Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості ознайомлення з навколишнім середовищем шестирічних учнів

Особливості ознайомлення з навколишнім середовищем шестирічних учнів

Назва:
Особливості ознайомлення з навколишнім середовищем шестирічних учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості ознайомлення
з навколишнім середовищем шестирічних учнів


План
Особливості задач ознайомлення дітей різного віку з природою
Загальна характеристика методів ознайомлення дошкільнят з природою.
Методи ознайомлення дітей з природою.
а) наочні методи;
б) практичні методи;
в) елементарні досліди;
г) словесні методи.
Форми ознайомлення з природою.
а) заняття;
б) екскурсії;
в) прогулянки;
г) робота в повсякденному житті.
Умови ознайомлення дошкільнят з природою.
а) куток природи;
б) ділянка дитячого саду і робота на земельній ділянці.


Якщо при учбово-дисциплінарному підході виховання зводиться до виправлення чи поводження попередженню .можливих відхилень від правила за допомогою "уявлень", то особистісно орієнтована модель взаємодії дорослого з дитиною виходить з кардинально іншого трактування процесів виховання: виховувати - значить прилучати дитини до світу людських цінностей.
До кінця дошкільного віку можуть і повинні бути сформовані ціннісні основи відносини до дійсності.
Формуючи відношення до природи, дитина здобуває початковий досвід прилучення до широкого кола загальнолюдських цінностей. Серед них пізнавальні цінності: дитина починає почувати себе першовідкривачем, випробує радість експериментування з об'єктами неживої природи, відкриває нове в знайомому і знайоме в новому; виокремлює найпростіші закономірності, усвідомлює їхній непорушний характер,
Цінності перетворення: виникає прагнення дбайливо відноситися до природного середовища, зберігати і множити, у міру своїх сил, багатство природи.
Цінності переживання: дитини надить таємничість, загадковість явищ природи, він переймається її красою, близькістю до усього живого, почуває свою спільність із предметами і явищами навколишнього світу й одушевляє їх.
Умова формування цих цінностей - допитливість дитини, що може бути спрямована дорослим до об'єктів, усе більш і більш складним і різноманітної. Дорослий утягує дитини в область своїх переживань із приводу краси, величі, різноманіття природних явищ, створюючи зону спільних емоційних переживань. При цьому дорослий дає кожній дитині відчути себе "відповідальною особою", причетною до того, що відбувається.
У результаті формуються початки екологічної свідомості.
Ознайомлення дітей дітей з природою - одно із головних засобів їх розвитку. В процесі його розширюється орієнтація дітей в навколишньому середовищі, формуються пізнавальні здібності, виховується відповідне відношення до природи. Ознайомлення дітей з природою пропонує дати їм відповідний об’єм знань про предмети, явища неживої і живої природи, виховання інтересу і любові до неї.
В кожній віковій групі здійснюються певні програмні задачі ознайомлення дітей з природою. Вони передбачають поступове засвоювання природних знань.
Дітей 2-х, 3-х років життя знайомлять з рослинами, тваринами, явищами неживої природи, привчають відокремлювати їх в просторі, виділяти і правильно називати деякі прикмети рослин (забарвлення листя, квітів), рух і голоси тварин. При цьому у дітей удосконалюються аналізатори (очний і слуховий), розвивається інтерес і увага до побаченого, формується добре відношення до них.
У дітей 4-го року життя формується уявлення про предмети і явища природи, з якими вони постійно зустрічаються в житті, приводять їх до установлення таких зв’язків, які діти можуть пізнати в процесі предметно-чутливої діяльності на заняттях, іграх і відобразити їх в формі конкретних уявлень.
Дітей вчать спостерігати, виділяти окремі прикмети рослин, тварин, порівнювати об’єми, групувати їх по зовнішніх ознаках. В процесі засвоєння знань у них утворюється більш високі форми пізнавальної діяльності. Діти 4-х років можуть підійти до установлення причинно-наслідкових відносин.
Біля 5-ти років у дітей формуються вища форма наочно - образного мислення. Вони можуть засвоювати узагальнені знання. Дітей вчать виділяти особливості будови рослин, тварин і установлювати їх залежність від умов переживання.
До кінця дошкільного віку у дітей повинна бути розвинута елементарна форма логічного мислення, здатність до аналізу і синтезу, уміння виділяти індивідуальні і загальні ознаки рослин і тварин, робити узагальнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості ознайомлення з навколишнім середовищем шестирічних учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок