Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні школи танцю у контексті світової танцювальної культури

Сучасні школи танцю у контексті світової танцювальної культури

Назва:
Сучасні школи танцю у контексті світової танцювальної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,56 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Сучасні школи танцю у контексті світової танцювальної культури


Сучасна українська художня культура набуває потужного розвитку в умовах складних та багатовекторних процесів, що віддзеркалюють численні проблеми поступу національного мистецтва незалежної України на початку ХХІ ст. Вони призвели до поступової багатоаспектної інтеграції у світовий суспільно-політичний та соціально-культурний простір. Проблема становлення й розвитку сучасних напрямків і жанрів українського мистецтва (види мистецького синтезу, естетичні орієнтири, мистецькі концепції, художні школи та ін.) – найменш досліджена галузь мистецтвознавчої, культурологічної та мистецько-педагогічної думки.
Аналіз мистецтвознавчої, філософської, художньо-естетичної літератури щодо взаємозв’язків між видами мистецтва в сучасній художній культурі дозволяє зробити висновки про те, що процеси, які М.Реріх назвав “світовими” (диференціації та синтезу мистецтв), набувають своїх межових проявів. Руйнуються бар’єри між видами мистецтва, але посилюється увага до специфіки кожного з них, зокрема, до осередків розвитку хореографічного мистецтва – відомих хореографічних шкіл.
Асиміляція у реальному бутті цивілізаційних та культуротворчих тенденцій актуалізує розвиток складної системи художньої реальності, в якій треба орієнтуватися кожному вихованцеві танцювальної школи. Без її розуміння неможливо чітко визначити та педагогічно осмислити загальні тенденції розвитку сучасного синтезу мистецтв, місце в ньому хореографічного мистецтва та всіх його сучасних напрямків і течій тощо.
На думку багатьох дослідників (А.Канарський, О.Лосєв та ін.), у системі мистецтв кожної історичної формації існують мистецтва репрезентативні (синтезуючі) та актуальні (провідні), завдяки яким досягається запрограмований суспільством ефект художнього впливу. Репрезентативні види визначають внутрішньо-ціннісну спрямованість усіх інших видів та основний конструктивний принцип мистецтва пануючої формації у всій єдності його видів. Актуальні – виражають поширені форми людського спілкування. Сьогодні багатоманітність танцювальних форм у контексті світової танцювальної культури свідчить про те, що пластична, танцювальна творчість набуває ознак актуального мистецтва сучасності. В античну епоху пластика була репрезентативним видом мистецтва, в якому яскраво виявлявся зв’язок з архітектонікою театру, архітектурою, музикою, різними видами візуального мистецтва.
Сучасний етап розвитку хореографічного мистецтва й освіти позначений поглибленим науковим дослідженням закономірностей формування мистецтва танцю загалом, з’ясуванням його синтетичної природи на практично-виконавському рівні (К.Балог, Є.Васильєва, В.Верховинець, К.Гойлезовський та ін.), а також на рівні теоретико-методичному (К.Василенко, Г.Добровольська, Ю.Станішевський, А.Гуменюк та ін.). Методичного значення набуває визнання філософами невичерпності художньо-хореографічного твору, багатозначності його змісту, специфічності інформації хореографічного тексту, яка полягає у здатності розширюватися і збагачуватися завдяки включенню її у новий контекст – індивідуальний або суспільний, у нашому дослідженні – контекст найвідоміших світових хореографічних осередків.
Проблематика, пов’язана з вивченням досвіду функціонування найвідоміших світових шкіл танцю з метою вдосконалення й прискорення подальшого розвитку танцювального мистецтва в Україні, до цього часу ґрунтовно не досліджена в мистецтвознавстві та мистецькій педагогіці. Поза межами наукового інтересу перебувають питання глибокого осмислення строкатих тенденцій розвитку світового танцювального мистецтва, узагальнення його здобутків.
Мета статті полягає у розгляді навчально-виховних орієнтирів та естетичних концепцій сучасних шкіл танцю. Завдання, що визначаються метою, полягають у змалюванні загальної картини функціонування танцювальних стилів, течій, напрямків у контексті сучасної танцювальної культури; естетичної відповідності мистецьких концепцій сучасних шкіл танцю вимогам реального стану розвитку світової культури; виявленні основних закономірностей розвитку танцювальних шкіл сучасності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сучасні школи танцю у контексті світової танцювальної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок