Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічні умови формування екологічної культури студентів-аграрників

Педагогічні умови формування екологічної культури студентів-аграрників

Назва:
Педагогічні умови формування екологічної культури студентів-аграрників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,90 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Педагогічні умови формування екологічної культури студентів-аграрників
   


Від ефективності екологічної освіти та виховання фахівців сільського господарства нині залежить захист навколишнього середовища від забруднення і руйнування, застосування ресурсозберігаючих маловідходних технологій, виробництво екологічно чистої, якісної продукції. Як справедливо стверджують учені, соціально-екологічний фактор нині відіграє важливу роль у еколого-безпечному розвитку сільського господарства, і тому дослідження проблеми формування екологічної культури студентів-аграрників є важливими і актуальними.
   Щоб обґрунтувати провідні педагогічні фактори та умови ефективного формування екологічної культури студентів, звернемося до праць вчених у цій галузі.
   Вагомий внесок у розробку педагогічних умов щодо формування екологічної культури підростаючого покоління зробили такі відомі науковці як Г.Пономарьова, Р.Рославець, Н.Кот, Т.Вайда, Н.Єфименко та ін.
   Р.Рославець цілком обґрунтовано до педагогічних умов виховання екологічної культури дошкільників відносить:
   · вироблення норм і правил екологічної поведінки особистості серед природи;
   · вибір оптимальних форм і методів екологічної освіти і виховання;
   · забезпечення комплексного підходу до вивчення природи з використанням міждисциплі-нарних зв’язків, здійснення педагого впливу на вихованців власним прикладом бережного ставлення до навколишнього середовища;
   · уміння зацікавити дитину;
   · створити мотивацію;
   · уміло впроваджувати у процес виховання психологічно-активні прийоми [1].
   Проведений аналіз наукового дослідження Н.Кот дозволив відмітити три основні групи педагогічних умов, які сприяли забезпеченню ефективної роботи навчально-виховного закладу та сім’ї:
   · умови, спрямовані на забезпечення єдності мети і змісту в екологічному виховані;
   · умови, які забезпечують взаємодію методів роботи з екологічного виховання;
   · встановлення спільних та специфічних форм і методів роботи навчально-виховного закладу та сім’ї [2].
   У дисертаційному дослідженні Г.Пономарьової розглядається система педагогічних умов формування екологічної культури студентів педагогічного коледжу. Систему педагогічних умов автор слушно визначає як поєднання засобів виховного і навчально-освітнього впливу на почуття, розум, поведінку студентів коледжу. До цієї системи Г.Пономарьова включає: по-перше, елементи змісту навчальних предметів (природничого й усіх інших галузей знань), позанавчальні заняття різного характеру, педагогічну практику; по-друге, такий важливий і тонкий комплекс впливу, як виховуючі відношення; по-третє, введення елементів ігрової діяльності в процес екологічної освіти й навчання [3, с. 74–75].
   Певний інтерес для нашого наукового пошуку викликає дослідження Н.Олійник, присвячене формуванню екологічної компетентності студентів гідрометеорологічного технікуму. Заслуговують на увагу визначені авторкою педагогічні умови формування екологічної компетентності студентів, зокрема: розуміння цілісності навколишнього середовища, взаємовпливу розвитку його окремих складників; інтегрування процесів професійної, екологічної та загальнокультурної підготовки студентів гідромеліоративного технікуму; спрямованість навчального процесу на соціальний розвиток особистості; гуманізація навчального процесу, що сприяє виявленню активності всіх учасників, їхнього особистого включення у еколого-освітню діяльність; забезпечення можливості самореалізації студентів з урахуванням їхніх особистих здібностей та інтересів [4].
   Не викликають сумніву педагогічні умови формування екологічного світогляду студентів вищих аграрних навчальних закладів I–II рівнів акредитації у процесі вивчення економічних дисциплін, обґрунтовані у дисертації Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Педагогічні умови формування екологічної культури студентів-аграрників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок