Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Фізичний розвиток молодших школярів

Фізичний розвиток молодших школярів

Назва:
Фізичний розвиток молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,90 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Отож фізичний розвиток молодших школярів характеризується зростанням анатомо-фізіологічних показників ( ріст, вага ).
У цей час значно посилюється ріст кісток і їх окостеніння, а на кінець навчального періоду молодшого школяра будова кістяка наближається до будови дорослого, та процеси окостеніння кінцівок, хребта і тазових кісток ще тривають. Саме тому, особливої уваги потребує хребет і череп дитини, які є захистом таких важливих органів як головний і спинний мозок. Помітно посилюється у цьому віці і розвиток всього рухового апарату, тому організм відчуває біологічну потребу в рухливості, задоволення якої є важливою умовою життєдіяльності. Саме цим можна пояснити надмірну рухливість дітей молодшого шкільного віку, а також їх прагнення бігати, лазити, стрибати. Так на уроці можна побачити, як учень довільно починає змінювати позу, роблячи при цьому типові рухи: потягується, підводиться, схиляється вбік, кладе голову на руки. Внаслідок недостатньої рухової активності м’язовий апарат і весь організм залишається ніби “недовантаженим”, а це зрештою може негативно позначитися на здоров’ї. Так як “і надмірна активність рухової діяльності учня протягом тривалого часу...” . Тому при організації навчально-виховного процесу обов’язково потрібно враховувати можливості і потреби дітей молодшого шкільного віку.
Особливої уваги у фізичному розвитку учня заслуговує робота серця. Так як у цьому віці спостерігається деяке відставання розвитку серця від серцевого м’язу, то надмірне збудження останнього може виснажувати його. З цих причин у дітей легко порушується і ритм серцевої діяльності. Також на серце великою мірою впливають учнівські переживання – радість чи смуток, задоволення чи незадоволення, біль чи злість. Слід пам’ятати, що позитивні емоції сприяють розвиткові серцевої діяльності, а негативні – руйнують її.
Важливу роль у розвитку школярів відіграє правильне функціонування дихання, яке в них ще не досить розвинене. Головними показниками цієї системи є частота та місткість легень. Неможливість збільшити об’єм дихання компенсується збільшенням його частоти, чим забезпечується легенева вентиляція. Також прискоренню дихання сприяє й легке збудження дихального центра головного мозку у дитини. У зв’язку з цим “... великого значення набуває вироблення в учня правильного ритмічного дихання, що певною мірою регулює всі психічні функції і насамперед увагу, яка при вдиханні і припиненні дихання посилюється, а при видиханні – послаблюється. Прискорене дихання певною мірою заважає дитині зосереджено слухати вчителя” .
Посилено у цьому віці розвивається головний мозок дитини: збільшується його вага, удосконалюється структура. Якщо на кінець 7 року вага мозку учня досягає 1230 г, то в 11 років вона становить 1290 г, наближаючись до ваги мозку дорослого. Як показали дослідження фізіологів, у дітей 7-11 років особливо посилено відбувається ріст лобних долей, спостерігаються різкі зміни в структурі кори головного мозку: в учнів 7-8 років налічується вже шість шарів кори мозку з двома підшарами, що залишаються на все життя.
Особливе місце у регулюванні змін в організмі дитини посідає нервова система. Відбувається інтенсивний розвиток функцій великих півкуль (зокрема, синтезуючої і гальмівної). Тому чим менша дитина, тим більше в неї переважають процеси збудження над процесами гальмування, які легко іррадіюють, тобто поширюються по корі великих півкуль. Цим пояснюється недостатня стійкість уваги учнів, особливо в перший період їх навчання у школі. Тільки у 8-9 років помітно зростає роль гальмування в процесах аналізу і синтезу явищ навколишнього світу, яка з часом поступово починає вже домінувати над емоційними реакціями, що у свою чергу, призводить до змін у характері дітей. Порівняно з дошкільниками у молодших школярів рідше спостерігається різка зміна настрою, вони спокійніші, стриманіші.
Дедалі більшої значущості у вищій нервовій діяльності набуває слово, або друга сигнальна система.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фізичний розвиток молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок