Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сексуальне виховання учнівської молоді

Сексуальне виховання учнівської молоді

Назва:
Сексуальне виховання учнівської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Сексуальне виховання учнівської молоді


Сексуальне виховання – процес цілеспрямованого впливу на особистість з метою формування культури статеворолевої взаємодії, здорового ставлення до статі і сексуальності, вміння переживати й усвідомлювати свої фізіологічні і психологічні особливості відповідно до усталених в суспільстві норм і правил. Сексуальне виховання за своїм змістом залишалось в Україні морально-етичним і не зачіпало питань розвитку репродуктивної системи людини, її сексуальності, тобто було з позиції нинішньої термінології – ґендерним. Воно дотримувалось „моралізуючої” стратегії, за якої сексологічна інформація, якщо і не замовчується, то зводиться лише до того, кого і чого мають боятися діти (уникати незнайомців, боятися гомосексуальних домагань тощо). З точки зору психології, подібна тактика сексуального виховання призводить до тотального придушення сексуальності в житті дитини („не потрібно”, „не корисно”, „не роби”, „остерігайся”). При цьому сексуальність у свідомості дорослих і дітей виступає сферою безрадісною, тривожною, сповненою страхів та недобрих передчуттів. Звідси широкого розповсюдження набула позиція педагогів і батьків: „застерігати”, „не допустити”, „вберегти”, „змусити”, „засудити” тощо. Життя довело неефективність подібного стилю статевої соціалізації, адже сексуальні інтереси, потреби, потяги особистості заборонити неможливо.
У статевому вихованні школярів можна розглянути два напрямки: з одного боку, романтична педагогіка кохання, з другого – сексуальна педагогіка. На жаль, немає сьогодні такої концепції статевого виховання, яка могла б органічно поєднати ці два напрямки в рамках однієї цілісності. Можливо, в основі цього роздвоєння лежить фрейдівський афоризм: „Там де кохають, немає потягу, де є потяг, там не можуть кохати”. В двох напрямках у статевому вихованні наче відтворюється ця дилема: холодний і точний раціоналізм, з одного боку, і проповідь сімейно-затишної, очищеної від пристрастей сексуальності – з другого. Авторська позиція полягала у спробі поєднати раціональні моменти педагогіки романтизму та сексуальної педагогіки.
Сутність сексуального виховання не в тому, щоб йти за статевим розвитком школярів, а щоб випереджувати його, формувати той морально-психологічний і емоційно-естетичний базис, без якого статеві переживання і стосунки неминуче ускладнюють життя людей, ведуть до непотрібних помилок. Виходячи з цього, ми і формулювали основні завдання сексуального виховання: формування здорового способу життя, прищеплення навичок особистої гігієни, в тому числі і гігієни статевих органів; вироблення вміння оцінювати свій стан, свої сексуальні прояви, здійснювати контроль над ними; подолання шкідливих звичок, профілактика сексуальних збочень і правопорушень, статевих ексцесів; організація статевого самовиховання школярів; формування в підлітків і молоді відповідального ставлення до свого тіла, фізичного і репродуктивного здоров’я; профілактика ранніх сексуальних контактів, корекція ризикованої і суспільно небезпечної сексуальної поведінки, формування навичок безпечної поведінки у міжстатевих стосунках; виховання моральної відповідальності за свою поведінку в міжстатевих відносинах; виховання здатності до статевого кохання, тобто вміння кохати, бути коханим і на цій основі будувати здорові сексуальні відносини; дестигмація осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією; виховання в школярів моральної стійкості до різних розбещуючих впливів; формування адекватного ставлення до проституції.
Сексуальне виховання починається з формування усвідомленого ставлення до сексуальності. Адже близько 80 % підлітків на питання: „У чому проявляється сексуальність дитини, підлітка і дорослого?” заявили, що у дитини її взагалі немає, так само як у людей похилого віку. Це свідчить про те, що підлітки зводять сексуальність до статевого акту.
Ставлення до тіла – одна з найважливіших ціннісних орієнтацій будь-якої культури. Тіло – не проста фізична, природна данина, а соціальний конструкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Сексуальне виховання учнівської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок