Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Шляхи вирішення соціально-педагогічних проблем формування інтересу як першого ступеня професійного самовизначення старшокласників

Шляхи вирішення соціально-педагогічних проблем формування інтересу як першого ступеня професійного самовизначення старшокласників

Назва:
Шляхи вирішення соціально-педагогічних проблем формування інтересу як першого ступеня професійного самовизначення старшокласників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Шляхи вирішення соціально-педагогічних проблем формування інтересу як першого ступеня професійного самовизначення старшокласників


У сучасних загальноосвітніх закладах існує проблема профорієнтації молоді на професії матеріальної сфери. Це, в основному, залежить від об’єктивних факторів, які склалися в нашому суспільстві. Вирішення даної проблеми повинно здійснюватись за рахунок спільної роботи школи, сім`ї, суспільства, результатом якої є самостійне професійне самовизначення особистості. Тому головне завдання школи і суспільства полягає в організації допомоги кожному учню у виборі професії з урахуванням суспільних і особистісних потреб та психофізіологічних якостей.
Профорієнтація як комплексний захід у навчально-виховній діяльності школи передбачає роботу, спрямовану на формування інтересу учнів до певних видів діяльності, професій.
Вивчення інтересів особистості, диференційований підхід до проведення профорієнтаційної роботи повинно бути організоване на основі діяльності загальноосвітніх закладів. І профорієнтація як планомірний психолого-педагогічний процес, що здійснюється протягом всіх років навчання, повинна забезпечувати цілеспрямований розвиток інтересів учнів з урахуванням потреб суспільства.
У результаті анкетування (було охоплено 43 учня старших класів) встановлено, що особливе значення у виборі школярами майбутньої професії мають сформовані інтереси, які є основою для розвитку професійної спрямованості.
Процес формування інтересу до професій матеріальної сфери забезпечується відповідними соціально-педагогічними умовами.
В основу розвитку самого інтересу до професій покладено рівень розвитку психофізіологічних якостей особистості, який відповідає вимогам професії, що обирається, та емоційне (бажано позитивне) ставлення до праці, яке підкріплюється пізнавальними та вольовими зусиллями індивіда в оволодінні конкретною професією. Вивчення особливостей суб`єкта вибору професії та співвіднесеність їх з її вимогами є основою для визначення нахилів і здібностей підлітка, що сприяє подальшому успішному формуванню інтересів до конкретного виду діяльності.
Процес формування інтересу до конкретних професій спирається на визначення здібностей учня, його оточення, потреб, мотивів майбутньої професійної діяльності. Метою формування інтересу до професій матеріальної сфери передусім є стійке, позитивне ставлення особистості до праці, пов’язаної з технікою.
Уроки трудового навчання мають всі підстави і можливість для вирішення багатьох соціально-педагогічних проблем формування інтересу до професій матеріальної сфери. Саме тут учні отримують базові знання, у них формуються уміння та навички, які лежать в основі свідомого вибору даних професій і спеціальностей.
Аналізуючи практику профорієнтаційної роботи шкіл, ми дійшли висновку, що вплив батьків на вибір професії учнів є досить вагомим фактором, але більшість з них неадекватно оцінює здібності дітей, помилково визначає інтереси і нахили підлітків, недостатньо ознайомлена з системою безперервної освіти й профтехосвіти, потребами і перспективами сучасного виробництва, запізнюється з обговоренням у виборі професійного майбутнього, недооцінює трудову підготовку і її зв`язок з іншими дисциплінами. Для уникнення цих проблем необхідно проводити психолого-педагогічну просвіту, індивідуальні консультації батьків учнів.
За нашими дослідженнями, на формування інтересу до професій матеріальної сфери впливають засоби масової інформації. Роль такої інформації зростає перед вступними іспитами, але в багатьох випадках ця інформація стосується лише привабливих боків професії, і, частіше за все, рекламуються престижні професії .
На нашу думку, вибір професії зумовлює і соціальне походження особистості. Дослідження вчених [3,4] підтверджує, що в багатьох випадках вибір професії для учнів носить характер, який зумовлений соціальним походженням: професії матеріальної сфери обирають переважно діти робітників. Інтерес до професії завжди пов`язаний із з`ясуванням соціального становища, престижу професії, яка обирається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шляхи вирішення соціально-педагогічних проблем формування інтересу як першого ступеня професійного самовизначення старшокласників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок