Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вікові особливості звуковисотного сприймання у дітей

Вікові особливості звуковисотного сприймання у дітей

Назва:
Вікові особливості звуковисотного сприймання у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вікові особливості звуковисотного сприймання у дітей


Суспільно-історичний досвід музичної практики, накопичений людством, великий і різноманітний. Під музичним досвідом розуміються не тільки музичні твори, створені за багато віків, але ще й творчість, виконавство, а також теорія, яка узагальнює їх закономірності. Також до змісту досвіду входять і історично складені властивості та здатності індивіда, які дозволяють йому створювати, виконувати, сприймати музику з усе більш зростаючим відгуком та розумінням. Властивості та здібності дитини, як результат засвоєння нею узагальнених засобів музичної діяльності, об’єднані в комплекс, звуться музикальністю.
Під музикальністю розуміється сукупність здібностей, необхідних для успішної музичної діяльності. Основна ознака музикальності – переживання музики як вираження певного змісту. Музичне переживання за своєю суттю є емоційним переживанням, оскільки поза емоційним шляхом зміст музики осягнути не можна [11, с.53].
Музика відзначається різноманітністю та складністю функцій, багатогранністю та тонкістю дії на духовний світ та спосіб мислення людини. Тому інтерес дослідників у галузі проблем музичної культури все більше повертається до вивчення внутрішнього психічного складу особистості, а також до розвитку особливостей сприймання музичних творів з самого раннього дитинства.
Формування слухового аналізатора для глибшого сприймання музики проходить в органічному зв’язку з розвитком мислення. Одним з організуючих компонентів цього мислення є лад. Виникнення та розвиток його виправдовуються і біологічно, допомагаючи глибше орієнтуватися у звуковому різноманітті. Тому розуміння проблеми звуковисотного сприймання допоможе у розвитку та формуванні музичного мислення.
Завданням нашого дослідження є вивчення сучасного стану розробки проблеми розвитку звуковисотного сприймання музики дітьми дошкільного й молодшого шкільного віку в науковій, методичній літературі та педагогічній практиці; уточнення сутності поняття “звуковисотне сприймання” музики та динаміки розвитку його структурних компонентів у дітей; виявлення та експериментальне обґрунтування ефективних умов розвитку у дітей звуковисотного сприймання музики; розроблення методики розвитку звуковисотного сприймання музики.
Розвиток звуковисотного слуху у дітей раннього віку вивчено мало. Дослідження, які проводилися відомими педагогами та психологами (А.Кронштейн, М.Денисова, Е.Петрова, І.Нечаєва-Єлізарова, Н.Фігурін), охоплюють, як правило, дуже невеликий період віку. Але знання про розвиток звуковисотного слуху у дітей з раннього дитинства дуже важливі для розуміння логіки формування сенсорної основи музичних здібностей та для з’ясування загальних закономірностей психічного розвитку сприймання музики дітьми в ранньому дитинстві.
Розробляючи проблему звуковисотного сприймання музики, нами було проведено експериментальне дослідження особливостей диференціювання звуків за висотою у дітей від 6 місяців до 2,5 років на основі єдиної методики, запропонованої Т.Мухіною [5, с.23]. Після цього дослідження було встановлено факт прискорення з віком вироблення диференційованої умовної орієнтованої реакції на пару тонів висотою 400 та 900 герц. У середньому від 6 міс. до 2,5 років кількість пред’явлень, потрібних для вироблення позитивного диференціювання, зменшилася приблизно вп’ятеро.
Можна зробити припущення, що швидкість вироблення диференціювання в цих умовах визначається тонкістю звуковисотного сприймання дітей, яка з віком збільшується. Існує низка прикладів досліджень (С.Судзукі та Дж.Хакаокі) [14, с.4-5], які свідчать про підвищення з віком гостроти тонального слуху, а також дані Т.Єндовицької, які говорять про підвищення різноманітної чутливості протягом дошкільного дитинства [2, с.36-42].
Ретельне вивчення діяльності слухового аналізатора у малюків з використанням багатьох методик та реєстрацій було проведено радянськими вченими А.Бронштейном, А.Брускіной, А.Каменецькою та О.Петровою [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вікові особливості звуковисотного сприймання у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок