Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: Педагогічна спрямованість та професійні якості вчителя

Загрузка...

Педагогічна спрямованість та професійні якості вчителя / сторінка 4

Назва:
Педагогічна спрямованість та професійні якості вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Збільшується показник необхідності:–
емоційності (28,57%-60%);–
реалістичності (52,38%-60%);–
розвиненої інтуїції (42,86%-85%);–
високих пізнавальних інтересів (57,14%-70%)–
артистизму (38,1%-60%);–
високого рівня пам’яті та уваги (57,14%-75%);–
педагогічної імпровізації та спостережливості (33,33%-55%);–
стійких професійних інтересів (47,62%-82%);–
багатої творчої уяви (57,14%-58%);–
вимогливості до себе та оточуючих (47,62%-75%).
У своїх судженнях вони опираються на власний досвід, прагнуть бути незалежними від впливу старшого покоління педагогів, приймати самостійні рішення у різних педагогічних ситуаціях. Але їх досвід ще не є достатнім для того, щоб зрозуміти, яку роль відіграють відкинуті як необхідні якості і що справжній педагог не може удосконалюватися як особистість, коли він відокремлюється в своїй роботі, не прагне до співпраці або втрачає вольовий контроль.
З набуттям педагогічного досвіду (15-20 років роботи) вчителі знову поступово повертаються до того, що більшість запропонованих якостей є необхідними для кожного педагога незалежно від предмета, який він викладає. Їх тепер до цього спонукає власний досвід, набутий за роки роботи з учнями та в педагогічних колективах.
Цікавими, на наш погляд, є також деякі розходження поглядів вчителів та адміністрації шкіл. Більшість представників адміністрації (директори, заступники директорів) вважають потрібними всі запропоновані якості, тобто бажають в кожному бачити, так би мовити, „ідеального вчителя”. Але практика засвідчує, що сучасні педагогічні колективи складаються не тільки з вчителів, які захоплюються своєю роботою та відповідають за всіма показниками вимогам педагогічної професії, а й людей прагматичних, для котрих емоційний компонент роботи з учнями, індивідуальний підхід до кожного не завжди реалізується.
Вражає показник співвідношення чоловіків та жінок у педагогічних колективах. Наше дослідження проводилося переважно серед вчителів сільських шкіл. Серед опитаних вчителів лише 11,11% чоловіків та 88,89% жінок.
За віком педагогічні колективи складаються наступним чином: –
до 25 років – 12,04%;–
від 26 до 40 років – 45,37%;–
від 41 до 60 років – 42,59%.
Серед них вчителів – чоловіків, віком:
до 25 років – 0,4%,
від 26 до40 років – 4,32%,
від 41 до 60 років – 6,79%.
Отримана інформація змушує серйозно замислитися. Зараз у педагогічних навчальних закладах навчається велика кількість як юнаків, так і дівчат. Чому після отримання диплома педагога більшість юнаків знаходить себе в інших сферах діяльності? Чому не бажають працювати за обраною спеціальністю? Нам здається, що причини цього криються не тільки в соціальних проблемах.
Для того, щоб випускники педагогічних навчальних закладів прагнули до роботи у школі, у них повинна бути сформована педагогічна спрямованість, виявлені та розвинені індивідуальні якості, необхідні вчителю та вихователю. Це, насамперед, профорієнтаційна робота педагогічних колективів, яка на сучасному етапі соціально економічних змін набуває нових форм і якості. Студентську лаву педагогічного вузу повинні займати дійсно обдаровані, цілеспрямовані юнаки та дівчата, які захоплюються педагогічною професією і мають необхідні здібності, бажають отримати знання та присвятити своє життя роботі з підростаючим поколінням.
Крім дослідження серед педагогів, експериментальна робота проведена серед учнів 11-х класів шкіл м.Бердянська та Бердянського району, які обирають педагогічну професію. В експерименті взяли участь близько 200 юнаків та дівчат. З ними проведено анкетування та запропоновано творчу роботу на тему: “Мій улюблений вчитель”.
За результатами анкетування та після проведення аналізу творчих робіт, можна зробити такі висновки: найбільш необхідними в особистості вчителя учні вважають:–
здатність викликати до себе повагу з боку учнів (79,42%);–
справедливість (81,37%);–
стриманість (92,4%);–
вміння контактувати з учнями (83,12 %);–
здатність цікаво висловлювати свої думки, тобто “передавати” нав-чаль-ний матеріал (80,48%).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Педагогічна спрямованість та професійні якості вчителя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок