Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> НЕСТАНДАРТНІ ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

НЕСТАНДАРТНІ ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

Назва:
НЕСТАНДАРТНІ ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 378.340:15
В.А.Араліна
НЕСТАНДАРТНІ ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
У статті аналізується досвід та визначаються перспективи використання нестандартних форм проведення занять з іноземної мови зі студентами технічних спеціальностей.
Останнім часом значно підвищився інтерес до англійської мови як засобу міжнародного спілкування. Вона вже визнана мовою професійного спілкування в різних сферах діяльності, а поява комп'ютерів поставила її використання в особливе становище порівняно з іншими мовами. Завдання педагогів полягає в тому, щоб інтерес до вивчення іноземної мови був постійним і стійким.
Студенти обирають англійську мову обґрунтовано, ураховуючи їхню майбутню спеціальність, оскільки вона є сьогодні професійно значущою в спілкуванні фахівців певних спеціальностей.
Відомо, що приступаючи до вивчення іноземної мови, усі хочуть навчитися говорити цією мовою, тому важливо зазначити, що говоріння відіграє першорядну роль при навчанні спілкування.
Вивчення особливостей усного наукового мовлення повинне враховувати новітні дані психологічної й методичної науки, з одного боку, і комунікативні особливості мови спеціальності відповідно до профілю навчання, з іншого.
Одним з ефективних методів формування комунікативної компетенції шляхом активізації навчання є метод рольових і ділових ігор, що дозволяє безпосередньо включити процес навчання іноземної мови до моделі майбутньої трудової діяльності. Основні інтереси студентів технічного профілю лежать саме в сфері їхньої спеціальності, і вони найчастіше розглядають іноземну мову як засіб розширення своїх професійних умінь. У діловій грі одними з провідних є принципи спільної діяльності й діалогічного спілкування учасників, послідовна реалізація яких забезпечує активне розгортання змісту цієї гри. У діловій грі учасники самостверджуються не тільки як особистості, але й насамперед як фахівці в галузі своєї трудової діяльності.
Виходячи із класифікації форм людської взаємодії, можна виділити такі типи ділових ігор: гра - співробітництво (наприклад, досягнення домовленості між українською й закордонною фірмами про спільне будівництво заводу), гра - змагання (наприклад, підготовка й обговорення проектів виробництва й збуту якого-небудь виду продукції фірмами, що змагаються), гра-конфлікт (наприклад, бесіда керівництва українського підприємства з представниками закордонної фірми з приводу зриву поставок нового обладнання). Запропоновані типи ігор охоплюють основний діапазон ситуацій, що виникають у процесі професійного спілкування.
У ході проведення ділової гри студенти можуть грати як активну роль (керівника відділу, директори фірми, фахівця-консультанта, співробітника відділу й т.д.), так і пасивну. У цьому разі студент виступає в ролі спостерігача, виконуючи контрольно-облікові функції й створюючи тим самим інформаційну базу для дальшого аналізу в ході підведення підсумків гри. Наприклад, визначення стилю ведення переговорів, визначення використовуваних методів аргументування.
Таким чином, у процесі навчання мови методом ділової гри забезпечується формування комунікативної компетенції студентів. Крім знання іноземної мови, обмеженого рамками спеціальності, студент отримує можливість розвивати свою особистість, формувати необхідні не тільки для професійної роботи, але й для повсякденного життя навички спілкування з іншими людьми.
Ще одним із прогресивних методів навчання є метод проектів. Проектне навчання - це таке навчання, за якого здійснюється активна творча самодіяльність студента в процесі його навчання, здійснювана під керівництвом і за підтримкою викладача.
Новизна навчання англійської мови за проектною методикою полягає в тому, що студентам надається можливість самим конструювати зміст іншомовного спілкування, вибирати той матеріал, що їм знадобиться в наступній професійній діяльності. Особливістю цієї форми є те, що студенти самостійно працюють над проблемою, знаходять необхідний матеріал, обробляють його, активно беручи участь в ухваленні рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: НЕСТАНДАРТНІ ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок