Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз стану фахової підготовки студентів-фізиків до дослідницької роботи в школі

Аналіз стану фахової підготовки студентів-фізиків до дослідницької роботи в школі

Назва:
Аналіз стану фахової підготовки студентів-фізиків до дослідницької роботи в школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,77 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Аналіз стану фахової підготовки студентів-фізиків до дослідницької роботи в школі


Інноваційні зміни, які сьогодні відбуваються в системі освіти, потребують нових підходів до структури, змісту та методів підготовки вчителів-предметників шкіл нового типу.
Тенденція розвитку шкільної фізичної освіти орієнтована на рівневу й профільну диференціацію навчання, вимагає від учителя вмінь проектувати навчально-пізнавальний процес у школі та сприяє максимальному розвитку творчих здібностей учнів. Таке проектування неможливе, якщо в учителя не сформовані уміння, навички організації та проведення досліджень індивідуальних особливостей особистості й творчих здібностей учнів.
У своїй практичній роботі вчитель фізики спирається на наукові розробки окремих учених-методистів, власний досвід, досвід учителів-новаторів. Такі загальні рекомендації орієнтовані на деяку абстрактну модель учня з визначенням рівня його здібностей. За рівнем підготовки до навчальної діяльності, частіш за все, учнів поділяють на учнів з низьким рівнем знань, середнім та високим. Проте, вчителі працюють з конкретними учнями, і їх досвід роботи повинен бути спрямований саме на них.
Безперечно, узагальнення досвіду й проектування його на ідеального учня – дії необхідні і корисні. Цей досвід є деяким наближенням до реального навчального процесу в конкретних умовах. У своїй практичній роботі учитель може взяти за основу запропонований досвід і метод навчання, але просте, механічне перенесення не забезпечує максимального ефекту та результату навчального процесу. Навчання фізики передбачає не просту передачу певного обсягу знань та інформації учням, а всебічний розвиток їх творчих здібностей. При плануванні навчального процесу вчитель повинен враховувати велику кількість чинників і параметрів.
Забезпечити високоефективний продуктивний навчальний процес може тільки вчитель, який володіє навичками дослідницької роботи, вміє виявити і правильно оцінити творчі здібності учнів, знайти найбільш раціональні та достатньо ефективні методи, прийоми організації і проведення навчального процесу. Без знань основних особистісних якостей учнів, їх здібностей, основних принципів побудови навчального процесу неможливо забезпечити високу якість навчання. Розвиток творчих здібностей на уроках фізики передбачає побудову навчально-виховного процесу таким чином, щоб учень виступав в ролі дослідника. Такий підхід до навчального процесу сприяє більш глибокому засвоєнню матеріалу, що вивчається, та пробуджує інтерес до творчої діяльності.
Формування у випускників вузів навичок організації дослідницької, творчої роботи з учнями, здатності щодо творчого мислення необхідно розглядати як одне з основних завдань підготовки сучасного вчителя-дослідника.
Проведений нами пошуковий експеримент показав, що у студентів недостатньо сформовані навички організації дослідницької роботи з учнями, вони не вміють організувати достатньо ефективний творчий навчально-пізнавальний процес у школі. Під час дослідження було виявлено, що педагогічні інститути не в повному обсязі використовують свої потенційні можливості щодо формування вчителя як провідника передової наукової думки й організатора дослідницької роботи в сучасній школі. Виникає відомий розрив у підготовці студентів до дослідницької та викладацької діяльності, внаслідок чого в учителів виникають труднощі стосовно вміння організовувати роботу, пов'язану з дослідницькою, пошуково-творчою діяльністю учнів.
Спостереження за процесом навчання фізики учнів і студентів показали, що традиційні методи вивчення навчального матеріалу не дають глибоких та міцних знань. Вивчення предмету за навчальною літературою та використання словесних методів дає, в основному, тільки певний обсяг не усвідомленої остаточно інформації. Незначна частина цієї інформації переходить у навчальному процесі в знання. Основний етап переходу певного обсягу інформації в знання відбувається у випускника дещо пізніше, як правило, після закінчення навчального закладу і за умови, що у своїй практичній діяльності він використовує раніше вивчений матеріал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Аналіз стану фахової підготовки студентів-фізиків до дослідницької роботи в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок