Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Криптографічні методи захисту інформації та психологічний комфорт користувачів інформаційних систем

Криптографічні методи захисту інформації та психологічний комфорт користувачів інформаційних систем

Назва:
Криптографічні методи захисту інформації та психологічний комфорт користувачів інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,72 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Криптографічні методи захисту інформації та психологічний комфорт користувачів інформаційних систем


Останні роки у світі, як ніколи, активно відбувається формування інформаційного суспільства. Інформаційні системи та технології насичують усі сфери сучасного життя, вдосконалюються, розвиваються, стають незамінною складовою існування індивіда. І, напевне, найважливішим елементом такого поступу є глобальна мережа – Інтернет. Існує велика кількість визначень поняття Інтернет: від найпростішого, як то „мережа мереж” [, с. 503] до більш складних, які розглядають Інтернет як сукупність розрізнених комп’ютерних вузлів з різноманітними функціями та сервісами [, с. 68]. Проте сьогодні Інтернет набуває ще й іншого значення – значення життєвого простору. Інтернет дозволяє отримувати та розміщувати інформацію, вільно публікувати свої думки, здійснювати групове чи індивідуальне спілкування, обговорення тощо; через Інтернет можна отримати роботу та платню за неї, здійснити покупку чи перерахувати на певний рахунок гроші, розмістити рекламу та багато-багато іншого. В багатьох випадках використання Інтернет дозволяє замінити традиційні засоби листування на електронні, які, без сумніву, набагато зручніші та швидші. Сукупність усіх сервісів, що надає мережа Інтернет, дозволяє використовувати їх в якості потужної бази для забезпечення освітніх процесів. Причому інформаційні системи на базі Інтернет можуть слугувати як основою дистанційних форм навчання, так і ефективним опорним інструментом для підтримки денних та заочних форм навчання.
Щодня Інтернет здобуває собі нових користувачів як за рахунок величезної кількості сервісів, так і за рахунок зменшення їх вартості. Сьогодні будь-яка пересічна родина, що має телефонний зв’язок та комп’ютер удома, має також і можливість підключитися до Інтернет. Проте разом з очевидними благами, які так звана „Велика Мережа” несе у суспільство, існує й ряд негативних моментів. Серед них такі: нагромадження величезних масивів інформації, серед якої знайти потрібну доволі проблематично; свідоме та несвідоме розміщення неправдивої чи то некоректної інформації; розвиток злочинності у галузі інформаційних технологій, що дістав назву кібер-злочинності; втручання в особисте життя; різноманітні махінації з інформацією тощо []. На фоні усього вище сказаного особливо актуальним стає проблема інформаційно-психологічної безпеки.
Питання інформаційної безпеки вивчається та все активніше розглядається багатьма вітчизняними та зарубіжними дослідниками – Б.Ю. Аниним, М.И. Анохіним, М.Н. Аршиновим, С.У. Баричевим, Н.П. Варнавским, В.О. Голубєвим, В.В. Гончаровим, М.А. Ивановим, В.Н. Петровим, А.А. Петровим, Л.Е. Садовским, Р.Е. Сєровим, В.М. Сидельниковим, В.В. Ященко. Разом з тим існує ряд праць, присвячених інформаційно-психологічній безпеці особистості, – А.А. Баранова, Г.В. Грачева, М.А. Котика, Г.В. Ложкіна, А.А. Реана, в яких основний наголос робиться на особливостях інформаційних впливів на свідомість людини. Проте все ще недостатньо висвітленим залишається зв’язок інформаційної безпеки та психічних станів, зокрема, комфортних станів особистості.
Традиційно безпекою вважають захищеність людини (суспільства) від фізичної загрози. Проте лінгвістичний аналіз показав, що в суспільній свідомості поняття безпеки пов'язується не стільки з відсутністю загрози, скільки зі станом, почуттями і переживаннями людини [, c. 78]. Наприклад, у великому тлумачному словнику сучасної української мови безпека визначається як «Стан, коли кому-, чому-небудь ніщо не загрожує» [, с. 70]. Тобто безпека – це швидше не відсутність небезпеки, а встановлення захисту від неї.
Психологічна безпека згідно [, с. 79] – це такий стан суспільної свідомості, у якому суспільство в цілому, і кожна людина зокрема, сприймають існуючу якість життя як адекватну і надійну, оскільки вона створює реальні можливості для задоволення особистих і соціальних потреб громадян нині і дає їм підстави для впевненості в майбутньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Криптографічні методи захисту інформації та психологічний комфорт користувачів інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок