Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Входження в Болонський процес Польщі

Входження в Болонський процес Польщі

Назва:
Входження в Болонський процес Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
528
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Входження в Болонський процес Польщі
(реферат)


Болонський процес започаткований 19 червня 1999 року. Тоді міністри, які відповідають за вищу освіту з 29 країн Європи підписали Болонську декларацію і зобов”язалися створити до 2010 року т.зв. “Європейську зону вищої освіти” (European Higher Education Area)
Міністри освіти на зустрічах в Болоньї (1999), Празі (2001) і Берліні (2003) виділили основні цілі Болонського процесу. Зобов”язалися також до координації навчальної політики наукової та освітянської громадськості і урядів раїн Європи для істотного підвищення конкурентноспроможності європейської системи науки і освіти у світовому вимірі, а також для підвищення ролі цієї системи у суспільних відносинах.
На протязі чотирьох років з часу підписання Болонської декларації кількість країн-учасників зросла з 29 до 40, що надає ще більшого значення Болонському процесу.
Країни, які входять в Болонський процес: Албанія, Андора, Австрія, Бельгія – Французька і Фламандська спільнота Бельгії, Боснія і Герцоговина, Болгарія, Ватикан, Великобританія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Італія, Голандія, Ірландія, Ісландія, Кіпр, Литва, Люксембург, Латвія, Німеччина, Норвегія, Македонія, Мальта, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Словенія, Турція, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Швейцарія (Ліхтенштейн), Швеція.
Польща приєдналася до Болонського процесу, впровадивши додатки до диплому, розвиваючи двоступеневу систему освіти і систему пунктів ЕСТS, створивши Державну Акредитаційну Комісію, промотуючи мобільнсть в рамках програми Sokrates/Erasmus або міжнародних обмінів.
Реалізація Болонського процесу
Координацією і реалізацією програм Болонського процесу на міжнародному щаблі займається спеціально створена для цієї цілі т.зв. Група Континуації (Bologna Follow-up Group) як і Рада (Board).
До складу Групи Континуації входять представники 45 країн, які є учасниками Болонського процесу, а також представники Європейської комісії. Завданнями їх є планування справ, які виникають з раніше запроваджених положень міністрів. На рівні країн, реалізація Болонського пароцесу залежить від Міністра , в Польщі ним є проф. Міхал Северинські. До його головних завдань, відповідно до декларації, належить ініціація змін а також впровадження інформаційно-промоцйної кампанії, а також механізмів, які стимулюють активність науковогог середовища щодо ідеї створення Європейського простору вищої освіти.
Польща, як і інші європейські країни, займається впровадженням болонських норм і стандартів в освіті, науці і техніці. Дбаючи про якість вищої освіти в січні 2002 року в Польщі було створено Акредитаційну Комісію (Paсstwow№ Komisjк Akredytacyjn№,) яка охоплює цивільну освіту і всю вищу освіту. Комісія складається з 70 членів, якими керує Міністр народної освіти і спорту. До її компетенції належить, передусім, оцінка якості навчання в закладах освіти. Думка Акредитаційної комісії є підставою для рішення Міністра у справі визнання повноважень щодо вищої освіти, їх відстрочки або вилучення. До завдань Комісії належить також внесення рішень щодо створення нових закладів освіти, філій та факультетів.
Також в Польщі впроваджено двоступеневу освіту. В загальній кількості 104 існуючих напрямків, за винятком 6 (право, фармакологія, стоматологія, психологія, ветеринарія, лікарська справа) , які реалізовані одноступенево (лише магістр), можна сказати, що на 98 з них може бути впроваджено як основне навчання на бакалавра і додатково навчання на магістра. Це означає, що на 94% напрямків вищої освіти в Польщі може бути реалізована двоступенева освіта. Проект нового положення про вищу освіту передбачає обов”язкове впровадження двоступеневої освіти, за винятком 6 згананих напрямків.
Наступна важлива річ, яка вдало впроваджена в Польщі – це Європейська кредитно-трансферна система накопиччення (ECTS). Велика кількість вищих навчальних закладів, які користуються можливостями, створених за рахунок проекту Tempus/Phare, а саме - Sokrates/Erasmus, опрацювали систему пунктів, спираючись на досвід європейських країн, що вже використовують ECTS.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Входження в Болонський процес Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок