Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати: Проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів

Загрузка...

Проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів


Сучасний рівень і якість освіти передбачає формування у молодої людини здібностей до ефективної інтелектуальної діяльності, творчості. Однією із провідних ідей нової концепції шкільної математичної освіти є ідея розвивальної функції в навчанні математики. Ця ідея одним із основних завдань навчання математики ставить загальноінтелектуальний розвиток - формування в учнів у процесі навчання математики якостей мислення і діяльності, необхідних для повноцінного функціонування в сучасному суспільстві.
Відомо, що довільне навчання супроводжується певним інтелектуальним розвитком особистості. Але, якщо такий процес стихійний, то він не забезпечує необхідної якості освіти і рівня формування досвіду самостійної пізнавальної і творчої діяльності. Деякі вчителі не мають чітких уявлень про розвивальне навчання, про його різні види і форми, різні трактування в теоретичних дослідженнях.
Більшість вчителів не знайома з реальними шляхами реалізації ідей розвивального навчання. Це пояснюється тим, що недостатньо розроблена технологія розвивального навчання, системи доступних і зрозумілих вчителю методичних засобів до її реалізації.
Під технологією розвивального навчання будемо розуміти спосіб реалізації тієї моделі освіти, метою якої є формування і розвиток особистості.
Особливості математики як науки і як навчального предмета визначають її особливе місце в процесі інтелектуального розвитку особистості. Широкі можливості включення учня в свідому і цілеспрямовану діяльність, яка близька за своїми характеристиками до дослідницької і яка містить такі дії, як:
- аналіз ситуації;
- виділення проблем і означення орієнтирів подальших дій;
- пошук необхідної інформації;
- оцінка засобів;
- висування і обгрунтування гіпотез;
- аналіз і оцінка отриманих результатів;
- узагальнення і формулювання висновків;
- діяльність з розв'язування нестандартних задач;
- абстрактно-раціональний характер математичного знання.
Високий рівень узагальнення математичних методів визначає можливість виконання математикою ведучої ролі в інтелектуальному розвитку учнів.
Аналіз літератури і вивчення практики навчання математики в загальноосвітній школі вказує на недостатню розробку такої технології в методиці навчання математики, актуальність проблеми розробки і втілення в практику роботи вчителя математики системи методичних засобів, які забезпечують пріоритет розвивальної функції навчання математики.
Отже, актуальність дослідження проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів, а також проблеми підготовки вчителів математики до використання такої технології обумовлена необхідністю подолання протиріччя між потребою суспільства в цілому і окремих індивідуумів у формуванні інтелектуально розвиненої особистості, здатної до активного творчого оволодіння знаннями, до самостійної, свідомої і цілеспрямованої діяльності з розв'язання різноманітних завдань, і відсутністю практичних технологій навчання, які забезпечують інтенсифікацію інтелектуального розвитку учнів у процесі оволодіння ними способами діяльності з математичною інформацією.
Ідеї розвивального навчання мають древню історію. В усі часи найбільш талановиті педагоги володіли мистецтвом не тільки навчання, але і розвитку особистості учнів. В наукових дослідженнях проблема співвідношення навчання та інтелектуального розвитку розглядається з різних точок зору. Під розвитком частіше всього розуміють процес зміни, руху від більш низького до більш високого, від простого до складного, перехід від старого до нового якісного стану. Розвиток людини в процесі навчання розглядається насамперед як інтелектуальний. Проблема інтелекту, його сутності, основних характеристик, процесу формування з різних точок зору розглядається в досліджених як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. При всій різноманітності підходів, можна виділити такі узагальнені характеристики інтелекту, як зв'язок із здібністю людини до пізнання, мислення, навчання.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми побудови технології навчання математики, спрямованої на інтелектуальний розвиток учнів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок