Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Критерії оцінки особистості викладача, що управляє процесом формування стійкого пізнавального інтересу студентів

Критерії оцінки особистості викладача, що управляє процесом формування стійкого пізнавального інтересу студентів

Назва:
Критерії оцінки особистості викладача, що управляє процесом формування стійкого пізнавального інтересу студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Критерії оцінки особистості викладача, що управляє процесом формування стійкого пізнавального інтересу студентів
 


Інтерес як інтегральне утворення - не просто сукупність окремих процесів, включених у нього; це особлива якість , що забезпечує духовне багатство особистості, допомогаючи їй відібрати з навколишньої дійсності індивідуально-значиме і цінне.
Щоб відповідати усе зростаючим запитам сучасного государства і школи у висококваліфікованих спеціалістах майбутній викладач повинний оволодіти професією ще у ВУЗі. З погляду психолого-педагогічних наук така необхідність диктується тим, що студентський період життя людини - самий сприятливий, сензитивный для оволодіння професією, і, якщо по якимось причинах студент не опанує професією ще у ВУЗі, це буде мати самі серйозні наслідки не тільки для його фахової діяльності, але і, що особливо важливо, для розвитку його особистості (1, 17).
Вчені відносять педагогічну діяльність до тієї групи професій, для яких вирішальною умовою становлення спеціаліста є наявність фахової спрямованості. Психологічне утримання фахової спрямованості визначається системою мотивів, що лежать в основі кращого відношення до професії.
Якщо в системі мотивів переважають мотиви інтересу до процесу розвитку дитини, бажання присвятити себе вихованню дітей, бажання навчати дітей улюбленому предмету, виходить, у студента сформована справжня педагогічна спрямованість (12, 79). Така відповідність особистістного змісту преваги професії її об'єктивному утриманню і призначенню забезпечує можливість максимального розвитку моральних і творчих сил людини в умовах педагогічної діяльності і, отже, досягненню високого рівня професіоналізму.
Дослідження психологів, педагогів і наші власні дозволили зробити висновок про те, що професіоналізм у народної освіті - це багатоскладна якість, у якій умовно можна виділити такі основні компоненти : 1) уміння бути філософом, педагогом, психологом; 2) уміння зробити індивідуально-значимими для студента глибокі знання свого предмета; 3) уміння оперувати сучасними освітніми технологіями навчення практичної діяльності. Без величезної особистої зацікавленості, без справжнього фахового інтересу до всіх складових педагогічної майстерності не може відбутися сучасний творчо працюючий педагог.
Звідси випливає, що для того, щоб студент оволодів професією у ВУЗі, у нього повинний бути сформований стійкий пізнавальний інтерес до учбово-фахової діяльності.
Стійкий пізнавальний интерес до дисципліни “англійська мова” і технологіям його навчення - основна складова частина професіоналізму. Виходячи з цього задачу викладача англійської філології ми бачимо у формуванні у студента даного інтересу. Необхідно зробити так, щоб стійкий пізнавальний інтерес до англійської мови і технологіям його навчення домінував над всіма іншими інтересами, крім інтересів професійно-спрямованих, мав необоротний характер, став стійкою рисою характеру студента, його особистості (18, 13).
У сучасних умовах задача викладача ВУЗа полегшена тим, що виховання інтересу до англійської мови соціально детерміновано: у суспільстві в усіх сферах виробництва як ніколи раніш відчувається потреба в спеціалістах, що вільно володіють англійською мовою. Це значить, що об'єктивно існує зовнішній мотив діяльності.
Вчені довели, що “інтерес формується і розвивається в діяльності, і вплив на нього роблять не окремі компоненти діяльності, а вся її об'єктивно-суб'єктивна сутність (характер, процес, результат ). ... Інтерес -це сплав багатьох психічних процесів, що утворять особливий тонус діяльності, особливий стан особистості (радість від процесу навчання, прагнення поглибитися в пізнання цікавлячого предмета, у пізнавальну діяльність, переживання невдач і вольові устремління до їхнього подолання)”(18, 21).
При формуванні інтересу ми реалізуємо ідеї дослідників про послідовні стадії розвитки інтересу: 1) цікавість; 2) любознальность; 3) пізнавальний інтерес: 4) теоретичний інтерес. Таким чином, формуємо інтерес, спочатку пов'язаний із зовнішніми стимулами, а потім - до інтересу, вільному від зовнішньої ситуації, спонукуваному більш складними обставинами, пов'язаними з внутрішнім середовищем самого, що навчається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Критерії оцінки особистості викладача, що управляє процесом формування стійкого пізнавального інтересу студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок