Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика

Загрузка...

Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика

Назва:
Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика


План
1. Мета і принципи навчання за комбінованою системою.
2. Зміст навчання історії за комбінованою системою.
3. Технологія навчання за комбінованою системою.
4. Етапи комбінованої системи.


1. Мета і принципи навчання за комбінованою системою
Комбіновану систему організації навчально-виховного процесу було розроблено вчителем хімії М.Гузиком у 1972-1988 роках. На початку вона складалася з п`яти типів уроків, які при вивченні будь-якої теми чергувались у певній послідовності. Це урок вивчення нового матеріалу, комбінований урок, семінарське заняття, урок систематизації та узагальнення матеріалу та урок міжпредметного узагальнення і систематизації знань. У даний час на підставі ідеї та напрацювань М.Гузика і його послідовників створена нова, інноваційна за своїм характером система викладання історії, яка вже довела свою ефективність.
Отже, мета комбінованої системи полягає в забезпеченні найкращих умов для розвитку тих якостей дитини, що становлять її талант. Тому організація навчання спрямована на розкриття, розвиток і реалізацію провідних здібностей учня.
Першочерговими завданнями навчання за комбінованою системою є:
- формування та розвиток індивідуальних пізнавальних здібностей (засвоєння найбільшого блоку наукової інформації, технології розумової діяльності, прийомів і способів застосування наукових знань, умінь і навичок дивергентного, конвергентного та оцінювального стилення);
- виявлення природних особливостей, творчих здібностей учнів та створення умов для їх реалізації і розвитку (формування самостійності мислення, гнучкого кмітливого та креативного інтелекту, а також його прогностичних якостей, виваженості, сміливості щодо прийняття ризикованих рішень;
- забезпечення необхідних умов для розвитку емоційної сфери учня (розвиток механізмів тонкого, емоційного сприйняття життя, толерантності, емпатичності у стосунках, засвоєння моральних законів та принципів поведінки. виховання почуття самоповаги, незалежності мислення).
Принципи навчання. Принципи навчання за комбінованою системою відбивають загальні системотворчі принципи авторської моделі:
- принцип творчості означає, що будь-який педагогічний вплив на учня має бути спрямований на пробудження в ній творчих сил і можливостей, на їхні актуалізацію і активацію;
- принцип природодоцільності передбачає побудову навчання у відповідності з природними особливостями учня. За цим принципом у навчанні створюється відповідне змістове поле, в межах якого відбувається диференціація, індивідуалізація та персоналізація навчально-виховного процесу;
- принцип саморегуляції забезпечує таке керування навчальним процесом, яке регулює індивідуальний старт у шкільному навчанні, індивідуальне тематичне проходження шкільної програми та відповідний рівень її складності.
2. Зміст навчання історії за комбінованою системою
Процес вивчення історії за цією системою має дещо іншу структуру, ніж у звичай ній школі. Завдяки тому, що пропедавтичний курс “Вступ до історії України” вивчається в авторській школі Н.Гузика в початкових класах у межах предмета “Людина, суспільство і світ”, викладання історії за лінійним принципом починається уже в 5 класі. Зміст матеріалу, що вивчається, визначається діючою програмою для загальноосвітніх навчальних закладів. На підставі її вчителі розробляють індивідуальні програми для учнів.
Суть комбінованої системи полягає в гармонійному поєднанні фронтальної (колективної), групової та індивідуальної форм організації навчання з різнорівневою диференціацією, яка здійснюється за рахунок гнучкого моделювання навчального процесу у вигляді послідовного ланцюжка уроків семи типів. Логіка побудови комбінованої системи передбачає засвоєння основного теоретичного матеріалу, удосконалення знань і умінь, узагальнення і систематизацію, контроль і корекцію знань. Кожному етапу відповідає певний тип уроку.
На першому етапі навчання відбувається переважно за фронтальною (колективною) формою; далі (2-4 етапи) домінуючою є індивідуальна і групова робота.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок