Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціальна необхідність комп'ютеризації освіти 

Соціальна необхідність комп'ютеризації освіти 

Назва:
Соціальна необхідність комп'ютеризації освіти 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціальна необхідність комп'ютеризації освіти 


У наш час стало цілком очевидно, що роль електронно-обчислювальної техніки (ЕОТ) не визначається лише обчислювальною функцією, для реалізації якої були створені перші комп'ютери.
Очевидні три основні функції або про три домінуючі типи застосування сучасних комп'ютерів: 1) виконання швидкісних складних обчислень; 2) автоматизація і роботизація виробництва і процесів керування, а також контроль за їх протіканням; 3) переробка, збереження, пошук і трансформація усіляких видів інформації на всіх рівнях її потенційного використання від державного і глобального до побутового й індивідуального. Саме цей останній тип використання інформаційних технологій починає грати усе більш важливу роль у сучасному громадському житті, у виробництві й у різноманітних соціокультурних змінах
Одна із самих примітних рис сучасного етапу науково-технічного прогресу полягає в тому, що інформація у визначеній мері перетворюється в продукт промислового виробництва. Інформаційна технологія, що створює усе більш досконалі технічні і програмні засоби для реалізації зазначених вище функцій ЕОТ, сприяє максимально швидкому впровадженню наукових досягнень, і особливо обчислювальних методів, і в ті галузі самої науки, що ще зовсім недавно були далекі від використання математики. А це, у свою чергу, сприяє підвищенню ефективності впливу науки на виробництво.
У системі освіти комп'ютери застосовуються і як потужний обчислювальний засіб і як спосіб збереження величезних масивів інформації з різних галузей знань. Перебудова роботи середньої і вищої школи на базі комп'ютеризації навчання повинна вестися з двох сторін: 1) удосконалювання обчислювальної техніки і її програмного забезпечення, усе більша їхня відповідність вимогам навчально-виховного процесу і 2) зміна методики викладання й організації роботи студентів.
Важливу роль у справі комп'ютеризації навчання здійснюють комп'ютери, на базі яких створюються автоматизовані системи навчання і навчальні комплекси, що забезпечують ефективність і якість засвоєння навчального матеріалу з об'ємним, інформаційним змістом. КНП (комп'ютерна навчальна програма) надає переваги, що не можуть забезпечити традиційні засоби і методи навчання: 1) КНП дає можливість індивідуального підходу до навчання, при якому студент вільний сам підбирати посильний ритм роботи з засвоєння навчального матеріалу; 2) доступ до віддалених баз даних є основою дистанційного спілкування; 3) у деяких випадках сполучення навчальних програм, доступу до віддаленої інформації і можливостей мереж телекомунікацій дає унікальний стимулюючий ефект, якого не можна досягти звичайними педагогічними методами.
Особливо важлива комп'ютеризація у вузах. Підраховано, що сьогодні випускник інженерного вузу повинен мати втроє більший обсяг знань, чим 20 років тому. Щоб відповідати сучасним вимогам студентам потрібна можливість здобувати і засвоювати знання, у великому обсязі і з великими швидкостями. Цього можна домогтися тільки за допомогою комп'ютерів.
Кардинальні зміни, що відбуваються у світі, означають перетворення "індустріального суспільства" у суспільство "інформаційно-індустріальне". Виникнення такого суспільства висуває нові вимоги до системи національної освіти у всіх розвитих країнах, змушує їх активно шукати шляхи удосконалювання сформованої системи.
Існуюча система освіти, цілком відповідаюча потребам індустріального суспільства і багато в чому сприяюча його успіхам, у даний час усе більше суперечить потребам інформаційно-індустріального суспільства, що зароджується, яке пред'являє попит на освіту і підготовку в значно більш диверсифікованих формах у порівнянні з існуючими. Нове суспільство повинне стати суспільством, пронизаним інформацією, відкритим для зв'язків зі світом, з постійною сприйнятливістю до нових знань і навичок. Успішний розвиток вимагає створення нової системи освіти. Безумовно, нова система освіти повинна спиратися на нові інформаційні і телекомунікаційні технології, що складають фундамент нового суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціальна необхідність комп'ютеризації освіти 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок