Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особистісно орієнтоване навчання на заняттях з іноземної мови у вищих закладах освіти

Особистісно орієнтоване навчання на заняттях з іноземної мови у вищих закладах освіти

Назва:
Особистісно орієнтоване навчання на заняттях з іноземної мови у вищих закладах освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.03 Заскалєта С.Г.
Особистісно орієнтоване навчання на заняттях з іноземної мови у вищих закладах освіти
Перехід суспільства до ринкових відносин наклав свій відбиток і на систему вищої освіти, ці перетворення поставили нові вимоги до якості підготовки нових спеціалістів. На сучасному етапі розвитку НТР висококваліфікований спеціаліст - це особа, яка є політично зрілою, має високі громадянські якості, творчі начала та володіє професійною майстерністю. Підготовка і становлення спеціалістів XXI століття потребують усвідомлення ними відповідальності за долю країни та освіти в умовах створення сучасних технологій, вирішення складних завдань сьогодення.
Вимога до удосконалення вищої освіти знайшла відображення в державній національній програмі "Освіта" [1], де йдеться про необхідність зміни пріоритетів у її характері і змісті навчання з орієнтацією на самостійність особистості, як передумову загальної культури, світогляду та моральної, етичної і екологічної направленості.
Головною метою педагогічного процесу є формування особистості, здатної самостійно і творчо працювати, виховання у кожного студента такого світогляду, ставлення до навчання і професії, активності і самостійності, ініціативності, які забезпечать здатність і готовність майбутнього спеціаліста до високих досягнень у його професійній діяльності. Одним із головних показників досягнення цієї мети педагогічного процесу є особистісно орієнтоване навчання, ефективність якого зумовлена також рівнем організації самостійної пізнавальної діяльності студентів.
У зв'язку з тим, що традиційний інформаційний підхід до навчально-виховного процесу не здатний вирішити завдання розвитку творчого потенціалу майбутнього фахівця, то отримана таким чином студентами інформація не стає базою, яка допомогла б у вирішенні задач, які виникатимуть в майбутній діяльності. Так у ряді праць (Ю.Н.Кулюткіна, Г.С.Сухобська та ін.) доводиться, що інформаційний характер навчання робить студентів пасивними споживачами готових ідей і висновків, а не активними учасниками процесу вирішення завдань.
Необхідність творчого підходу до організації навчального процесу у вищій школі України, формування в майбутніх спеціалістів самостійності, спроможності працювати у складних соціально- економічних умовах перебудови і становлення державності України відзначили у своїх працях А.М.Алексюк, В.М.Вергасов, С.У.Гончаренко, І.А.Зязюн та інші.
Одним із головних критеріїв, що характеризують готовність фахівця до професійної діяльності, є уміння самостійно і творчо працювати. Без грунтовних різнобічних знань, без ініціативності, творчої активності як вищого прояву пізнавальної діяльності не можливі ті перетворення, які відбуваються в країні.
Аналіз досвіду сучасної західноєвропейської і американської вищих шкіл може допомогти у формуванні сучасної концепції, яка визначила б стратегію освіти в Україні.
У системі вищої освіти країн Західної Європи і США завжди особливе місце відводилося самостійній пізнавальній діяльності студентів. Дослідження Л.П.Пуховської, Л.Д.Філіпової, Т.С.Георгієвої, Л.А.Толкачевої та інших свідчать, що в академічних коледжах та університетах США традиційні форми навчання - лекції, практичні заняття, семінари - підпорядковані головній меті: дати студентам орієнтир в їхній самостійній роботі, тобто діяльності студентів, яка відбуватиметься без керівництва викладача, але ним спрямовується і організовується.
Аналіз зазначених і ряду інших психолого- педагогічних досліджень дозволив розглядати організацію самостійної пізнавальної діяльності студентів як педагогічну проблему і зробити висновок про те, що рівень самостійної пізнавальної діяльності - один з основних критеріїв якості підготовки спеціалістів, а ефективність останньої може бути забезпечена за умов спеціальної організації пізнавальної діяльності тих, хто навчається.
Однак досягнення фахівців з даної проблеми ще не в повній мірі знайшли своє застосування в практиці вищої школи. Причиною такого стану є те, що в дидактиці вищої школи до цього часу не достатньо розкрита сутність самостійної пізнавальної діяльності, ії структура, функції, в наслідок чого її конкретні види конструюються з урахуванням предметної (змістовної) сторони без достатнього співвідношення з особистістю, процесуальною стороною пізнавальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особистісно орієнтоване навчання на заняттях з іноземної мови у вищих закладах освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок