Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Антропологічний фактор у формуванні гуманістичної спрямованості студентів педвузу

Антропологічний фактор у формуванні гуманістичної спрямованості студентів педвузу

Назва:
Антропологічний фактор у формуванні гуманістичної спрямованості студентів педвузу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Антропологічний фактор у формуванні гуманістичної спрямованості студентів педвузу


Українська національна система виховання побудована на історії, традиціях українського народу, не являє собою замкнуте коло, чисто етнічне явище.
Реоранізаційни процеси, що почалися в суспільстві у зв’язку з розбудовою української державності, підступають і до вищої школи. Проблема гуманізації навчально-виховного процесу постає перед педагогами вищих навчальних закладів. Одночасно державою створюються умови для її успішного розв’язання. Основу гуманізму, котрий вивчається, як система ідей і поглядів на людину, як на найвмщу цінність та створення умов для її всебічного розвитку, становлять загальнолюдські цінності, які можуть трактуватись і як критерії гуманізму. Однією з важливих умов здійснення принципу гуманізації в навчальному процесі є опанування знань з історії, національної культури і мови свого народу. Оволодівати цими знаннями і передавати їх підростаючому поколінню покликані насамперед майбутні педагоги, нинішні студенти вищих навчальних закладів.
Повноцінна гуманізація навчання буде проявлятися лише в тому випадку, коли поряд з існуванням відповідного світогляду і стилю спілкування зі студентами педагог буде володіти конкретними засобами навчання, які розкривають справжню турботу викладача про успіхи своїх підопічник у навчанні. Якщо виходити з аналізу принципів навчання, то є очевидним, що деякі з них безпосередньо переслідують цілі гуманістичного характеру. До таких принципів можна віднести: принцип індивідуального підходу до навчання, принцип доступності, принцип позитивного емоційного фону. Найбільш повно реалізується гуманістичний характер навчання при індивідуальному підході до студентів. Надійним помічником викладача у справі гуманізації навчання є актуальність опорних знань, а також діагностика правильного засвоєння та розуміння. У цьому випадку нова інформація ввійде у зв’язок з системою існуючих знань.
В центр цього процесу – гуманізації освіти взагалі і спеціаліста зокрема- треба ставити рідну мову. Творити систему гуманізації вищої освіти потрібно не за рахунок збільшення викладання кількості гуманітарних наук чи їх обсягу, а перед усім за рахунок гуманізації навчальних предметів. Отже, одгим з найважливіших напрямків реорганізації роботи вищих навчальних закладів (зокрема педвузів) є пошук і використання нових форм та методів вивчення дисциплін гуманітарного циклу взагалі та українознавчого зокрема.
Важлива місія українознавства полягає в тому, щоб вивести свідомість суспільства, в першу чергу студентську молодь, на рівень системи ідей, якими живе сьогодні світ. Тому побудову сучасної парадигми нової комплексної дисциплини слід визначити так: від українознавства- опису; до українознавства – діалогу. Діалогу з історією України, з культурою світу, з самим собою.
Усвідомдення необхідності пошуку нових методичних та теоретичних прийомів наштовхується на цілий ряд перепон. Так, зокрема, необхідно подолати таку ідіологему, як право системи та представників цієї системи, тобто ідуологів, повчати і вказувати, яким чином формувати свідомість, світогляд та ментальність студентів. В цьому підході принижується здатність студентів самим здійснювати вибіпр теоретичної системи для вироблення власного світогляду.
Гуманізація особистості, на наш погляд, неможлива без оволодіння всім різноманіттям філософських, релігійних та суспільно- політичних ідей, серед яких кожен має право вибрати своє. Тобто мова повинна йти про принципово нові для вищої школи підходи у викладанні гуманітарних дисциплін. Перш за все це відмова від єдиного нормативного курсу філософії та заміни його цілим рядом альтернативних, що дало б можливість студентам зорієнтуватися в своїх філософських уподобаннях. Гуманітарна підготовка має вийти на рівень самовироблення світогляду самою людиною, що передбачає не тільки краще засвоєння філософського матеріалу, але й відповідальність студентів в учбовому процесі. Організація викладання і вивчення гуманітарних дисциплін (“Історія України”, “Українознавство”,”Народознавство”) на основі пріоритету загальнолюдських цінностей, поєднання базового та варіативних компонентів навчального процесу, створення умов для задоволення потреб духовного і культурного саморозвитку студентів, формування у них навичок самостійного творчого мислення – ось досить неповний перелік напрямківроботи кафедр гуманітарних дисциплін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Антропологічний фактор у формуванні гуманістичної спрямованості студентів педвузу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок