Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> СКЛАДОВІ КУЛЬТУРИ МОРАЛЬНО-ДІЛОВИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

СКЛАДОВІ КУЛЬТУРИ МОРАЛЬНО-ДІЛОВИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

Назва:
СКЛАДОВІ КУЛЬТУРИ МОРАЛЬНО-ДІЛОВИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК
Я.В.Запорожець
СКЛАДОВІ КУЛЬТУРИ МОРАЛЬНО-ДІЛОВИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ
У статті розглядається актуальність та ступінь дослідження проблеми культури морально-ділових відносин у системі підготовки майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності у ВНЗ. Аналіз наукової, зокрема психолого-педагогічної літератури, дав можливість визначити поняття морально-ділової культури та її складові компоненти з урахуванням етико-ділових вимог.
У системі інноваційних змін, що відбуваються в українському суспільстві, на одне з перших місць висовується проблема культурної компетенції управлінської ланки у системі суспільних та виробничих відносин. Сьогодні спостерігається розбіжність в формуванні суспільної свідомості і, зокрема, моралі керівників різних ланок управління згідно з вимогами часу. Саме тому одним із важливих напрямків, зазначених у "Національній доктрині розвитку освіти України у XX столітті", є підготовка кваліфікованих конкурентоспроможних кадрів із високим рівнем професійних знань, моральної культури, умінь, навичок і мобільності, які відповідають вимогам науково-технічного прогресу і ринковим відносинам в економіці, здатних до розв'язання професійних завдань; виховання соціально активних членів суспільства, формування в них наукового світосприйняття, творчого мислення, кращих людських якостей, національної свідомості тощо [5,12].
Особистість випускника вищого навчального закладу має бути сформованою перш за все морально, її духовний потенціал, окрім професійного, повинен відповідати рівню вирішення найскладніших завдань згідно із законами розвитку природи і суспільства. Сучасному фахівцеві мають бути притаманні високий професіоналізм, моральні якості, життєві цінності та ідеали, духовність, почуття особистісної відповідальності за результати своєї діяльності. Ці риси і якості дозволяють вважати таку людину справжнім представником національної гуманітарно-технічної еліти [3].
У ХХІ столітті система управління пов'язана з професійною діяльністю менеджерів, які повинні постійно вдосконалювати свою майстерність, запроваджувати нові методи роботи, орієнтуватися на конкуренцію та свободу економічного вибору.
Культура морально-ділових відносин менеджерів зовнішньоекономічної діяльності включає сукупність вимог до особистісних якостей менеджерів, правил спілкування з людьми й поведінки в сфері управління. Дотримання високоморальної культури ділових відносин є одним з головних критеріїв оцінки професіоналізму менеджера, стає його візитівкою, яка визнає ефективність ділових взаємовідносин організацій та підприємств на міжнародному рівні [1].
Підготовка менеджерів зовнішньоекономічної діяльності є необхідним напрямком у підготовці фахівців з метою зміцнення позиції організацій та держави в міжнародному середовищі. Дедалі більша роль у набутті позицій на світовому ринку відводиться посиленню впливу на третій світ через підготовку кадрів і розроблення проектів. Спеціалісти цього напрямку займаються широким колом питань з управління та організації зовнішньоекономічної діяльності своїх установ. Міжнародна діяльність менеджерів включає сферу відносин між окремими державами та міжнародними інституціями, що безпосередньо впливають на результати діяльності організацій у країні [6].
На жаль, дослідження проблеми формування морально-ділової культури та її складових ще не набули достатнього висвітлення в науковій літературі. Потреба в таких наукових пошуках та впровадженні їх результатів у педагогічну практику дедалі збільшується.
Зазначимо, що окремим аспектам проблеми підготовки менеджерів приділено певну увагу в теоретичних дослідженнях таких вчених-педагогів, як Богатирьов К., Лівенцова В., Вишневська О. Вони вивчали, зокрема, особливості формування культури професійного спілкування в майбутніх менеджерів. Морально-етичні принципи та норми в діяльності менеджерів та їх вплив на функціонування організацій в цілому наведено в працях Ботавіної Р., Герасимової І., Волкової В. Нові підходи до вивчення соціально-психологічного іміджу сучасного керівника розглядалися Скрипаченко Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СКЛАДОВІ КУЛЬТУРИ МОРАЛЬНО-ДІЛОВИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок