Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Деякі методичні аспекти викладання ситеми управління базами даних Microsoft Access

Деякі методичні аспекти викладання ситеми управління базами даних Microsoft Access

Назва:
Деякі методичні аспекти викладання ситеми управління базами даних Microsoft Access
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Деякі методичні аспекти викладання ситеми управління базами даних Microsoft Access


Можна досить упевнено стверджувати, що більшість додатків, призначених для виконання будь-якої корисної роботи, в той чи інший спосіб використовують структуровану інформацію, або, інакше кажучи, впорядковані дані. При комп’ютерній обробці інформації впорядковані певним чином дані зберігаються в базах даних - особливих файлах, використання яких разом зі спеціальними програмними засобами дозволяє користувачеві переглядати необхідну інформацію та маніпулювати нею: додавати, змінювати, копіювати, вилучати, сортувати і т.д.
Таким чином, можна дати досить просте означення бази даних. База даних - це набір інформації, яка організована в той чи інший спосіб. Оскільки мова йде як про дані, так і про інформацію, слід зазначити, що ці поняття взаємопов’язані, але не тотожні. На початку процесу формування поняття баз даних у них дійсно зберігались лише дані. Але сьогодні системи управління базами даних дозволяють розміщувати у своїх структурах не лише дані, а й методи взаємодії з користувачем або іншими програмно-апаратними комплексами. Отже, в сучасних базах даних зберігаються не лише дані, але й інформація.
Найпростішим прикладом бази даних є так звана "плоска" база, в якій вся інформація розміщується в єдиній таблиці (телефонний довідник). На відміну від плоских, реляційні базі даних складаються з декількох таблиць, зв’язок між якими встановлюється за допомогою спільних значень одноіменних полів. Реляційна модель набула широкого розповсюдження й підтримується більшістю систем управління базами даних.
Система управління базою даних (СУБД) - поняття, яке дуже тісно пов’язане з поняттям бази даних. Це комплекс програмних засобів, призначених для створення структури нової бази, наповнення її вмістом, редагування вмісту та візуалізації інформації.
Microsoft Access є досить популярною зараз СУБД, яка входить до складу пакету Microsoft Office. Зручний інтерфейс, ефективні засоби створення таблиць, форм, запитів та звітів, можливість розв’язання більшості практичних задач без застосування засобів мови програмування Visual Basic, інтеграція з іншими продуктами пакету Microsoft Office - такі переваги має цей додаток. Крім того, Microsoft Access розглядається зараз як навчальний об’єкт при вивченні та опрацюванні баз даних студентами вузів.
Знання теоретичних положень, покладених в основу функціонування того чи іншого програмного засобу, дозволяє ефективніше використовувати його, полегшує адаптацію до його нових версій або інших засобів подібного призначення. Не можна зосереджуватись на методиці, яка ставить за мету навчити студентів працювати з базами даних лише на користувацькому рівні, тобто навчити їх тільки вводу даних та формулюванню нескладних запитів.
Але в даній роботі розглядаються питання саме практичної спрямованості, а саме проектування бази даних, виходячи з конкретно окресленої предметної галузі, побудова таблиць з правильно визначеним ключовим полем та його властивостями, визначення типів реляційних зв’язків та їх встановлення. Виявляється, що при створенні бази даних за індивідуальним завданням ці питання є складними для більшості студентів.
Бази даних містять різні об’єкти, але основними об’єктами будь-якої бази даних є її таблиці. По-перше, в таблицях зберігаються всі дані, які містяться в базі. По-друге, таблиці зберігають структуру бази (поля, їх типи і властивості).
У кожній з таблиць є ключове поле, дані в якому повторюватися не можуть.
Відношення між таблицями встановлюють зв’язок між даними, які знаходяться в різних таблицях бази даних. Вони визначаються відношеннями між групами об’єктів відповідного типу. Зміст створення реляційних зв’язків між таблицями полягає, з одного боку, в захисті даних, з іншого - в автоматизації внесення змін одночасно в декілька таблиць при змінах в одній таблиці.
Якщо структура бази даних добре продумана, поля розподілені за базовими таблицями, ключові поля і типи міжтабличних зв’язків правильно вибрані, і ці зв’язки встановлені, то можна вважати, що в цілому базу даних створено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Деякі методичні аспекти викладання ситеми управління базами даних Microsoft Access

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок