Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика

Загрузка...

Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика / сторінка 2

Назва:
Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

На другому етапі комбінована система передбачає глибоку диференціацію всіх компонентів процесу навчання (мети, змісту, технології), за умов, коли навчально-виховний процес відбувається у межах конкретного класу.
Для забезпечення диференціації створюються три індивідуальні навчальні програми. Програма “С” розрахована на учнів, які ще неспроможні творчо використовувати знання, уміння та навички внаслідок слабкості їх теоретичної бази, несформованості практичних навичок. Ця програма базується на матеріалі, що опрацьовується на уроках вивчення нового матеріалу і має забезпечити засвоєння основних понять, подій і фактів на репродуктивному рівні, оволодіння учнями алгоритмів виконання стандартних навчальних завдань. За правильне виконання цієї програми учень може отримати до 4 балів (при 12 бальній системі оцінювання).
Програма ”В” призначена для учнів, які успішно виконали завдання програми “С” при вивченні попередніх тем, мають добрі знання матеріалу та достатньо розвинуті уміння мислити самостійно, застосовувати знання і навички для вирішення більш складних (ніж у варіанті “С”) завдань. Програма “В” містить основні моменти програми “С”, але з перспективою їх розвитку на творчому рівні. Максимальна оцінка 8 балів.
Програма “А” передбачає наявність в учнів відмінних знань, нестандартного мислення, уміння самостійно здобувати знання та застосовувати їх для розв`язання складних проблем і має забезпечити реалізацію самостійної творчої діяльності учнів. Виконання цієї програми оцінюється від 9 до 12 балів.
Усі три програми базуються на однакових принципах: комплексності – залучення матеріалу, що дає змогу в єдності реалізувати освітню, виховну і розвивальну цілі уроку; наступності між програмами “С”, “В” і “А”; диференціації та індивідуалізації.
Одним з ключових положень комбінованої системи є гнучкий підхід до визначення кількості уроків певних типів: їх проводиться стільки, скільки, на думку вчителя, необхідно для засвоєння теми. Просування в навчанні відбувається лише за умов успішного подолання учнями попереднього етапу. Тому комбінована система має чітку систему контролю: залік за темами, залік за чверть, за рік.
3. Технологія навчання за комбінованою системою
Першою складовою технології комбінованого навчання є урок вивчення нового матеріалу. Його мета – засвоєння учнями формальних знань (теорій, термінів, понять) на репродуктивному рівні.
Для цього уроку вчитель готує блок навчальної інформації – своєрідний друкований посібник, виконаний на окремих аркушах, які роздаються учням, а після роботи з ними вклеюються (або переписуються) в зошити. Блок містить назву теми, перелік проблем, які слід розібрати і репродуктивно засвоїти, список основної і допоміжної літератури, розгорнутий зміст блоку навчальної інформації. Як правило, зміст блоку базується на уже засвоєних учнями знаннях і є максимально лаконічним викладом матеріалу. Наприклад, блок інформації з теми “Стародавній Єгипет – перша цивілізація Стародавнього Сходу”. Тривалість уроку - дві академічні години. На протязі цих годин учні опрацьовують матеріал за таким планом: 1) Природа й населення Стародавнього Єгипту. 2) Виникнення держави. 3) Єгипет за доби Середнього царства. 4) Культура Стародавнього Єгипту.
Наступним уроком є урок фронтального опрацювання навчального матеріалу має на меті осмислення учнями навчального матеріалу і формування умінь і навичок. Структура його така: 1) повторення учнями блоку навчальної інформації; 2) фронтальне виконання завдань, визначених спеціальною програмою; 3) фіксація по пам`яті відповідей на основі запитань у зошиті; 4) контрольне опитування.
Повторення блоку навчальної інформації може здійснюватись шляхом проекції блоку на екран за допомогою кодоскопа або за збільшеним його варіантом на плакаті. Вчитель розповідає або зачитує зміст блоку. Потім учні відповідають на запитання, визначені у розданій перед уроком для попереднього ознайомлення програмі. Після успішного виконання всіх завдань відповіді фіксуються в зошитах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Навчання історії за комбінованою системою М.Гузика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок