Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх правоохоронців до міжнародного співробітництва

Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх правоохоронців до міжнародного співробітництва

Назва:
Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх правоохоронців до міжнародного співробітництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх правоохоронців до міжнародного співробітництва


Протягом останніх десятиліть у багатьох країнах світу змінюється суспільна парадигма від індустріальної до інформаційної. На розвиток освіти вплинули суспільні інтеграційні процеси, такі як глобалізація, демократизація, створення єдиного інформаційного простору, швидкий розвиток інформаційних технологій, інтенсивний товарообмін між країнами, взаємна інтеграція культур. В результаті розширюється світ життєдіяльності людини до масштабів планети. Постає необхідність створення нового єдиного європейського порядку, який би базувався на таких цінностях, як демократія, свобода, співробітництво. Все це зумовило потребу в реформі та перегляді змісту сучасної освіти. Важливим стають оволодіння комплексом універсальних навичок і вмінь, необхідних в житті та діяльності, забезпечення функціональної грамотності, а також розвиток комунікативних умінь. Головною метою освіти стає відкриття та розвиток творчого потенціалу людини, сформувати у неї вміння вчитись.
Протягом останнього дисятиліття розвинені країни світу розпочали дискуссію навколо того, як досягти цієї мети. Як показує аналіз досвіду освітніх систем багатьох країн, одним із шляхів оновлення змісту освіти, узгодження їх із сучасними потребами є орієнтація навчання на компетентнісний підхід та створення ефективних механізмів її запровадження.
Науковці європейських країн вважають, що набуття молоддю знань, умінь і навичок спрямоване на вдосконалення їхньої компетентності сприяє інтелектуальному й культурному розвиткові особистості, формуванню в неї здатності швидко реагувати на запити часу. Саме тому важливим є усвідомлення самого поняття „компетентність”.
Оскільки поняття „компетентність” досить багатогранне, його визначення й трактування постійно є предметом дискусій.
Деякі науковці вживають поняття „компетенція”, деякі – „компетентність”. Причиною цього є той факт, що цей термін прийшов у вітчизняну педагогіку в процесі аналізу основних тенденцій розвитку сучасної зарубіжної педагогіки. Переклад цих термінів з англійської на українську та російську мови. Так, Новый англо-русский словарь (В.К. Мюллер, М., «Русский язык», 1999) дає такий переклад слову “competence” – 1) способность; умение; 2) компетентность; 3) достаток, хорошее материальное положение; 4) компетенция, правомочность. Якщо ж ми подивимось переклад слів „компетенція” та „компетентність” в Русско-английском словаре (под общим руководством проф. А.И. Смирницкого, М., «Русский язык», 1997), то побачимо, що ці слова перекладаються як „competence”. Тепер дізнаємося, як визначають це поняття самі англійці. Oxford Advanced Learner’s Dictionary, 2000 тлумачить competence як – the ability to do sth well (тобто, здатність робити щось добре); a skill that you need in a particular job or for a particular task (уміння, які вам необхідні для виконання якоїсь роботи або завдання). Як ми бачимо, словники не дають чіткого перекладу терміну „competence”, не розрізняють компетентність та компетенцію.
У науковий обіг дидактики поняття „компетентність”, „компетенції” ввійшло з професійної. Більшість європейських дослідників цієї сфери „компетентність” розглядають як оцінну категорію, що характеризує людину як суб’єкта професійної діяльності, її здатність успішно виконувати свої повноваження.
На відміну від європейських відомі російські педагоги В.В. Краєвський, А.В. Хуторський (Краевский В.В., Хуторской А.В. Предметное и общественное в образовательных стандартах // Педагогика. – 2003. - №3) розрізняють терміни „компетентність” і „компетенція”, пояснюючи, що „компетенція в перекладі з латинського „competentia” означає коло питань, щодо яких людина добре обізнана, пізнала їх і має досвід. А компетентність у визначеній галузі – це поєднання відповідних знань і здібностей, що дозволяють обгрунтовано судити про цю сферу й ефективно діяти в ній.
Керівники обласних базових шкіл України під час постійно діючого семінару „Вибір стратегій формування життєвих компетентностей” визначили компетентність як міру відповідності знань, умінь і досвіду особистості, визначеного соціально-професійного статусу реальному рівню складності виконуваних ним задач і розв’язуваних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх правоохоронців до міжнародного співробітництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок