Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання iнтерактивних методів навчання на уроках християнської етики в умовах організації навчально – виховного процесу.

Використання iнтерактивних методів навчання на уроках християнської етики в умовах організації навчально – виховного процесу.

Назва:
Використання iнтерактивних методів навчання на уроках християнської етики в умовах організації навчально – виховного процесу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з педагогіки
Використання iнтерактивних методів навчання на уроках християнської етики в умовах організації навчально – виховного процесу.


Технології інтерактивного
навчання
Інтерактивні технології кооперативного навчання.
Інтерактивні технології колективного – групового навчання.
Технології ситуативного моделювання.
Технології опрацювання дискусійних питань.
Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувальну мете – створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність
Суть інтерактивного навчання у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії всіх учнів. Це спів навчання, взаємо навчання, де і учень і вчитель є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання, розуміють, що вони роблять, рефлектують з приводу того, що вони знають, вміють і здійснюють. Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання аналізу обставин та відповідної ситуації.
Під час інтерактивного навчання учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення.
Робота в малих групах
Роботу в групах використовувати для вирішення складних проблем, що потребують колективного розуму. Якщо витрачені зусилля й час не гарантують бажаного результату, краще вибрати парну роботу для швидкої взаємодії. Використовуються малі групи тільки в тих випадках коли завдання вимагає спільної, а не індивідуальної роботи.
«Синтез думок». Суть його полягає в спільному пошуку групами узгодженого рішення. Після об’єднання в групи і виконання завдання учні передають свій варіант іншим групам, які доповнюють його своїми думками, підкреслюють те, з чим не погоджуються.
Опрацьовані таким чином аркуші передаються експертам, які знову ж таки зіставляють загальний звіт, котрий обговорює весь клас.
Спільна робота всього класу
«Мікрофон» Різновиди загально групового обговорення є технологія «Мікрофон», яка надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.
Поставте запитання класу.
Запропонуйте класу якийсь предмет, який виконуватиме роль явного мікрофона. Учні передаватимуть його один одному, по черзі беручи слово.
Надавайте слово тільки тому, хто отримує «уявний» мікрофон.
Запропонуйте учням говорити логічно й швидко ( не більше ніж 0,5 – 1 хвилину).
Не коментуйте і не оцінюйте подані відповіді.
«Незакінчені речення». Цей прийом часто поєднується з «Мікрофоном» і дає можливість грунтовніше працювати над формою висловлення власних ідей, порівнювати їх з іншими. Робота за такою методикою дає присутнім змогу долати стереотипи, вільніше висловлюватися щодо запропонованих тем, відпрацьовувати вміння говорити коротко, але по суті й переконливо.
Визначивши тему, з якої учні будуть висловлюватись в колі ідей, учитель формує незакінчене речення і пропонує учням висловлюючись закінчувати його. Кожний наступний учасник обговорення повинен починати свій виступ із запропонованої формули.
«Мозковий штурм». Мета «мозкового штурму» в тому, щоб зібрати якомога більше ідей щодо проблеми від усіх учнів протягом обмеженого періоду часу.
Проблемне питання записується на дошці.
Записувати усі пропозиції без зауважень чи коментарів.
У класі можна повісити такий плакат:
А. Кажіть все що спадає на думку.
Б. Не обговорюйте і не критикуйте висловлювання інших.
В. Можна повторювати ідеї.
Г. Розширення запропонованої ідеї заохочується.
4. На закінчення обговорити й оцінити запропоновані ідеї.
Аналіз ситуації
Ситуації, випадки слугують для учнів конкретними прикладками для ідей та узагальнень, забезпечують основу для високого рівня абстрагування та мислення, демонструють людські почуття та емоції, зацікавлюють учнів та захоплюють їхню уяву, допомагають пов’язати навчання з досвідом реального життя, дають нам реального застосування знань.
Підготувати заздалегідь проблемну ситуацію, випадок, дилему, яку будемо опрацьовувати з учнями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання iнтерактивних методів навчання на уроках християнської етики в умовах організації навчально – виховного процесу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок