Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Антропогуманістичний принцип, гуманізацію

Антропогуманістичний принцип, гуманізацію

Назва:
Антропогуманістичний принцип, гуманізацію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Антропогуманістичний принцип, гуманізацію


Міркування про цикли гуманітарних дисциплін у вищих технічних університетах будуть розгортатися навколо таких понять, як гуманізм, культура і мультикультура, діалог культур, інженерне мислення. При тій ситуації, яка складається в нашому суспільстві, не піднімати це питання неможливо.
Завдання
Показати, що інженерне мислення людини ХХІ ст. не можливе взагалі без щеплення духовності.
Мета
Проаналізувати принцип антропогуманізму і таку форму спілкування, як діалог, що має своїм підґрунтям умови для формування цього принципу.
Основний матеріал
Рефлексію над гуманізацією або гуманітаризацією (в даному випадку ця відмінність поки не обговорюється), на наш погляд, необхідно почати з поняття гуманізму. Це філософський і етико-культурний принцип відношення до людини як вищої цінності. Він виявляється у вигляді різних властивостей – свободи волі, духовної цінності, соціального ідеалу. Відношення ж до людини в сукупності з рівнем духовності і наповненням певних цінностей стало не просто основою, але й показником ступеня цивілізованості суспільства. Найчастіше останнім часом в гуманітарно-ідеологічній літературі багато пишуть і посилаються на гуманізм, позбавляючи його культурно-соціального сенсу та ставлячи акценти на абстрактно-етичному або навіть релігійному його наповненні. Проте все більш помітним стає наростання в суспільстві тенденцій антигуманістичного характеру: людина починає розглядатися, сприйматися як річ.
Роботи багатьох дослідників підводять нас до висновку, що гуманістичні ідеали визначаються, перш за все, законами культурного і соціального буття. Гуманізм не можна розглядати як одного разу заданий. Він формувався не одне сторіччя. У стародавніх культурах (єгипетська і давньогрецька) сутність людини розумілася з урахуванням її активності через призму двох категорій - матеріального та ідеального. Духовно людина живе в світі ідей, а її істота мешкає в матеріальному світі. При нейтралізації цієї пари категорій філософські роздуми концентруються в тріаді «дух – енергія – матерія». Потім філософська думка, рухаючись від ідеї до предметів, перетворила цей трентал в «ідею – форму – річ». Ці утворення прямо або побічно стануть нести на собі принципові складові індивідуальності, що сприяло формуванню трьох основних компонент. Через них філософія намагалася проникнути в таємницю сутності людини. Це всім відома тріада «mens – дух, anima – душа, corpus – тіло». Спочатку поняття духу носило виключно релігійне значення. Потім це поняття трансформувалося в сферу цінностей неутилітарного характеру, в сферу ідеалів. У дусі людина підіймається до з'ясування вищих її призначень, вищих цінностей, що несуть основи загальнолюдських принципів стійкості і орієнтації в світі. Основним ядром цієї складової людини стає позиція співвідношення категорій Добра і Зла. Душа зв'язується із сферою безпосередніх особистих вражень, думок. Тут переважають інтимно-особистісні мотиви. А тіло відображає матеріально-речовинну сторону людини. Починаючи із епохи Відродження, духовність стала замінюватися поняттям гуманізм. Гуманізм як ідеологічно-синтетична концепція став своєрідним наслідком антропоцентричної світоглядної системи. З того часу він виконує роль ідейної основи усіх форм духовного прояву, а ідея людства і людяності стала розглядатися як основна в розумінні реалізації гуманізму на практиці.
Історично в цьому ідеалі людство намагалося відобразити прагнення визначити сутність людини і її призначення залежно від конкретних культурно-історичних часів. Уявлень було багато, але в центрі гуманізму завжди залишалися два істотні моменти – визнання цінності людини і особливого до неї відношення. Сьогодні ситуація така, що гуманізм відривається від реалій життя, виштовхується в область абстракцій, хоча за ним і закріплюють роль еталону життя. До сьогоднішнього дня гуманізм пов'язували з його соціальною спрямованістю, із формуванням людяності в людині, яка покликана вирішувати свої фізичні і духовні потреби та можливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Антропогуманістичний принцип, гуманізацію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок