Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналітичний огляд Веб-сайтів бібліотек педагогічних вищих навчальних закладів України

Аналітичний огляд Веб-сайтів бібліотек педагогічних вищих навчальних закладів України

Назва:
Аналітичний огляд Веб-сайтів бібліотек педагогічних вищих навчальних закладів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,27 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Аналітичний огляд Веб-сайтів бібліотек педагогічних вищих навчальних закладів України


Представлення бібліотек вищих навчальних закладів в Інтернеті є необхідною й усвідомленою формою роботи на сучасному етапі. Створення веб-сайту є одним із пріоритетних завдань інформатизації будь-якої організації чи закладу. Серед них особливе місце займають бібліотеки, ресурси яких адресовані найбільш широкому колу користувачів. Бібліотечні ресурси є важливим засобом у розв’язанні найрізноманітніших інформаційних завдань, пов’язаних з освітньою, професійною діяльністю, дозвіллям тощо. Якісно нові можливості реалізації завдань бібліотек із забезпечення широкого доступу користувачів до своїх інформаційних ресурсів формуються в умовах інтенсивного розвитку мережевих інформаційних ресурсів і технологій. Втілення таких технологій відбувається і через створення бібліотечних веб-сайтів, які дають можливість представити бібліотеку в єдиному інформаційному просторі та зробити відкритою для кожного користувача.
Бібліотеки педагогічних університетів, долучаючись до світових інформаційних ресурсів, роблять перші спроби в їх створенні, вивчаючи досвід освоєння мережевих технологій та їх використання у повсякденній діяльності. Фахівці бібліотек педагогічних навчальних закладів розуміють загальну тенденцію, засновану на розумінні нової ролі бібліотек у сучасному інформаційному суспільстві. Саме одним із проявів цієї тенденції став розвиток бібліотечних сайтів.
Метою даного аналітичного огляду було виявити дані про наявність веб-сайтів бібліотек педагогічних університетів України та дати характеристику теперішнього стану представлення освітянських бібліотек в Інтернеті. Результати аналізу наявності та стану сайтів вітчизняних бібліотек показали, що деякі зрушення у цій сфері мають місце. Однак, не зважаючи на досить коротку історію створення сайтів узагалі, бібліотеки саме педагогічних університетів значно поступаються як у кількісному, так і у якісному показникові створення і розвитку власних сайтів серед бібліотек інших вищих навчальних закладів України, наукових та публічних бібліотек.
На кінець 2006/2007 навчального року в Інтернеті було представлено 10 із 28 бібліотек педагогічних університетів України.
Для перших сайтів є характерним типово представницький зміст і оформлення, а також неуникний для першого кроку дилетантський підхід. Такі сайти обмежуються інформацією про історію бібліотеки, її підрозділи, режим роботи, описовою характеристикою своїх фондів.
Так, наприклад, на сайті Харківського національного педагогічного університету з першої ж сторінки є посилання на бібліотеку, однак інформація про бібліотеку носить загальний описовий характер.
Інформацію аналогічного характеру про бібліотеку подано також на веб-сайті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
У сайтів бібліотек вищих навчальних закладів є своя специфіка, яка полягає в тому, що сайт бібліотеки ВНЗ є частиною загального сайту університету. Сайт бібліотеки неможливо розглядати автономно, як і саму бібліотеку. Веб-сайт бібліотеки, як правило, і як показує досвід побудови сайтів у зарубіжних університетах, є важливою ланкою загальної ідеї і композиції сайту вищого навчального закладу. Рубрики «Бібліотека» і «Бібліотечні ресурси» можна побачити на головних сторінках сайтів усіх провідних університетів світу та України. Електронні колекції бібліотек ВНЗ насичені інформацією для всіх категорій читачів: студентів, викладачів, аспірантів, докторантів тощо. Тематичні бази даних і посилання на ресурси Інтернету орієнтовані на виконання основної функції бібліотеки – інформаційне забезпечення навчального процесу і наукової діяльності університету.
У процесі ознайомлення з веб-сайтами бібліотек педагогічних університетів виявилось, що посилання на бібліотеку знайти можна не відразу. На головних сторінках педагогічних університету бібліотека «прописана» найчастіше у рубриках «Структура», наприклад, Національний педагогічний університет імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Аналітичний огляд Веб-сайтів бібліотек педагогічних вищих навчальних закладів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок