Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ліберальна система освіти дорослих у Данії

Ліберальна система освіти дорослих у Данії

Назва:
Ліберальна система освіти дорослих у Данії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ліберальна система освіти дорослих у Данії


Датська освіта дорослих у цілому становить собою достатньо розгалужену мережу приватних, громадських, муніципальних і державних організацій і закладів, що пропонують широкий спектр програм неформальної й формальної, професійної й непрофесійної освіти, які регулюються відповідним законодавством. Разом з тим слід відзначити, що в Данії до сьогодні немає єдиного закону про освіту дорослих і цей сектор освіти не згадано в конституції країни.
Інакше кажучи, освіту дорослих у Данії, фінансовану державою, умовно можна поділити на три складові:
- ліберальна (вільна) освіта дорослих (народні вищі школи, школи домашньої економіки, вечірні школи, денні народні школи);
- загальна освіта дорослих (центри освіти дорослих, мовні центри, вечірні школи вищого рівня середньої освіти);
- професійно орієнтована освіта й підготовка дорослих (центри з підготовки робочої сили, виробничі школи, професійні школи, соціальні й медичні школи та ін.).
А зараз розглянемо більш детально ліберальну, або вільну освіту дорослих („folkeoplysning").
Поштовхом до появи в Данії ліберальної освіти дорослих став рух щодо заснування народних вищих шкіл для дорослих, який розпочався в середині XIX століття й базувався на педагогічних ідеях відомого датського просвітителя й реформатора Миколи Грюндтвіга (1783 - 1872) про необхідність „просвітительства народу". Цей рух первісно мав на меті „підняти національну свідомість і підвищити культурний рівень фермерів за допомогою рідної мови, історії, діалогу й щоденної спільної практичної праці, на додаток до навчання й виховання". Сьогодні головна мета народних шкіл полягає в наданні молоді й дорослому населенню освіти на основі датської традиції „folkeoplysning" (літературного „просвітительства народу"), центральною ланкою якої є пояснення й осягнення сенсу життя. Викладання має бути побудоване таким чином, щоб окремі предмети або дисципліни не домінували над загальними аспектами, а курси не приводили б до складання іспитів. Важливою частиною цієї концепції є й те, що ці школи засновано за типом інтернатів, де учасники самі беруть участь у процесі приготування їжі, прибиранні, пранні тощо.
Народні школи - це приватні самокеровані навчальні заклади, які отримують субсидії від держави й місцевої влади на кожного учня, щоб зменшити їхні внески за навчання. У 1992 р. держава виплатила близько 412 млн. крон у вигляді студентських допомог, а муніципалітети виділили на ці цілі 107 млн. крон[1, 43].
У Данії в 1992 р. функціонували 102 народні вищі школи. 44 000 чоловік пройшли навчання за програмами одно- - двотижневих курсів і понад 15 000 чоловік відвідали курси тривалістю від 16 до 24 тижнів. Вік учасників коливався від 17 років до пенсійного [1, 34].Навчання платне (1 900 крон за тижневі курси, 3 крон за двотижневі курси). Вартість більш тривалих курсів - близько 4 800 крон на місяць. В оплату включено навчання, харчування й проживанні [1, 35].
Розглянемо інші типи освітніх закладів, які належать до ліберальної освіти.
Школи домашньої економії. Школи пропонують молодим людям і дорослим учасникам загальну освіту в галузі домашньої економіки, а також навчають домашнім ремеслам та іншим творчим предметам. Також у школах домашньої економіки викладаються курси здоров'я й харчування. Деякі школи пропонують курси професійного навчання для інспекторів сфери обслуговування.
Тривалість курсів коливається від одного тижня до одного року, а вік учасників - від 16 років до пенсійного. Щорічно в курсах беруть участь трохи більше 4 000 учнів. У 1992 р. у країні існувало 25 таких шкіл. Навчання в них платне (1 000 крон на тиждень) [2, 15]. Платня вміщує витрати на викладання, харчування й проживання студентів.
Вечірні школи.
На початку 1900-х років у Данії стали організовуватись вечірні курси „для задоволення потреб дорослого населення міст у різноманітних знаннях, уміннях і навичках" (навчання городян у народних школах на той час не передбачалось) [1, 55].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ліберальна система освіти дорослих у Данії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок