Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я

МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я

Назва:
МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 37.03:78+613 Букач М.М.
МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я
У статті розглянуто проблему впливу музичного виховання на оздоровлення людини. Як педагоги, так і медики прийшли до висновку, що високий рівень духовної культури особистості є запорукою захищеності від багатьох хвороб.
Ключові слова: духовна культура, музика, арт-педагогіка, арт-терапія, здоров'я.
В статье рассматривается проблема влияния музыкального воспитания на оздоровление человека. Как педагоги, так и медики пришли к заключению, что высокий уровень духовной культуры личности есть залогом защищенности от многих болезней.
Ключевые слова: духовная культура, музыка, арт-педагогика, арт-терапия, здоровье.
Problem of music education impact on human health is considered in the article. Both teachers and doctors made the conclusion that high level of mental culture of a person is the ground for protection from a great number of disease.
Key words: spiritual culture, music, art pedagogics, art therapy, health. Однією з характерних рис сьогодення є стрімкий науково-технічний прогрес, призначення якого - забезпечення матеріальних потреб суспільства та підвищення добробуту людей. Але досягнення цієї мети вступає в протиріччя з розвитком духовної сутності людини: техногенне забруднення навколишнього середовища і його негативний вплив на здоров'я самої людини. Чим же відповідає наш організм на блага цивілізації?
На фізіологічному рівні - це проявляється у вигляді високого (низького) кров'яного тиску, посиленого потягу до їжі, а отже зайвою вагою та збільшенням навантаження на роботу серця; інфарктами; підвищенним рівнем холестерину в крові, що призводить до головних болів, судинних спазмів; імпотенції та фригідності.
На психологічному рівні - захворюванням неврозами, які супроводжуються депресіями, суіцидними настроями, почуттям безпорадності перед труднощами, роздратованості в спілкуванні в сім' ї та з колегами по роботі.
На соціальному рівні - прагненням відгородитися від дискомфорту за допомогою вживання алкоголю, табаку і наркотиків; і як наслідок - падіння продуктивності праці, зростання кількості розлучень, неповних сімей, абортів, відмова від материнства; зростання кількості самогубств та ін.
Бажання людей вирішити свої матеріальні проблеми, нехтуючи духовними принципами, призводять до зворотних результатів - погіршується якість життя, збільшується кількість хворих, скорочується середня тривалість життя людини. Виникає гостра необхідність переглянути з соціальних, педагогічних, медичних, економічних позицій ключові питання організації виховання та масового оздоровлення працездатного населення. У зв'язку з цим, у новому світлі постають можливості впливу засобів музичного виховання не лише на розвиток особистості, але й на гармонічну діяльність різних органів, відтворення порушених функцій організму, підвищення ресурсних можливостей організму. З цього приводу особливий інтерес як у педагогів, так і медиків викликає використання безлікувального впливу музичного мистецтва, яке отримало назву музикотерапії.
Виникає запитання, чому музична педагогіка та медицина звертаються до мистецтва не лише з приводу виховання, а й лікування найширшого діапазону хвороб - від нервово-психічних до серцево-судинних? Річ у тому, що музична педагогіка активно розробляла проблему впливу засобами музичного мистецтва на духовну сферу людини, а медицина дійшла до висновку, що одним із найголовніших факторів у боротьбі людини з багатьма хворобами є її власна духовність, тобто йдеться про духовне багатство особистості, рівень культури її почуттів. Високий особистісний духовний рівень є надійним захистом від багатьох пагубних звичок, таких як алкоголізм, наркоманія, токсикоманія та ін. Крім того, здатність сприймати мистецтво заспокоює нервову систему, а отже знімає негативне емоційне напруження. Мистецтво дарує людині очищення почуттів і душі. Іншими словами, охорона і зміцнення здоров'я людей у значній мірі визначається розвитком і вдосконаленням її духовних сил, тобто залежна від рівня вихованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МУЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок