Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація експериментального дослідження уявлень студентів про сутність педагогічної діяльності

Організація експериментального дослідження уявлень студентів про сутність педагогічної діяльності

Назва:
Організація експериментального дослідження уявлень студентів про сутність педагогічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 371.13
Гайворонська В.В., Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут"
Організація експериментального дослідження уявлень студентів про сутність педагогічної діяльності
Розглянуто організацію та методику експериментального дослідження уявлень студентів про сутність і зміст педагогічної діяльності. Автор аналізує динаміку еволюції цих уявлень у студентів перших-п 'ятих курсів та магістрів. Визначено ефективність запропонованої авторської методики психолого-педагогічної підготовки майбутніх викладачів.
The methods of organization and experimental research of the students' imagination about the essence and content of the pedagogical activity is concerned. The author analyzes the dynamics of the evolution of this imagination of the first-fifth year students and magisters as well. It is defined the effectiveness of the author's methods of the psychological and pedagogical training offuture teachers. Нові суспільні вимоги до якісної професійної підготовки фахівців висувають перед вищими закладами освіти завдання з істотного підвищення ролі науково-педагогічних кадрів, формування їх педагогічної майстерності і забезпечення ефективної викладацької діяльності. Не випадково В.Г. Кремень зазначає, зокрема, що "ХХІ ст. вимагає, щоб Україна, як і кожна держава окремо, а також і всі суспільства разом, створювали умови - інтелектуальні, економічні, соціальні, політичні, моральні, які б підвищували педагогічну мотивацію і високо поціновували гідність педагога, науковця, інтелектуала. Тільки за такої умови освітнє середовище може формувати і розвивати сучасну демократичну особливість, удосконалювати ідеали і цінності відкритого громадського суспільства, реалізовувати національні інтереси" [1, с .16]. Успішне вирішення цього завдання зумовлює необхідність розробки системи цільової психолого-педагогічної підготовки кадрів викладачів вищої школи.
Аналіз останніх досліджень і наукових публікацій свідчить, що цій проблемі приділяється значна увага. Дослідженню окремих її аспектів присвячені роботи В.П. Андрущенка, Л.П. Вовк, І.А. Зязюна, В.Г. Кременя, В.І.Лугового, Н.Г. Ничкало, І.Ф. Прокопенка, С.О. Сисоєвої та інших. В той же час, ще недостатньо, на наш погляд, досліджується специфічна проблема підготовки викладачів для системи вищої освіти інженерного профілю. Тут можна навести дослідження М.З. Згуровського, О.В.Коваленко, Г.Г. Півняка, О.Г. Романовського, Л.Л. Товажнянського, О. С. Пономарьова та інших
[2,3].
Однак поза увагою дослідників поки що лишаються суто технологічні проблеми організації навчально-виховного процесу з підготовки майбутніх викладачів. Актуальність же саме цих питань та їхнє важливе теоретичне і практичне значення не викликають сумніву. У зв'язку з цим автором проведена серія теоретичних та експериментальних досліджень з різних аспектів цієї проблеми [4,5].
Мета даної статті полягає у викладенні загальної схеми організації експериментальних досліджень, їхніх цілей та методики. Сам експеримент був спрямований на визначення характеру розуміння студентами сутності і призначення педагогічної діяльності т а виявлення серед них особистостей з наявністю психолого-педагогічної спрямованості на цю діяльність. Основним інструментарієм дослідження виступали опитування і анкетування.
З метою аналізу динаміки еволюції цих уявлень експеримент здійснювався зі студентами першого, четвертого і п' ятого курсів та з магістрами. Окрему групу досліджуваних склали 23 особи, які вже мають певний педагогічний досвід і навчаються за магістерською програмою зі спеціальності 8.000.005 "Педагогіка вищої школи" на кафедрі педагогіки і психології управління соціальними системами Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
При організації експерименту автор виходила з гіпотези про те, що певний рівень психологічної освіти і педагогічної підготовки потрібні сьогодні кожному інженеру, насамперед інженеру-керівнику, менеджеру, фахівцю-управлінцю, тим більш майбутньому викладачу. У зв'язку з цим перед сучасним педагогом вищої технічної школи України постають принципово нові проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація експериментального дослідження уявлень студентів про сутність педагогічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок