Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теоретичні основи методу проектів як педагогічної технології

Теоретичні основи методу проектів як педагогічної технології

Назва:
Теоретичні основи методу проектів як педагогічної технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,83 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378.14
Олексюк О. Є., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Олексюк Оксана Євгенівна - старший викладач кафедри педагогічних технологій та педагогічної майстерності Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського. Коло наукових інтересів - активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки, система виховної роботи у вищому навчальному закладі.
Теоретичні основи методу проектів як педагогічної технології
У статті розглядається теоретичний аспект методу проектів як педагогічної технології, наводяться основні вимоги до використання методу проектів у навчально-виховному процесі. У роботі показані різні підходи до класифікації проектів за видами. В ході аналізу теоретичних на- робок автор пропонує шість етапів підготовки та подальшої реалізації проекту.
The theoretical aspect of the method ofproject as a pedagogical technology, and demands to its usage in the process of teaching and upbringing is viewed in the article. The author shows different approaches to the classification of the projects and suggests six stages of the preparation and further realization of the project. Однією з проблем у процесі професійної підготовки майбутніх вчителів є питання активізації пізнавальної діяльності студентів. Сучасне суспільство розвивається мегатемпами. Йде значний потік нової інформації, нових розробок, наукових винаходів. Молодій людині необхідно прививати прагнення до постійного активного пізнання усього нового, що відбувається в оточуючому середовищі, щоб вона завжди була компетентним спеціалістом та просто грамотною людиною, встигала за змінами у суспільстві.
Об'єктом нашого дисертаційного дослідження є пізнавальна діяльність студентів у процесі їх загальнопедагогічної підготовки. Предметом дослідження є система активізації пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогі- чної підготовки.
Завдання даної статті полягає у розкритті теоретичного аспекту проектної технології як засобу активізації пізнавальної діяльності студентів.
Соціально-економічні зміни в Україні обумовили значну перебудову системи освіти. Освітньо-педагогічні зміни в національному масштабі, за зауваженням В.Г. Кременя, відбуваються у контексті загальноцивілізованих трансформацій, зумовлених як широким розповсюдженням нових освітніх технологій, так і суттєвим розширенням можливостей і потреб в індивідуальному, особистісному розвитку людини [1].
У контексті розвитку нових освітніх технологій особливе місце посідають навчальні проекти як засіб максимального наближення особистості до реального життя та залучення її до розв' язан- ня конкретних завдань у просторі міжособистіс- ного та ділового спілкування і співпраці. Проблема освіти як суми знань перетворюється на проблему освіти для інтеграції особистості у навколишній світ, який вимагає уміння спілкування і співпраці. Метод проектів почали використовувати у навчальній діяльності ще з ХІХ століття у США. На початку становлення радянської системи навчання педагоги широко використовували метод проекту. Коли основним завданням навчання учнів було визначено - оволодіння певною системою знань, необхідність у проектуванні відпала як від методу, який не забезпечує належного рівня засвоєння знань. Зарубіжні педагоги розвивали метод проекту як метод продуктивного навчання через організацію самостійної діяльності учнів, який стимулює їх зацікавленість у навчанні, веде до появи нових знань та умінь [2].
В основі методу проектів, як вважає Є.С. Полат [3], лежить розвиток пізнавальних, творчих навичок учнів, умінь самостійно конструювати свої знання й орієнтуватися в інформаційному просторі, розвиток критичного мислення.
Проект - це сукупність певних дій, документів, попередніх текстів, задум для створення реального об'єкта, предмету, створення різного роду теоретичного продукту. Це завжди творча діяльність.
Ми вважаємо метод проектів однією з педагогічних технологій, яка відображає реалізацію особистісно орієнтованого підходу в освіті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Теоретичні основи методу проектів як педагогічної технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок