Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СПІВАКІВ

АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СПІВАКІВ

Назва:
АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СПІВАКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.036:78
Ткачук А.О., Київський національний університет культури і мистецтв
АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СПІВАКІВ
Вчасне визначення сутності природних якостей та суттєвих ознак творчої особистості важливе у формуванні духовного потенціалу майбутніх співаків. Розглянуті аспекти духовного потенціалу у вихованні співаків ґрунтуються на ствердженні принципів національної духовності, що передбачає розвиток і збереження культурної спадщини та кращих вокально-виконавських традицій.
Well-timed determination of the essence of natural qualities and substantial signs of a creative personality is important in forming the spiritual potential offuture singers. The aspects of spiritual potential of singers are based on the confirming of principles of national spirituality which foresees the development and preservation of cultural legacy and the best vocal-performance traditions. У педагогіці сольного співу актуальним є вивчення аспектів формування духовного потенціалу, - провідного регулятора вокально- виховного процесу. Метою даної статті є аналіз педагогічного змісту та виховних можливостей духовного потенціалу, зосередженого на інтелектуальному та художньому розвитку студентів-вокалістів. Завдання полягає у виявленні різноманітних засобів художньо- виховного впливу, що допомагають вокальному педагогу сформувати духовний потенціал національно свідомої, інте-лектуально та емоційно розвиненої, всебічно здорової особистості. Практичне значення даного дослідження полягає у впровадженні даних аспектів вокальної педагогіки у її виховний процес.
Загальновідомо, що духовний потенціал - це розкриття й розвиток у собі позитивних моральних якостей і духовних сил, здатність проявляти їх у житті й отримувати відповідні результати цього. Зниження духовного потенціалу серед молоді становить чи не найгострішу соціально-суспільну проблему; його посилення та стабілізація можливі завдяки розвитку національної культури. Формування в сучасної молоді рис націо-нальної духовності не відбувається ізольовано, а становить зміст знань з історії, культури, економіки, освіти, - себто, знаходиться на стику ба-гатьох суспільних дисциплін і є предметом їх вивчення. У ході роботи над статтею увагу автора привернули до себе як відомі, так і нові дослідження з даної проблематики, зміст яких дозволяє стверджувати: як ніколи раніше, проблема формування духовності постає наріжною в українській педагогіці.
Формування педагогічної культури вчителя музики з орієнтацією на духовний розвиток особистості досліджує на матеріалі спеціальних практик М. Букач [3]. Виховання духовності в особі вчителя на матеріалі теорії та практики вітчизняної педагогіки кінця XIX - початку XX століть досліджує С. Черніков. Процес становлення та розвитку уявлень про суть, шляхи та засоби виховання духовності ним зображено на прикладі вивчення творчої спадщини видатних вітчизняних діячів педагогіки та культури означеного періоду, а також через осмислення теоретичних засад виховання духовно зрілої особистості на підставі аналізу філософської та історико-педагогічної літератури. Автор аналізує витоки та передумови становлення цієї проблеми, визначає пріоритетні тенденції й специфічні чинники, що вплинули на можливість її розв'язання; виявляє вагомі протиріччя на шляху запровадження продуктивних наукових ідей у практику професійної педагогічної освіти; розкриває саму сутність феномена педагогічної духовності у виховних системах зазначеного часу; виявляє її стан, провідні закономірності, шляхи та засоби її виховання; характеризує певні особливості реалізації цього феномена у контексті професійної підго-товки вчителя; окреслює можливості впровадження й творчого використання прогресивних ідей минулого у сучасній вищій педагогічній освіті [10].
Формування духовної культури
майбутнього вчителя засобами музичного мистецтва стало дослідницькою нивою В. Подрєзова, який науково обґрунтовує та практично перевіряє систему творчо-музичної позааудиторної діяльності студентів з формування домінантних компонентів духовної культури майбутнього вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СПІВАКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок