Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Порівняльний аналіз ППЗ з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів

Порівняльний аналіз ППЗ з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів

Назва:
Порівняльний аналіз ППЗ з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Порівняльний аналіз ППЗ з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів


Електронний підручник або програмований педагогічний засіб (ППЗ) останнім часом посідає чільне місце серед інших засобів навчання історії у школі.
Питання розроблення, використання та методичного забезпечення ППЗ, зокрема і з історії, розглядалися різними авторами. Проблема використання персонального комп’ютера як універсальної складової оптимізації роботи вчителя досліджено О. Мокрогузом [6], загальні принципи використання комп’ютера на уроках різних типів подані у П.А. Гевал [1], проектування комп’ютерних систем навчального призначення розроблялися А.В. Солововим [7], загальні принципи та методи розробки електронних підручників визначено А.І.Шевченком [10], електронні підручники як засоби навчання стали предметом дослідження А.М.Гуржій та інших [2; 3], головні принципи роботи з електронними підручниками на уроках різних типів запропоновано у працях у А. Фоменка та О. Пометун [8], методологічні, ергономічні, інформаційні та технологічні аспекти електронних посібників, комп’ютерних курсів і навчальних програм розроблені А.Фоменком [9].
З появою ППЗ з історії України та всесвітньої історії з’явилися публікації, в яких аналізується зміст засобів, даються методичні рекомендації щодо їх використання на уроках [4], а також розробки конкретних уроків, на яких було використовується ППЗ [5].
Аналізуючи порівняно недавно (2002 р.) наявні українські комп’ютерні продукти та ППЗ, спрямовані на допомогу вчителеві у процесі вивчення суспільних дисциплін у школі, А. Фоменко та О. Пометун зробили невтішний висновок про відсутність на ринку навчальних комп’ютерних програм, що відповідали б вимогам сучасної школи і задовольняли потреби вчителів історії [3].
Проте на сьогодні (2006 р.) ситуація змінилася на краще. Звичайно, що пропозиція українських виробників комп’ютерних програм з історії далеко не повна, проте з’явилися повноцінні електронні підручники та електронні атласи для деяких класів.
Вихід на ринок ППЗ з історії, впровадження їх у процес навчання протягом останніх років дає змогу проаналізувати та порівняти головні елементи ППЗ, вийти на методичні рекомендації для виробників ППЗ.
Використовуючи запропоновані А.Фоменко підходи [9] та внісши до них доповнення, нами проаналізовано найбільш поширені у сьогоденні електронні підручники — з всесвітньої історії для 10 класу (фірма «АВТ»), з історії України для 9 класу та 11 класу ("Історія України", "Всесвітня історія" — фірма «Дієз-продукт»), загальний курс історії України (творча група «AGG»).
Порівнявши наявні ППЗ, можна запропонувати рекомендації їх розробникам. ППЗ з історії, на нашу думку, повинні включати в себе наступні компоненти:
обов’язкове встановлення ППЗ на жорсткий диск (можливість запуску безпосередньо з зовнішнього носія є формою захисту авторських прав, проте в умовах школи не рекомендується, оскільки це призводить до швидкого зношування диску, а отже, – й ППЗ);
можливість запам’ятовування перерваної ситуації і продовження роботи через певний час;
конструктор уроків;
обов’язковий комплект паперового підручника з ППЗ, оскільки читання тексту з екрану призводить до швидкого псування зору учнів;
методичний посібник для вчителя, у якому розкрито питання використання ППЗ на уроках різних типів;
повний текст паперового підручника в ППЗ, можливість пошуку за текстом;
база історичних документів з можливістю пошуку;
база біографій з можливістю пошуку;
словник термінів та понять з можливістю пошуку;
база відеоматеріалів (перехід на більш ємний формат запису даних — DVD — надає змогу збільшити кількість та якість відео- та аудіоматеріалів);
база графічних матеріалів (портрети діячів, ілюстрації, навчальні картини тощо);
база історичних карт з можливістю анімації та масштабування;
наявність аудіолекцій (бажано — слайд-шоу з ілюстрацій та відео);
різнорівневе тестування за різними формами, можливість звертання до матеріалу тексту з невідомого питання;
допомога користувачеві на диску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Порівняльний аналіз ППЗ з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок