Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Естетична спрямованість формування творчих якостей майбутніх педагогів-музикантів

Естетична спрямованість формування творчих якостей майбутніх педагогів-музикантів

Назва:
Естетична спрямованість формування творчих якостей майбутніх педагогів-музикантів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Естетична спрямованість формування творчих якостей майбутніх педагогів-музикантів


Актуальність дослідження зазначеної проблеми мотивується як її теоретичною значущістю в контексті реформування вищої педагогічної освіти, так і практичними потребами в удосконаленні підготовки майбутніх педагогів до художньо-виховної роботи в сучасній школі.
Аналіз дослідницьких досягнень у галузі теорії та методики навчання музики й музичного виховання свідчить, що наукова думка особливо продуктивно працює в напрямку активізації творчих проявів особистості. У роботах сучасних учених пропонуються творчі підходи до створення інтерпретації музичних творів (О.Бузова), ефективні методи розвитку умінь підбирання за слухом, транспонування, імпровізації [2], залучення студентів до елементарної композиторської діяльності в класі основного інструменту [4].
Спираючись на наукові досягнення, ми поставили питання дещо в іншій площині, а саме: співвіднесення творчої діяльності з уявленнями студентів про прекрасне, із законами краси. Нас цікавить насамперед проблема взаємозв’язку між творчою активністю студентів і розвитком їх естетичної свідомості. Отже, мета статті – розгляд ролі естетичних ідеалів і художніх смаків студентів при формуванні їх творчих якостей. Ідеться насамперед про дві функції естетичних ідеалів і смаків: спонукальну, пов’язану зі стимулюванням творчої діяльності, і коректувальну, пов’язану з удосконаленням художньо-продуктивних результатів цієї діяльності. Вирішення вказаної проблеми спирається на уявлення щодо цілісності, взаємозв’язку і взаємозумовленості окремих структурно-функціональних компонентів особистості. Особистісний підхід визначає можливість розглядати формування творчих якостей як процес, залежний від спрямованості, установок особистості, стрижнем яких у музичній навчальній діяльності студентів виступають їх естетичні ідеали та смаки.
Під творчими якостями ми розуміємо психічні утворення, що мають складну структуру, в ієрархії компонентів якої одне з провідних місць посідає націленість, спрямованість особистості на творчі дії. У певному розумінні можна зазначити, що творчо мислить той, хто хоче творчо мислити. Це ніяк не говорить про те, що одномоментне бажання призводить до створення нового, проте постійна спрямованість, прагнення до творчої діяльності є необхідним і визначальним моментом в отриманні творчих результатів.
У напрямку цих міркувань виявляється суттєва роль стимулювання, спонукання студентів до творчої діяльності. Педагогічні зусилля можуть виявитись безрезультатними, якщо вони не враховують цього важливого чинника. Викладач не в змозі “змусити” студента вольовим розпорядженням творити, але виховати смак до творчості, постійне бажання займатись творчою діяльністю – пряме завдання навчально-виховного процесу в системі музично-педагогічної освіти. Що ж може стати активним збудником такої діяльності, яка призводить до створення нового, того, чого раніше не було?
Ми виходимо з твердження, що естетичні ідеали є тим спонукальним чинником, який активно залучає майбутніх учителів до творчої діяльності. Прагнення до естетичної досконалості, до завершеності, гармонії вільно чи невільно, свідомо чи підсвідомо “змушує” студента активно включатись до творчого пошуку, багато разів повертатись до зробленого, перебудовувати вже знайдене, по-новому уявляти художній задум, по-різному комбінувати елементи художнього образу, тобто мислити творчо. Ця, здавалося б, зовсім справедлива й педагогічно обґрунтована думка наштовхнулась у нашому дослідженні на значну перешкоду. Виявилось, що студенти, навіть ті, що мають серйозну музичну підготовку, не завжди чітко уявляють прекрасне. Смакові переваги піддослідних можна було б теж у низці випадків охарактеризувати як розпливчасті, несамостійні, зорієнтовані в основному на думку викладача. Природно, що в таких умовах роль естетичних ідеалів і смаків нівелювалась. Дослідницьке завдання ускладнилось: необхідно було шукати шляхи поліфункціонального впливу, що сприяв би активізації не лише творчої, а й естетичної оцінної діяльності студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Естетична спрямованість формування творчих якостей майбутніх педагогів-музикантів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок