Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Експериментальне вивчення природи факторів та їх вплив на засвоєння знань дошкільниками

Експериментальне вивчення природи факторів та їх вплив на засвоєння знань дошкільниками

Назва:
Експериментальне вивчення природи факторів та їх вплив на засвоєння знань дошкільниками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Експериментальне вивчення природи факторів та їх вплив на засвоєння знань дошкільниками


Вияснення характеру порушень і прогнозування їх наслідків є актуальними як в фундаментальному, так і в прикладному відношенні. Цінність цитогенетичних досліджень для визначення впливу мутагенних факторів зумовлена тим, що клітини організму є автономними саморегульованими системами.
Промислові райони Запорізької області та місто Мелітополь, з високим рівнем хімічного забруднення являють собою модель оцінки функціонування організмів на підвищеному мутагенному фоні.
Вплив мутагенних факторів вивчався під керівництвом доктора біологічних наук Говорової А.І. та її співробітниками лабораторії цитоекології Дніпропетровського інституту проблем природокористування і екології. Були обстежені новонароджені діти (біотестовані діти) м. Мелітополя. Аналіз мікроядер в слизовій оболонці ротової порожнини був використаний для оцінки цитогенетичного ефекту забруднення середовища. Мікроядерний тест у зіскобах слизової ротової порожнини новонароджених дітей має значну перевагу. Даний метод зручний в експрес-дозиметрії дії генотоксикантів і не вимагає взяття крові. Статистична обробка одержаних даних проводилась методом альтернативної варіації. Достовірність порівнюваних величин визначали за критеріями Ст"юдента-Фішера.
Новонароджені діти обстежувались навесні і влітку і склали три групи. Група "А"- новонароджені діти від практично здорових матерів. У групі практично здорових матерів індекс мікроядер майже в два рази нижчий при взятті проб влітку, ніж навесні. Це свідчило про хороший фізіологічний і соматичний стан дитячого організму. Група "В" - це діти, народжені матерями, які працюють у шкідливих умовах виробництва (лаки, фарби, вібрація, шуми). У другій групі ("В") індекс мікроядер збільшений. Група "С"- новонароджені від часто хворіючих матерів. У третій групі аналогічна тенденція - збільшення числа клітин із генетичними аномаліями.
Середні статистичні дані свідчать про наявність достовірних відмінностей у зміні величини мікроядерного індексу в групі "А" 0,021+0,001, в групі "В" та "С" 0,074+0,004.
Для організації і проведення психолого-педагогічного спостереження в поєднанні з лонгітюдним методом були відібрані біотестовані діти 1994 року народження, які на момент дослідження перейшли в дошкільний вік.
За дітьми трьох груп було організовано систематичне психолого-педагогічне спостереження протягом усього дошкільного віку, до того моменту, коли вони підуть в школу. Рівень знань біотестованих дітей замірювався на початок, середину і кінець навчального року. Була відібрана контрольна група дітей дошкільного закладу для зіставлення рівня знань, їх відтворення і осмисленості в порівнянні з дітьми груп "А","В","С". Кожній дитині, як біотестованій, так і дитині з контрольної групи ставилось близько 20 завдань в індивідуальній формі. Завдання на визначення вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати, класифікувати. Ряд завдань відображали програмні навчальні завдання, такі як визначення варіаційних величин, геометричних фігур, число і лічбу, згідно з вимогами нормативної програми навчання.
На початковому етапі експериментальної роботи по організації індивідуального навчання були зафіксовані найбільш високі результати у всіх біотестованих дітей групи "А". Так, наприклад, найкращий результат правильно виконаних завдань в групі "А" був у Маші К. (60%), низький результат у Віки К. (35%). В групі "С" (діти, народжені матерями, які часто хворіють) найвищий показник виконаних завдань у Вані Т. (41,5%), низький результат у Артема П, Кості Н. (по 31,8%). Знання дітей, їх здатність відтворювати, осмисленість мають різну якісну і кількісну характеристику. Більш високі показники зареєстровані у дітей, народжених практично здоровими матерями.
Рівень засвоєння, усвідомленості і якості виконання програмних завдань був змінений у біотестованих дітей. За індивідуальною програмою навчання з дітьми груп "А","В","С" проводились заняття на формування перцептивних, практичних, розумових дій, виконання програмних вимог.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Експериментальне вивчення природи факторів та їх вплив на засвоєння знань дошкільниками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок