Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів)

Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів)

Назва:
Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПОШУКОВА РОБОТА
на тему:
Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів)


ВСТУП
Природознавство як навчальний предмет має пропе-девтичний (підготовчий) характер, тобто має своїм завданням підготувати учнів до вивчення елементарних курсів ботаніки, зоології, фізичної географії, анатомії, фізіології і гігієни людини та інших предметів наступних класів.
Основні завдання вивчення природознавства — роз-ширити елементарні знання учнів про предмети і явища природи, розкрити в доступній формі зв'язки між нежи-вою і живою природою, а також природою і трудовою діяльністю людей, озброїти дітей науковим підходом до вивчення природи, виховувати любов до рідної країни.
З 1992/93 навчального року вивчення природо-знавства як у трирічній, так і чотирирічній початко-вій школі здійснюється за єдиними програмами, які забезпечуються відповідними підручниками. Так, учні другого класу трирічної і третього класу чотириріч-ної початкової школи працюватимуть за підручником: Н, С. Коваль, Л. К. Нарочна. Природознавство, 3(2).— К.: Освіта, 1993.
На більш високому рівні продовжується екологічне виховання і навчання учнів, коли формуються поняття «ліс», «поле», «луг» тощо. Крім того, другокласники і третьокласники здобувають нові знання про форми земної поверхні, корисні копалини, грунти, водойми своєї місцевості, дізнаються, як людина охороняє природу рідного краю.
Уроки трудового навчання в 3-му класі проводяться за програмою для 1—4-х класів чотирирічної початкової школи. Відповідно до цієї програми і складено навчаль-ний посібник «Умілі руки» (автор І. Т. Міщенко), реко-мендації щодо використання якого наводяться нижче. Нумерація параграфів у тексті відповідає нумерації карток навчального посібника.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ
Уроки природознавства покликані виховувати в учнів повагу до праці, людей праці, формувати в них певні трудові вміння і навички. Особлива увага приділяється вихованню в учнів відповідальності за збереження навко-лишнього середовища як важливого фактора існування людини.
Найбільш доступним для учнів початкових класів є місцевий матеріал. Тому в основі вивчення програмного матеріалу покладено краєзнавчий принцип, який орієн-тує вчителя на ознайомлення учнів з об'єктами природи своєї місцевості.
Як другокласники, так і третьокласники ознайом-ляться з найпоширенішими рослинами і тваринами своєї місцевості, видами праці, дізнаються, як впливає нежива природа на стан рослин і розвиток тварин у різні пори року, на працю людей. У процесі вивчення природничого матеріалу дізнаються, як використовуються і охороня-ються природні багатства.
Зміст підручника становлять розділи «Що таке при-рода» і «Природа рідного краю».
Висловимо деякі зауваження щодо завдань і методи-ки організації засвоєння учнями змісту І розділу. У дру-гому класі трирічної школи теми цього розділу вивчати-муться вперше. Це націлює вчителя на формування в учнів елементарних уявлень і понять про предмети і явища природи, їх взаємозв'язки і взаємозалежності та відповідних умінь.
У третьокласників чотирирічної школи елементарні уявлення і поняття з цього розділу сформовано в друго-му класі у курсі ознайомлення з навколишнім. Виходячи з цього, метою кожного уроку в третьому класі є: актуалізація засвоєних знань і вмінь, їх розширення, по-глиблення й застосування під час різноманітних зав-дань. Проілюструємо це на конкретних прикладах. Так, на уроці з теми «Рослини — частина живої природи» серед інших понять формуються поняття «дикорослі рослини» і «культурні рослини». У другому класі діти засвоїли, що дикорослими називають ті рослини, яких ніхто не сіє і не доглядає, а культурними — ті, які вирощують і доглядають люди. З метою актуаліза-ції цих знань учитель може запропонувати такі за-питання:. Які рослини називають дикорослими? Про які дикорослі рослини ви дізналися на уроках ознайом-лення з навколишнім? Назвіть дикорослі рослини, які ростуть біля школи (вашого будинку, на городі, у полі).
Для того щоб розширити саме поняття (підведення під поняття нових об'єктів) «дикорослі рослини», можна використати завдання такого типу: учитель показує дітям гербарії або малюнки відомих і невідомих дико-рослих рослин і пропонує назвати їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок