Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Культорологічний аспект змісту національної освіти України

Культорологічний аспект змісту національної освіти України

Назва:
Культорологічний аспект змісту національної освіти України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Культорологічний аспект змісту національної освіти України


Українська держава вступила в епоху постіндустріального та інформаційного суспільства, яке висуває перед людством у ХХІ столітті нові проблеми, що не може не відбиватися на стані розвитку освіти, яка потребує суттєвого оновлення і реформування. Як зазначено у важливому державному документі "Стратегія реформування освіти в Україні", розробленому за підтримки Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй і виданому Міністерством освіти і наук України, "зміст освіти сьогодні не достатньо відповідає потребам суспільства та ринку праці, не спрямований на набуття необхідних життєвих компетентностей" [2, с.13]. Саме компетентнісно-орієнтований підхід до формування змісту освіти став концептуальним орієнтиром шкіл за рубежем. Тому Україна, яка зазначено у Національній доктрині розвитку освіти України, "забезпечення доступності здобуття якісної освіти протягом життя для всіх громадян та подальше утвердження її національного характеру" [3, с.12]. Нині відбувається переорієнтація на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, її конкурентності в європейському та освітніх просторах, виховання молоді. що буде захищеною на ринку праці, здатної роботи особистісний духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, вміння, навички, що трансформуються у життєві компетентності. Отже, енциклопедичний підхід до навчання і виховання молоді переходить у компетентнісний. Тому найбільш актуальними стають проблеми виховання підростаючого покоління, підготовка його до життя.
Останнім часом у зв’язку із входженням України в Болонський процес починають говорити про глобалізацію українського суспільства в європейський культурний простір. Але процес глобалізації не забезпечує і не нівелює розвиток етнічних і національних особливостей народу а, навпаки, стримує всебічний розвиток етнічного і національного у кожній культурі. Науковці, аналізуючи перспективи розвитку світових цивілізацій, прогнозують у ХХІ столітті звертання інтересу до етносів та їхніх культур, поворот у постіндустріальному та інформаційному суспільстві до людинознавчого аспекту пізнання світу. Як зазначає науковець Л.Такар, в умовах наростаючої глобалізації в національних державах починає діяти тенденція, спрямована на захист свого етнокультурного і мовного простору [12].
Отже, вступаючи у Болонський процес, ми повинні дбати не лише про застосування і запозичення найпередовіших культурно-освітніх технологій Європи, адже Болонський процес – "це не просте копіювання, не стирання національних традицій, а запозичення кращих рис з однієї систем освіти і перенесення їх на свої національні терени... Одночасно необхідно внести у європейську скарбницю свої, українські самобутні національні і загальнолюдські культурні, освітні, технологічні цінності", - зазначає дидакт О.Савченко [9, с. 117]. Таким чином, не глобалізація, а заглиблення у самобутні національні корені своєї освіти має бути пріоритетним у розбудові освітньої системи України.
Отже, будівництво національної школи залишається стратегічним напрямом розвитку нашої освіти у ХХІ столітті. Це чітко визначено і в Національній доктрині розвитку освіти України, прийнятій у 2002 році. Але ми якось боязко говоримо про будівництво національної школи в Україні, в основі функціонування якої має бути національна ідея, формування національної свідомості підростаючого покоління, його високих громадянських почуттів. Вважаємо, що це питання є досить актуальним в освіті. Над ним розмірковує відомий педагог, директор Українського гуманітарного ліцею КНУ ім. Тараса.Шевченка Галина Сизоненко: "... виросло кілька поколінь, повністю відчужених від української духовності. більше того, вони не знають і не шанують українську виросло кілька поколінь, повністю відчужених від української духовності. більше того, вони не знають і не шанують українську історію, звичаї, мораль свого народу, бо українські національні традиції зникли зі способу життя, зі шкільної освіти і виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Культорологічний аспект змісту національної освіти України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок