Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка вчителя до формування творчої особистості учня. Використання індикаторів моніторингу при оцінці фізичного розвитку школярів 10-11 років

Підготовка вчителя до формування творчої особистості учня. Використання індикаторів моніторингу при оцінці фізичного розвитку школярів 10-11 років

Назва:
Підготовка вчителя до формування творчої особистості учня. Використання індикаторів моніторингу при оцінці фізичного розвитку школярів 10-11 років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Підготовка вчителя до формування творчої особистості учня. Використання індикаторів моніторингу при оцінці фізичного розвитку школярів 10-11 років
У статті розкривається питання використання індикаторів моніторингу з метою виявлення показників фізичного розвитку школярів і визначення головних резервів підвищення ефективності навчального процесу з фізичного виховання, а також підбір і впровадження форм навчання, які передбачають активне фізичне самовдосконалення школярів.
In the article the question of the usage monitoring of indicators is revealed with the aim offinding indictors ofphysical development of schoolchildren and of the main reserves of improving the teaching process in Ph...J and also the choice and introducing of new forms of teaching, presuppose active physical self-perfection of schoolchildren. Дослідження фізичного розвитку дітей та підлітків останніх років свідчать про суттєві соматотипічні особливості розвитку різних захворювань. За даними багатьох авторів /1, 4, 6/ поряд з екзогенними факторами саме типологія організму визначає певні варіанти його функціонального забезпечення та компенсаторних і адаптаційних відбудов.
Досить широко такий підхід використовується в спортивному відборі,отже саме він сприяє найбільш адекватному розвитку тих чи інших рухових якостей. Причому найбільш суттєві зв'язки відзначаються між соматотипом та типом енергозабезпечення /2/.
Основним компонентом, що визначає перебіг окислювально-відносних процесів в організмі, є кисень. Його потрапляння в організм забезпечується дихальною системою. У цьому разі саме функціональний стан системи зовнішнього випадку дихання є тим фактором, який передає спочатку формування певних варіантів дихання людини, а потім й розвитку відповідних функціональних систем, що визначають функціонування організму за таких умов.
Особливо актуальною ця проблема постає в дошкільному та шкільному віці, коли досить часто розвивається хронічна патологія органів зовнішнього дихання. В шкільному віці безпосередній вплив на функціональний організм виявляють різні форми деформації хребта (від сколіотичної постави до сколіозу).
Одним із головних резервів підвищення ефективності навчального процесу з фізичного виховання є широке використання і впровадження форм навчання, які пердбачають активне фізичне самовдосконалення, для чого треба виявити показники фізичного розвитку школярів, тобто використати індикатори моніторингу.
Моніторинг в освіті - це насамперед системна процедура, яка не обмежується контрольною функцією. Безумовно, збирання інформації про стан об'єкта дослідження й умови його функціонування, її аналіз та узагальнення є необхідною умовою проведення моніторингу. Проте його мета ширша і глибша. Вона полягає не лише у відстеженні стану певного суб'єкта освітньої діяльності, а скоріш спрямована на з'ясування чинників, які потрібні для його розвитку, зміни ситуації тощо. А це належить скоріш до сфери оцінювання, яке відіграє продуктивну роль у визначенні подальших його змін і розвитку. Тобто, констатуюча частина моніторингу - вивчення стану функціонування певного об'єкта дослідження не є самоціллю, а стає лише передумовою вибору стратегії змін, необхідних для його розвитку та пошуку шляхів її реалізації.
Отже, моніторинг в освіті - це система заходів щодо збирання, опрацювання, аналізу та поширення інформації з метою вивчення й оцінювання стану функціонування певного суб'єкта освітньої діяльності чи освітньої системи загалом та прогнозування їх розвитку на основі аналізу одержаних даних і виявлення тенденцій та закономірностей.
Необхідно зауважити, що система освітнього моніторингу функціонує в динамічних умовах освітньої діяльності, тому критерії й показники, що їх обирають відповідно до певної моделі об' єкта моніторингу, мають сенс лише в певній його програмі. Тому всі рейтинги та показники якості освіти слід сприймати аналітично, тлумачити по-різному, зважаючи на їх природу, і не робити упереджених висновків.
Інформація про досліджувані об'єкти транслюється за допомогою відповідних показників-індикаторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка вчителя до формування творчої особистості учня. Використання індикаторів моніторингу при оцінці фізичного розвитку школярів 10-11 років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок