідали нормальним. Такі люди стають частиною нашого життя, вони включаються в наші школи, оточення, спільноти. До них ставляться як до рівних і як таких, що заслуговують на повагу і сприйняття їх такими, як вони є. Це те право, яким всі ми користуємось як члени суспільства.
У Канаді, як і в більшості інших країн, особам з вадами не сприяли або забороняли брати участь у житті суспільства. Їх відсторонювали,в сторону, ізолювали, їх боялись і вважали дефективними, тому що вони були не такими як всі. Ця ізоляція, сегрегація і інституціоналізація сприяли появі страху і забобонів, які проявилися, коли з’явилися плани повернути дітей з вадами до масової школи. Як і багато інших людей, вчителі також поділяли таку думку. Єдині люди, які вітали інклюзію, були інші учні. Чим раніше ми вступаємо в контакт з людьми, які відрізняються від нас (фізично, соціально, інтелектуально, культурно), тим легше нам сприйняти, відчути повагу і примирити себе з цією відмінністю. Наше суспільство тільки покращиться віл такого прийняття і поваги. Більшість учнів, які вчилися разом і спілкувалися з дітьми, у котрих є ті чи інші вади, ставали людьми, які були більш сприйнятливі до людей, відмінних від них. Вони краще адаптуються до таких людей, допомагають їм і розвивають у собі здорове розуміння своїх особистих сил і слабкостей.
В інклюзивному класі дитина з вадою здобуває необхідні соціальні навички, які сприяють розвитку відносин з іншими дітьми і таким чином підвищують її незалежність. Вона вступає в дружні стосунки і розвиває в собі відчуття причетності, що підвищує її самооцінку. Вона покращує свої академічні успіхи, хоча часто і не досягає результатів кращих від своїх однолітків, оскільки властива для неї потреба бути потрібною мотивує її здобувати нові навички. Інклюзивний клас забезпечує таку можливість.
Батьки, які розуміють це, які постійно спілкуються і підтримують вчителів, які допомагають своїм дітям навчатися вдома і про успіхи інклюзії повідомляють спільноту, можуть зробити багато, щоб у школі і у суспільстві створювалося позитивне ставлення до цієї проблеми.
Хто може чітко визначити успіх або неуспіх інклюзії? Більшість дітей з вадами не в змозі оволодіти стандартами академічної освіти для кожного класу. Але інклюзія успішна для тих дітей, які відчувають, що вони комусь потрібні, які навчаються як спілкуватися і миритися зі своїми однолітками, які продовжують розвивати в собі навички, що сприятимуть їх незалежності. Таким дітям треба дозволяти переходити із класу в клас зі своїми однокласниками.
Дозвольте мені тут дещо відволіктись і проілюструвати мою точку зору особистим прикладом. Моя наймолодша дитина, син народився з церебральним паралічем середнього ступеня і, крім того, має відхилення в розумових здібностях. Але він був першою дитиною в місті, де ми тоді жили, яка була інтегрована. Крім трьох років, коли ми переїздили з місця на місце, він ходив до школи в інклюзивний клас. Як мати такої дитини, я зрозуміла, що позитивне спілкування з учителем на перших порах декілька разів на тиждень, а потім рідше, допомагало всім нам призвичаїтися, відчувати себе комфортніше відносно очікувань, проблем і успіхів, які ми на той час переживали. Я ділилася з учителем успіхами мого сина вдома, а ми намагалися закріпляти навички, які він здобував у школі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Досвід Канади в навчанні дітей з вадами 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок