Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями

Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями

Назва:
Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання 
та виховання дітей з обмеженими можливостями


Закон України про реабілітацію інвалідів в Україні визначає основні засади створення правових, соціальних, економічних, організаційних умов для усунення або компенсації обмежень життєдіяльності, викликаних порушеннями здоров’я зі стійкими розладами функцій організму. Цей закон визначає функціонування системи підтримання фізичного, психічного, соціального благополуччя інвалідів, сприяє досягненню соціальної та матеріальної незалежності. 
Концепція спеціальної освіти осіб з психічними та фізичними вадами в Україні передбачає створення таких умов, за яких діти з обмеженими можливостями могли б успішно реалізувати свої загальнолюдські права, стати корисними громадянами своєї держави, освіченість і соціальний статус яких задовольнятиме потреби суспільства. 
Ми бачимо, що по мірі росту і розвитку суспільства, його демократизації питання навчання, виховання, лікування, соціалізації дітей з обмеженими можливостями стають дедалі актуальнішими. Питання потенційних можливостей дітей з помірною та тяжкою розумовою відсталістю, пристосування їх до життя, засвоєння ними елементарних соціально-побутових, трудових навичок мають велике практичне значення.  
Л.С.Виготський постійно у своїх працях підкреслював, що виховання відстаючій дитині потрібно в більшій мірі, ніж тій, що нормально розвивається, - це стає ведучою ідеєю сучасної корекційної педагогіки.  
Ті питання, знання, які раніше визначалися недосяжними для “тренуємих”, ”здатних до посування”, ”напівзалежних” дітей, зараз вважаються такими, що можуть бути донесеними до дітей з особливими потребами при правильних підходах до корекційно-розвиваючої педагогіки. Одними з таких складних питань є питання виховання любові до своєї країни, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, до рідної та державної мови, національних цінностей українського народу та ін. 
“Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання та виховання” стали темою вивчення у 2006-2007 н. р. для фахівців центру. Ця тема стала актуальною в даний час. 
років наша країна є незалежною, вона рухається демократичним шляхом, можливо, не так швидко й успішно, як би хотілося. А відбувається це через те, що живе в нас філософія меншовартості, у “післяперестроєчного” покоління несформована чітка громадська позиція, недостатньо розвинуті почуття патріотизму, любові до Батьківщини. Це високі слова, високі почуття, але вони були притаманні нашим пращурам. Через сито віків просіяв і зберіг народ свій культурний спадок: у фольклорі, художніх промислах, народній творчості. Народна творчість - це невичерпне джерело естетичного, патріотичного виховання дітей молодшого віку. Народна мудрість зібрана в казках, потішках, загадках, приказках. З цих джерел у дітей виховується гордість за свій народ, любов до своєї мови. Малі фольклорні форми поліпшують настрій дітей, викликають усмішку у сумної дитини, заспокоюють плачучу дитину. Ці теми пожвавлюють педагогічний процес, здійснюють особливий вплив на виховання моральних якостей, патріотичних почуттів. 
Тому у нашому розкладі з’явилося заняття з українознавства, яке проводиться бінарно вихователем та музкерівником, переглянута програма з музичного виховання дітей, вона значно поповнилася українськими музичними творами. Завдяки цьому у дітей розвиваються музичні здібності, виховується любов до рідної мови та землі. Прижилися у групах україномовні хвилинки, пальчикові гімнастики, фізкультпаузи на українській мові. А школярі, починаючи з першого класу, засвоюють державну мову.  
Поступовість цих педагогічних процесів відповідає віковим змінам, що відбуваються у дітей шкільного віку, бо удосконалюються всі психічні процеси. Сприймання стає більш цілеспрямованим, якісні зміни відбуваються в розвитку пам’яті, істотні зрушення спостерігаються в галузі мислення, а саме: діти шкільного віку прагнуть до усвідомлення і узагальнення всього того, що бачать навкруги, починають поступово розуміти абстрактні поняття, краще розуміють словесні завдання і задовільно їх виконують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Національні пріоритети розвитку корекційно-реабілітаційного навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок