Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання системи дидактичних ігор і вправ для сенсорного виховання дітей старшої групи

Використання системи дидактичних ігор і вправ для сенсорного виховання дітей старшої групи

Назва:
Використання системи дидактичних ігор і вправ для сенсорного виховання дітей старшої групи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
541
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Використання системи дидактичних ігор і вправ для сенсорного виховання дітей старшої групи
План
Поняття сенсорний розвиток і сенсорне виховання.
Система сенсорного виховання Марії Монтессорі.
Зміст і методика сенсорного виховання.
Дидактичні ігри сенсорного виховання, їх зміст в старшій групі.
Використання дидактичних ігор з розвитку сенсорних здібностей в сімейному вихованні.
 
 
1. Поняття сенсорний розвиток і сенсорне виховання.
Сенсорний розвиток дитини – це розвиток її відчуттів і сприймань, формування уявлень про зовнішні властивості предметів: її форму, колір, розмір, положення у просторі тощо. Він становить фундамент її розумового розветку. Чуттєве пізнання має виключне важливе значення у дошкільному дитинстві, яке є найбільш сприятливим періодом формування і вдосконалення діяльності органів чуття, нагромадження уявлень про оточуючий світ.
Сенсорне виховання-це система педагогічних впливів, спрямованих на формування способів чуттєвого пізнання і вдосконалення відчуттів і спиймань.
Головні завдання сенсорного виховання:
формування у дітей системи перцептивних дій;
системи сенсорних еталонів;
уміння самостійно їх застосовувати у власній діяльності.
Сенсорне виховання має важливе значення для всебічного розвитку дитини. О. Усова відзначала, що 9/10 всього розумового багажу дітей дошкільного віку складають результати діяльності органів чуття. Видатні педагоги
Ф. Фребель, М. Монтессорі, О. Декролі, К. Ушинський, Є. Тихеєва, С. Русова відзначали його як одну с основних сторін дошкільного виховання.
 
2 . Система сенсорного виховання Марії Монтессорі.
 
Система сенсорного виховання М. Монтессорі включала поняття “сенсорна культура дитини”. Вона розглядає сенсорний розвиток як важливу складову частину і основу формування особистості: без розвинутих органів чуття не може бути інтелекту і вихованої людини. Чуттєве сприймання є основою розумового і морального життя. Метод М.Монтессорі не просто вказує дитині на якості предметів і явищ навколишнього світу, а дає можливість самостійно набувати знання і відкривати свій внутрішній світ, що значно важливіше, ніж повідомлення з боку дорослих.
У процесі виховання важливо організувати педагогічне “підготовче середовище”, дитина могла виявити можливості власного розвитку через самостійну діяльність. Одним із головних чинників цього середовища виступає дидиктичний матеріал для розвитку фізичних і психічних функцій дитини.Матеріал, розроблений М.Монтессорі, побудований так, щоб розвивати окремі сфери відчуттів, вчити слухати тишу і звуки, розрізняти кольори, форму, вагу та інше.
Цей різноманітний , точно зроблений матеріал фіксує дитячу увагу на певній ізольованій властивості предмета, наприклад:
для об*єму – це циліндри , куби і призми;
для довжини – палиці, поділені на дециметри;
для кольорів – шматочки шоку;
для шумів – циліндричні коробочки із різним вмістом тощо.
Він не лише розвиває органи чуття дитини, а й спонукає до розумової дії, вчить розрізняти, впорядковувати враження з навколишнього світу, крім того дає дитині можливість повторити вправи, посильні для її віку. Вправи з дидактичним матеріалом сприяють також розвитку самовиховання, бо містять у собі контроль можливих помилок: вправляючись, дитина швидко починає помічати свої помилки і, бажаючи їх виправити, досягає правильного вирішення поставленого завдання, а у подальшому вчиться їх попереджати.
Цінність згаданої системи виховання полягає у тому, що дидактичний матеріал у ній – не самоціль, а засіб.
Система сенсорного виховання М.Монтессорі була високо оцінена С.Русовою, яка сама розглядала розвиток органів чуття як перший крок до самостійної свідомості дитини. Проте вона критикувала М.Монтессорі за те, що її матеріал, який розрахований на викликання в дитині процес самонавчання, занадто автоматичний. Він грунтується на технічному перфекціонізмі, що має дати те психічне задоволення, яке виявляється в дитині радістю самосвідомості й свідомості свого інтелектуального поступу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Використання системи дидактичних ігор і вправ для сенсорного виховання дітей старшої групи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок