Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Структура ділової гри і її конструювання як комплексна технологія навчання

Структура ділової гри і її конструювання як комплексна технологія навчання

Назва:
Структура ділової гри і її конструювання як комплексна технологія навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,97 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Структура ділової гри і її конструювання як комплексна технологія навчання


Складність описання ділової гри як комплексної технології навчання викликає необхідність її використання з точки зору системоутворюючих елементів. Прагнення виявити основні елементи гри об’єднує роботи більшості дослідників. Деякі автори, які описують структуру ділової гри, в першу чергу виділяють в ній формальну і неформальну частину. А.А.Голос, В.Б.Соколов представляє структуру ділової гри із чотирьох елементів: мета гри, спосіб ступеня досягнення мети, формальні правила гри, неформальні правила гри [1,с.63]. В.І.Крамаренко, розвиваючи цю ідею, поділяє всі елементи гри на дві групи. До формальної частини гри відносять:
Мету гри;
Спосіб оцінки ступеня досягнення мети;
Формальні правила гри;
Мету модельованих підсистем.
До неформальної частини гри автори відносять наступні елементи:
Учасників гри;
Неформальні правила гри;
Круг ділової гри [2, с.126].
Поділ моделі ділової гри на формальну і неформальну частини пов’язані з складністю динамічної суті. Під формальною частиною більшість авторів розуміють „статичну” незмінну основу ділової гри, куди відносять і опис ситуації, в яку вступають гравці, і правила, які створюють основу для розвитку „неформальної” частини. Неформальна частина моделі відмічає динаміку гри, яка пов’язана з наявністю дій гравців, які (дії) відмічають непередбачений і неформальний елемент гри.
Взаємодія формальної і неформальної частини імітаційної гри, як взаємозв’язок моделі середовища і управляючої моделі, показана на (рис. 1).
Модель середовища
Формальна частина Експерти
 
 
Забезпечуюча частина Гравці
Рис.1. Модель управляючої системи.
В рамках системного аналізу опис може характеризувати „будову” (статику) або „функціонування” (динаміку) системи. Іншими словами, систему можна описати як об’єкт або як процес. Ділова гра має достатньо складну „будову” і в той же час розвивається в часі, що дозволяє описати і динаміку, і статику. Ділова гра поєднує в собі властивості рольової гри і аналіз конкретної ситуації, які представляються більш простими для описання. Модель рольової гри буде представляти собою динаміку взаємозв’язку в часі, включаючи в себе різні ролі, в той час як модель аналізу конкретної ситуації буде представляти собою структуру ситуації, яка описується. Спроба в одній схемі показати і „статичні” характеристики гри (формальна частина), і її динамічну суть (неформальна частина) виглядає недостатньо впевнено.
Не дивлячись на те, що використання для опису конкретних ділових ігор блок-схеми, які описують розвиток дій, значно спрощують це описання [3,с.10-13], подібне описання, на наш погляд, не відповідає розумінню сутності гри і її аналізу.
Описання ділової гри, запропоноване А.Л.Ліфшицем, по суті представляє собою динамічну модель руху інформаційного потоку в часі. Автор вважає основою ділової гри „модель об’єкту, наприклад, виробництва або, точніше, відображення такої моделі в сфері управління” [4,с.6]. Він описує різні ігри наступним чином. Учасники гри відповідно до мети своїх дій, керуючись правилами і конструкціями ведення гри, а також наявними в їх користуванні даними ситуації, формують свої особисті моделі гри. Ці моделі включають формальну і неформальну частини. Взаємопов’язана сукупність особистих моделей гравців і моделі керівника створюють загальну ігрову модель, яка також включає в себе формальну і неформальну частини. В залежності від сценарію до учасників гри надходять вхідні дані. Учасники оцінюють ситуацію і приймають рішення у відповідності до своїх особистих ігрових моделей. Рішення вводяться в загальну ігрову модель. Керівник оцінює рішення гравців, встановлює результати і доводить їх до відома учасників.
Динаміка розвитку ділової гри представляє інтерес саме своєю непередбаченою (неформальною) частиною, тому нам здається зайвим формальний опис етапів, як от: інструктаж – дія гравців – реакція системи – дія гравців і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Структура ділової гри і її конструювання як комплексна технологія навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок