Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників як головного генератора інноваційних проектів

Підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників як головного генератора інноваційних проектів

Назва:
Підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників як головного генератора інноваційних проектів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,07 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників як головного генератора інноваційних проектів


Проблема професійної самореалізації науково-педагогічних працівників, забезпечення економічних і соціальних гарантій якої віднесено до одного із пріоритетних напрямів політики держави щодо розвитку освіти [1,п.2], сьогодні стає все більш актуальною у зв’язку з необхідністю забезпечення інноваційної педагогічної діяльності та інноваційного характеру навчально-виховного процесу. Оскільки інноваційна діяльність за своєю сутністю та природою – специфічна і досить складна, вимагає особливих знань, навичок та здібностей [2,с.150], держава повинна забезпечувати умови для ефективної професійної діяльності науково-педагогічних працівників відповідно до їх ролі у суспільстві [1, п.3], що, зокрема, поліпшує систему стимулювання їх професійного зростання [1, п.29]. Ця стаття є спробою розглянути проблему підвищення професійного рівня науково-педагогічного працівника як з точки зору правового забезпечення цього процесу, так і в аспекті ролі викладача у реалізації інноваційних проектів.
Новизна представленої роботи полягає у визначенні ролі викладача, який викладає дисципліни гуманітарного чи суспільного профілю, в інноваційному проекті саме з правової точки зору, а також аналізі правового забезпечення професійного зростання науково-педагогічного працівника. Яким має бути викладач-інноватор? Чи можна впевнено сказати, що сьогодні із розвитком інформаційних технологій викладач перестав бути носієм знань? Якою має бути особистість науково-педагогічного працівника як генератора інноваційних проектів? Чи може викладач гуманітарного профілю отримувати додаткові доходи від участі в інноваційних проектах? Врешті-решт, яким пакетом прав інтелектуальної власності може управляти вищий навчальний заклад суспільного профілю? Крім розкриття поставленої проблеми, пропонується вирішити такі завдання: визначити поняття інновацій та інноваційної діяльності, форми інновацій в освітній діяльності, складові психологічної готовності викладача до інноваційної діяльності, механізм стимулювання інноваційної діяльності викладача, причини, що обумовлюють необхідність підвищення кваліфікації викладачів, форми підвищення кваліфікації, проблеми, що стримують професійний розвиток, висунути власні пропозиції з окремих питань.
У науковій літературі поняття «педагогічна інновація», «педагогічний інноваційний процес», «педагогічна інноваційна діяльність» часто розглядають як тотожні [4,с.69]. Існують різні підходи до визначення сутності інноваційної діяльності, як власне й різноманітні класифікації інновацій за різними критеріями, зокрема за галузями діяльності. З позицій системного підходу інноваційна діяльність розглядається як особистісна активність, пов’язана з виникненням та поширенням нововведення. Найважливішою умовою успішності інноваційної діяльності вважається психологічна готовність фахівців до прийняття нововведення. Представники соціокультурного підходу розглядають інноваційні процеси в контексті успішності особистості у сфері спілкування людей. З позицій акмеологічного підходу інноваційна діяльність розглядається як особистісна категорія, як творчий процес і результат творчої діяльності професіонала. В межах цього підходу акцент робиться на вивченні проблем удосконалення і корекції професійної діяльності, формуванні творчої індивідуальності професіонала, перетворенні і саморозвитку особистості [5,с.5-8]. Інновації у педагогічній діяльності розглядаються як нововведення в педагогічній системі, які покращують результати навчально-виховного процесу, формують новий стиль навчання [2,с.150]. Із загально-соціальної точки зору, інновація означає нововведення у певній сфері суспільної діяльності, проте якісне наповнення змісту цього поняття може бути різним. Так, закон України № 40-IV від 4 липня 2002 року «Про інноваційну діяльність» [6] розглядає інновації як новостворені (застосовані) і (або) вдосконалені конкурентноздатні технології, продукцію або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників як головного генератора інноваційних проектів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок