Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків”

Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків”

Назва:
Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат НА ТЕМУ:
Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків”


Програмовий зміст: закріпити знання про склад як частину слова, продовжувати вчити дітей поділяти на склади дво-, трискладові слова, використовуючи практичні прийоми поділу слів на склади; формувати вміння моделювати складову будову слова; виховувати бажання діяти умовах ігрової ситуації.
Дидактичний матеріал: м’яч, звуковий молоток, розрізні предметні картинки, картинки із зображенням іграшок, кубики-фішки, малюнки дітей, конверти з схемами-моделями, (на кожну дитину).
Іграшки: ляль-ка, за-єць, вед-мідь, ри-ба, ко-тик, ко-за, во-ро-на, ли-си-ця, ма-ши-на, со-ба-ка, ко-ро-ва, м’ям, со-ба-ка.
Попередня робота: Уявно мовна ситуація “Заблудилася”.
Гра “Короткі і довгі слова”
Д/г “Скажи слово”, “Естафета”,
Гра-забава “Кую-кую слово”, читання чистомовок, розгадування загадок-забавлянок.
Організація на заняття: гра “Слово м’ячик”
Ситуація: новий іграшковий м’ячик бажає познайомитись з дітьми групи.
Хід гри: Діти стають в коло. Вихователь кидає дитині м’яч і водночас вимовляє перший склад імені. Дитина повертає м’яч, додаючи решту складів. Коли м’яч випадає на трискладове ім’я – ведуча міняється місцями з дитиною, Гра продовжується до тих пір, поки всі діти назвуть свої імена.
Хід заняття.
Діти відмічають, що у грі слова вимовляли по складах, пригадують прийом поділу слів на склади:
слово можна “прокрокувати”;
слово можна простукати молотком;
словом можна проплескати в долоні;
слово можна простукати пальчиками постолі;
склади можна визначити за допомогою пальців рук;
склади легко визначити з допомогою долоні, підставивши її до підборіддя;
слово можна поділити на склади за допомогою кубиків.
(кожен з названих прийомів демонструється дітьми)
Моделювання складової будови слова кубиками: 3-4 дітей моделюють біля столу вихователя, одночасно на дошці викладає моделі-схеми складового аналізу слів у вигляді квадратів чи прямокутників.
Самостійна робота за столами “Скільки складів у слові”
Моделювання складової будови слів-картинок кубиками. Діти з’ясовують, скільки у слові складів, відповідність їх кількості кубиків-фішок та графічній схемі на дошці.
Ситуація: нещодавно ми малювали з дітьми улюблені іграшки домовились відіслати їх в дарунок малюнкам. Конверти мають “марки” з моделями складової будови слова. Малюнки іграшок у дітей на столах.
Завдання: розставити малюнки у відповідні конверти.
Вправа “Дарунки – малюнки”
Мовлення завдання: назвати кількість складів у слові – назві.
Похвала вихователя: Я пишаюся вами! Приємно буде малюкам отримати такі гарні подарунки.
Розминка – веселинка
Хлопчики й дівчатка.
ви ж бо не дрімайте –
розминку – веселикну
зі мною починайте.
Руки в сторони та вгору, на носочки піднялись
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивись
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз.
Вліво-вправо повернулись
І сусідам посміхнулись.
Вправу дружно почали:
Нахил вправо – раз-два-три
На 4 рівно стали
Вправу знову всі почали:
Нахил вліво раз-два-три!
Ось розминці вже кінець,
Хто старався – молодець!
Д/г “Іграшки на місця”.
Мета: закріпити вміння визначати кількість складів у словах – назвах іграшок, використовуючи практичні прийоми визначення кількості складів, розвивати уважність під час роботи з розвивати уважність під час роботи з моделями схемами, одно, дво – і трискладовихслів.
Ігрове завдання: покласти кожну іграшку-картинку на місце (круг з відповідною складовою моделлю).
Мовленнєве завдання: поділити слово на склади.
Визначити кількість складів у слові.
Відгодування загадок – добавлянок “Наші іграшки”.
Всміхаються з куточка
до нас веселі очка,
завжди рожеві щічки.
Цілий день у-а, ма-ма –
ось і всі її слова.
звуть її Наталка.
це наша нова... (ляль-ка)
Люблять гратися гратися завзято
зі мною всі хлоп’ята.
жовтий кузов, синя кабіна.
Ну, звичайно, це нова... (мА-ши-на)
Він від баби утік,
і від діда утік,
хоч смачний – не пиріжок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок