Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ШЛЯХИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ*****

ШЛЯХИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ*****

Назва:
ШЛЯХИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ*****
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378.014.3:72(477)
О.О. Кайдановська
ШЛЯХИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ*****
У статті аналізуються шляхи модернізації системи освіти на архітектурному факультеті технічного університету у контексті загальнодержавної концепції оновлення вищої школи в Україні.
Вища технічна школа сьогодні є тим соціокультурним простором, який характеризується підвищеною інтенсивністю інноваційних процесів. Сучасні зміни в системі вищої технічної освіти України пов'язані з поширенням ідей європейської інтеграції освітніх систем, зі змінами у стратегіях і структурі освітньої галузі, з необхідністю формування нових науково-педагогічних, інформаційних, телекомунікаційних, соціальних методів і технологій реалізації цих змін у професійній підготовці фахівців різних галузей.
Стратегія розвитку вищої освіти полягає в діалектичному поєднанні, з одного боку, глобального інтеграційного процесу (регіональна, національна, міждержавна інтеграція та інтеграція до міжнародного освітнього простору), а з другого, - локальних процесів інтенсивного розвитку вищих закладів освіти, посилення їх автономії, збереження кращих університетських традицій, підвищення якості та рівня освіти. Прагнення до оптимального поєднання диференціації та інтеграції стає характерною рисою сьогодення.
Для успішної реалізації новітніх соціально-освітніх стратегій недостатньо застосування лише традиційних форм і методів навчально-методичного і програмного забезпечення навчання у вищій технічній школі. Напрямками модернізації освіти у технічних університетах можна назвати: інформаційні технології навчання (В.Глушков, В.Биков, В.Верлань, В.Гриценко, Р.Гуревич, М.Жалдак, М.Згуровський, В.Клочко, Т.Крилова, І.Мархель, Ю.Машбиць, А.Стогній, М.Шкіль); розвиток інноваційних технологій навчання (І.Богданова, В.І.Лозова, П.Підкасистий, Г.Селевко); принципи розвивального навчання (Ю.Васьков, О.Гуменюк, А.Гуржій, С.Сисоєва) і особистісно орієнтованого підходу (І.Бех, В.Євдокимов, В.Кремень, І.Прокопенко, О.Падалка, О.Пєхота); активізація самостійної навчальної діяльності студентів (В.Буринський, Г. Костишина, І. Шимко).
Проблемами підготовки архітектурних кадрів в Україні займалися державні діячі, педагоги і науковці А.Кащенко, Н.Кондель-Пермінова, С.Нікуленко, І.Фомін, А.Чебикін, Б.Черкес, І.Шпара, зокрема теорією і методикою дизайнерської освіти - Є.Антонович, О.Боднар, О.Бойчук, Г.Гребенюк, С.Рибін.
Архітектурну спеціальність здобувають переважно на архітектурних факультетах або в окремих інститутах технічних університетів. Удосконалення організації навчального процесу в університеті є визнаною науково-педагогічною проблемою (А.Алексюк, В.Андрущенко, С. Архангельський, Ю.Бабанський, А.Верхола, О.Глузман, І.Зязюн, В.Козаков, Б.Мокін), зокрема дослідження останніх років присвячені розвитку університетської технічної освіти (Г.Козлакова, М.Лазарев, А.Слободянюк).


У сучасних динамічних суспільних умовах архітектурна освіта допомагає вирішувати економічні, соціальні, національні проблеми держави підготовкою високопрофесійних кадрів архітекторів і дизайнерів, потреба в яких стає дедалі нагальнішою. Стратегічним напрямком розвитку триступеневої вищої архітектурної освіти є формування цілісної неперервної відкритої системи, універсальної і демократичної в своїй основі, здатної гнучко реагувати на зміни зовнішніх умов, трансформуватися і розвиватися.
Проведений аналіз наукової літератури, дисертаційних педагогічних досліджень з педагогіки вищої школи та архітектури, засвідчив, що нині по суті відсутні або недостатньо висвітлені теоретичні, методичні і практичні підходи до вдосконалення системи ступеневої підготовки студентів архітектурних спеціальностей. На сьогодні склалася своєрідна ситуація, за якої об'єктом педагогічних досліджень у сфері вищої освіти переважно є саме педагогічний напрям підготовки, а галузева професійна освіта, зокрема архітектурна, не має належного науково-методичного забезпечення, що актуалізує тему цієї роботи.
Мета статті: визначити шляхи модернізації системи навчання на архітектурному факультеті технічного університету в контексті загальнодержавної концепції оновлення вищої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ШЛЯХИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ*****

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок